Venäjäläiset eivät siedä itseään älykkäämpiä. Siksi kaikki, joilla on älykkyysosamäärä yli 70, joutuvat älykkäille tarkoitettuun eristysvankilaan.
Tällä hetkellä vankilassa on yksi henkilö.
Tällä hetkellä vankilassa on yksi henkilö.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Yleensä kaikkia ääriaatteita ja varsinkin autoritäärisiä johtajia yhdistää se, että älymystöä pidetään uhkana. Se näkyy varmasti Putinin Venäjällä, mutta näkyy myös Trumpin USA:ssa.
Näin tehtiin neukkulassa että älymystöä vainottiin ja tapettiin. No sama aate tälläkin hetkellä
Eli kommunismi
Trump on kommunistijohtaja joka vastustaa vapaata kauppaa ja markkinataloutta!
Ei. Hän haluaa puolustaa USAA ensin kuten jokaisen valtionjohdon pitäisi tehdä. Oma maa ensin.
Kyllä täälläkin kriittistä älymystöä pidetään uhkana. Virkoihin otetaan "sopivia", ja medioissa on sensuuri. Lisäksi rahoituksella vaikutetaan tutkimusaiheisiin. Vain "sopiviin" tutkimuksiin saa rahoitusta. Tästä on sivistys kaukana.
Ei kannata unohtaa, että nimenomaan Venäjä poljetutti kehitysmaalaiset siperialaiset rosvojoukkojen siemennykset tänne invaasion aikaan 1700-luvulla. Ihan sama, mikä titteli, virka tai puolue näillä "rikastuksilla" on, aina yhtä kyvyttömiä ja pyrkyreitä noi ylipäänsä.
Mikään diktatuuri ei siedä itseään älykkäämpiä. Siitä kertoo myös Trumpin sota huippuyliopistoja vastaan. Kambodzassa tapettiin kaikki, joilla oli silmälasit, koska ne yhdistettiin lukemiseen.
No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !
Tyhmät venäläiset joutuvat "teho-osastolle", tyhmimmät "tuho-osastolle".
Moraaliltaa hyveelliset, ja oikeudenmukaiset pistetään vankilaan, kuten korruption paljastajat.
Hallinnon eliitti, voi tehdä käytännössä lähes mitä vaan, joutumatta vastuuseen.
Suomessakin Persut vihaavat koulutettuja!