Minä (deputy) takaan ,että kahden kuukauden päästä teidän rakas eläinvankila loppuu . Ja suurimmat syylliset siihen olette te kepulit itse . savolan johdolla .
Itkekää kepulit
Anonyymi-ap
14516
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Saneeraus päätyi jatkoajalle, kun velkaa kertyi sitä tehdessä, ongelmaa ei ole saatu hallintaan, vaihtoehdot vähissä.
Kaikki tämä venkoilu on vain lopun pitkittämistä joka tulee maksamaan ähtäriläiselle veronmaksajalle maltaita.
On ne Persut niin syvältä, mutta ketkä niitä edes äänesti.
Kerrankin asiallinen aloitus...
No eipä se kyllä lopu, päinvastoin,uutta kehitystä pukkaa 👍👍
Totta uusi aika, uudet ajatukset
Vielä kun kuulisi ne uudet ajatukset. Samaa menoa yritetään jatkaa, elukkapuisto ei kannata ja kunnan "pitää" tukea sitä.
Tämä on vanha kepulaisten mantra. Aiemmin toisteltiin ettei maatalous kannata ja sitä on tuettava, sitten keksittiin sana huoltovarmuus ja sitä toistellen jaetaan tukea.
Mikko on kyynärpää etenijä.
Onhan sillä nyt Animals joukot tukena..
Piiri pieni pierii
Nisulla on kapiat luisut hartiat niillä se ei pysty zoolle rahoitusta hommaamaan ja viimeisenä lukkona on kuka arvaa?
Apulaissheriffillä on muuten tosi leveät hartiat ja muutenkin huippu timmi kroppa. Nam.
Hänet kun sais elävänä pulloon.
Mitäs homppeleita tänne on ilmestynyt outoine ajatuksineen,hyi hitto
Kepulaisia😁
Juu. Nyt kun itikat ja lampaat on viety teuraaksi, tähyillään uusia rakastajia.