DIY vetypommia kokeiltiin tuossa jokin aika sitten kiinassa

Anonyymi-ap

Hyvin toimi.
On paljon muutakin innovaatiota, joista tiedot menee huawein kautta huomaamatta kiinalaisille.

3

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole Suomen pahin uhka mikään Venäjä. Mitä upseereille opetetaan? Mitä aikaa he elävät?
      https://www.youtube.com/@ChinaInsiderWithDavidZhang/videos

      Yhden ammutun venäläisen tuloksena on 10 Suomen rajalle noussutta Kiinalaista, ja Kiina on 100 kertaa pahempi vaihtoehto, koska sen kulttuuri on tärvelty.

    • Anonyymi

      Kiinalaisilla on ollut vetypommeja vuodesta 70 luvulta asti.

    • Anonyymi
      UUSI

      Eikait siihen tarvita kuin vaikka 50kg. litiumdeuteridia, yli 120milj. lämpötila ja kova paine, nallina vaikka 10kg. plutoniumia ja trotyylia. Jos 50kg. vaikuttaa pieneltä niin voisi kokeillaa 200 litran tynnyriä. Toki sen voi sytyttää muillakin menetelmillä, mutta plutonium on käytetyin joka ei tarvi sen kummempaa teknologiaa kuin mitä kyläsepältä ja autokorjaamolta löytyy.

      Testin voi tehdä vaivihkaa jossakin hylätyllä soramontulla, eikä kannata sitten kylillä huuvella projektista kun muuten virkavalta ja byrokratia painaa päälle kyselemään lupia. Jos testi onnistuu niin soramontun paikalta löytyy isompi monttu, ehkä sellanen kymmentä kilometriä halkasijaltaan ja 100m syvä, toki voi olla syvempikin.

      Paikalta gemmologit saa keräillä triniittiä korukiviksi maanomistajan luvalla korvausta vastaan. Triniitin erottaa jäljitelmistä sen hohde pimeässä, joten sitä voisi käyttää lamppuna tai vaikka pinnoittaa aurinkopaneelit pulveriksi muussattuna johonkin hartsiin tms. sekoitettuna energia lähteeksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4898
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3339
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      19
      2574
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      56
      1653
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1326
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      93
      1269
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      217
      1037
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      975
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      865
    Aihe