Datakeskukset ovat Suomen turva

Liittolaiset ja kiinalaiset eivät salli vihollisen hyökätä Suomeen valtaamaan ja tuhoamaan arvokkaita datakeskuksia.
13138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Nehän pitää kriisiaikoina muuttaa ammustehtaiksi.

Äänestä

Suomen tuho ne ovat🤔

Äänestä

Persut vastustaa niitä. Tarjoaa tilalle turvetta ja kivihiiltä.

Äänestä
  • Eivät ole vielä päässeet tälle vuosituhannelle.

    Äänestä

Irlanti on vetänyt veroeduilla maahansa sähkörohmuja siihen tahtiin, että on nyt pulassa sähkön riittävyyden kanssa. Samaa virhettä ei kannata täällä tehdä.

Äänestä

  • Ei huolta. Hallitus laittoi datakeskukset maksamaan sähköstä täydet verot. Suomi tulee tienaamaan datakeskuksilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ei huolta. Hallitus laittoi datakeskukset maksamaan sähköstä täydet verot. Suomi tulee tienaamaan datakeskuksilla.

    Sähkön riittävyydestä on kyse. Sammuta sinä sitten kaikki sähkölaitteet, että datakeskuksille riittää paukkuja.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Sähkön riittävyydestä on kyse. Sammuta sinä sitten kaikki sähkölaitteet, että datakeskuksille riittää paukkuja.

    Kyllä minulla riittää rahat maksaa sähkölaskut myös tulevaisuudessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kyllä minulla riittää rahat maksaa sähkölaskut myös tulevaisuudessa.

    Tahallaan väärin ymmärtäminen taitaa olla sekin jonkin sortin taito.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Tahallaan väärin ymmärtäminen taitaa olla sekin jonkin sortin taito.

    Ihan oikein on ymmärretty alusta saakka. Sähkö ei ole mihinkään loppumassa.

    Äänestä

Mitä jos joku poksauttaa ne alas. Kannattaisi miettiä missä poikkeustilanteissa sähköt ja datat. Vedet, lämmöt, tiivisteet ja jäähdytykset kesällä.

Äänestä
  • Eipä kaupungit niiden varaan kaukolämöpään ole rakentaneet. Datakeskusten hukkalämpö on pelkkä bonus.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Liittolaiset ja kiinalaiset eivät salli vihollisen hyökätä Suomeen valtaamaan ja tuhoamaan arvokkaita datakeskuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu