Ruotsin tietä mennään ja lujaa

Anonyymi-ap

Poliisi tehostaa kesän ajaksi valvontaa ja lisää poliisin näkyvyyttä Suomen ensimmäisellä no-go-alueella Vantaan Myyrmäessä.
Rikoskomisario Sami Heikkilä kertoo, että Myyrmäen ympäristössä on ilmennyt suuria ”haasteita”, joita nyt aiotaan ”tarkastella” muiden viranomaisten, Vantaan kaupungin, kauppakeskus Myyrmannin toimijoiden sekä alueen asukkaiden kanssa.

Suomeksihan tämä tarkoittaa sitä, että uusvantaalaisten häiriköinti ja älämölö on nyt astunut sille asteelle, että sitä ei ehkä voida enää katsoa läpi sormien. Erityisesti juuri Myyrmäen aseman ja kauppakeskus Myyrmannin ympäristö on tullut pahamaineiseksi uussuomalaisten mellastuskentäksi.

Tehostetulla valvonnalla tarkoitetaan käytännössä järjestyspoliisin jalka- ja autopartioinnin, liikenteen- ja pysäköinninvalvonnan, huumausainevalvonnan sekä nuorten kohtaamisten lisäämistä alueella. Poliisi tulee aktiivisesti puuttumaan alueella tapahtuvaan häiriökäyttäytymiseen ja rikollisuuteen entistä määrätietoisemmin ja tekemään asian suhteen tarvittavia toimenpiteitä.

– Pidämme poliisissa yllä kokonaiskuvaa Myyrmäen alueen häiriöistä sekä rikosilmiöistä ja kerromme tuloksista avoimesti, Heikkil

8

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ruotsin yleisradioyhtiö SVT lähettää 6. kesäkuuta Ruotsin kansallispäivänä prime-time aikaan islamistien juhlintaa suorana.
      6. kesäkuuta juhlistetaan Ruotsin kansallispäivää. Samana päivänä vietetään myös islamistien id al-adha-juhlaa. SVT aikoo nyt osoittaa mitä tarkoittaa todellinen monikulttuurisuus, ja lähettää samaan aikaan kansallisjuhlien kanssa prime-time-aikaan kello 18.00 alkaen suoran tv-ohjelman islamistien id al-adha-juhlinnasta. Ohjelma on otsikoitu ”islamilainen juhla”.

      Melkoinen kontrasti; Ruotsin kansallispäivä on aika kevyt tunnelmaltaan, sellaista suomalaiskansallista itsenäisyyspäivän pönötystä ei ole ollenkaan. Lähinnä Ruotsissa kai syödään sinikeltaisia torttuja ja liput liehuvat. Pikku absinteissa saatetaan joikaista ”Gamla och fria”.

      Id al-adha taas vietetään sen kunniaksi, että profeetta Ibrahim sai Jumalalta käskyn teurastaa poikansa Ismaelin. Kun Ibrahim oli leikkaamassa Ismaelin kurkkua, niin enkelit saapuivat estämään lahtauksen. Ismaelin sijasta kurkku aukaistiin sitten pässiltä.

      SVT siis juhlistaa pässin kurkunleikkausjuhlaa.

      • Anonyymi

        Suomen itsenäisyys onkin lunastettu kalliisti,
        taistelemalla imperialistista roistovaltiota vastaan,
        kuten Ukraina nyt taistelee...
        Ruotsi sai olla turvassa Suomen selän takana.
        Ilman taistelua Suomesta olisi tullut Neuvosto-Suomi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomen itsenäisyys onkin lunastettu kalliisti,
        taistelemalla imperialistista roistovaltiota vastaan,
        kuten Ukraina nyt taistelee...
        Ruotsi sai olla turvassa Suomen selän takana.
        Ilman taistelua Suomesta olisi tullut Neuvosto-Suomi.

        Mahdollisesti olisimme itsenäistyneet jälleen,
        Baltian maiden tavoin, kun suuri ja mahtava
        Neuvostoliitto hajosi omaan mahdottomuuteensa.
        Ja mahdollisesti Vladimir Molopää olisi
        vaatimassa Suomea osaksi Venäjää...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mahdollisesti olisimme itsenäistyneet jälleen,
        Baltian maiden tavoin, kun suuri ja mahtava
        Neuvostoliitto hajosi omaan mahdottomuuteensa.
        Ja mahdollisesti Vladimir Molopää olisi
        vaatimassa Suomea osaksi Venäjää...

        Ja länsinaapurillamme Ruotsilla olisi
        vielä enemmän jännäämistä kuin on nyt...


      • Anonyymi

        Hyvin kirjotettu. Mutta se tyyppi kyllä uhrasi poikansa. Eihän poikaa mainittu enää sen jälkeen.


    • Anonyymi

      Se on paha se Bandidos .

    • Anonyymi

      Matulandia on kusessa, arvaa minkä vuoksi.

    • Anonyymi

      Nuo alueet pitäisi tuhota bunkkeripommeilla, napalmilla, hermokaasulla ja Agent orangella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3834
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3415
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2791
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2438
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1869
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1799
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1756
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1477
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      386
      1459
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe