Poliisi ottaa käyttöön korvatulpat

Polisiit on määrätty olla kuuntelematta selityksiä ym. ihmisääniä.
6109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Näköaisti kertoo enemmän mitä tuhat sanaa.

Äänestä

Oikein tehty polisiit saavat keksittyä ihmisten käyttäytymiseen eikä äänimaailmaan

Äänestä

Aisteista kuulo on huonoin ei merkitystä elämässä muuta kuin jäniksillä

Äänestä

Helpompi ja kitinää.ampua silmien väliin jos ei tarvitse kuunnella valittamista

Äänestä

Kun ihminen on hukkumassa ja huutaa APUA!
Kaikki kuulee ja on auttamassa.

Samaa tehoa ei ole lapulla johon olisi piirretty / kuvattu hukkuva ihminen!

Äänestä
  • PoliiInko tehtävä pelkästään, on hukkuvien pelasta.inen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Polisiit on määrätty olla kuuntelematta selityksiä ym. ihmisääniä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu