DIY vetypommia kokeiltiin tuossa jokin aika sitten kiinassa

Anonyymi-ap

Hyvin toimi.
On paljon muutakin innovaatiota, joista tiedot menee huawein kautta huomaamatta kiinalaisille.

6

468

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole Suomen pahin uhka mikään Venäjä. Mitä upseereille opetetaan? Mitä aikaa he elävät?
      https://www.youtube.com/@ChinaInsiderWithDavidZhang/videos

      Yhden ammutun venäläisen tuloksena on 10 Suomen rajalle noussutta Kiinalaista, ja Kiina on 100 kertaa pahempi vaihtoehto, koska sen kulttuuri on tärvelty.

      • Anonyymi00005

        Falun Gongin kanavilta kun saa tiedot niin ei ihme että mielipiteet tuollaiset.


    • Anonyymi

      Kiinalaisilla on ollut vetypommeja vuodesta 70 luvulta asti.

    • Anonyymi

      Eikait siihen tarvita kuin vaikka 50kg. litiumdeuteridia, yli 120milj. lämpötila ja kova paine, nallina vaikka 10kg. plutoniumia ja trotyylia. Jos 50kg. vaikuttaa pieneltä niin voisi kokeillaa 200 litran tynnyriä. Toki sen voi sytyttää muillakin menetelmillä, mutta plutonium on käytetyin joka ei tarvi sen kummempaa teknologiaa kuin mitä kyläsepältä ja autokorjaamolta löytyy.

      Testin voi tehdä vaivihkaa jossakin hylätyllä soramontulla, eikä kannata sitten kylillä huuvella projektista kun muuten virkavalta ja byrokratia painaa päälle kyselemään lupia. Jos testi onnistuu niin soramontun paikalta löytyy isompi monttu, ehkä sellanen kymmentä kilometriä halkasijaltaan ja 100m syvä, toki voi olla syvempikin.

      Paikalta gemmologit saa keräillä triniittiä korukiviksi maanomistajan luvalla korvausta vastaan. Triniitin erottaa jäljitelmistä sen hohde pimeässä, joten sitä voisi käyttää lamppuna tai vaikka pinnoittaa aurinkopaneelit pulveriksi muussattuna johonkin hartsiin tms. sekoitettuna energia lähteeksi.

    • Anonyymi00006

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe