Suomessa Sosiaalidemokraattinen puolue, sossut, eivät osaa eivätkä tee mitään muuta kun arvostelevat toisia.
Se on vähän samanlainen asia kun yrittäjää tekee konkurssin ja ei keksi muuta työtä niin ryhtyy konsultiksi. Sama kaiku on askelten.
Se on vähän samanlainen asia kun yrittäjää tekee konkurssin ja ei keksi muuta työtä niin ryhtyy konsultiksi. Sama kaiku on askelten.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Onneksi ei oo enää super Marin . Olisi taas aika noitavaino. . ps. Hän on kyl super noita , Putinkin pelkäsi .
Julkisen sektorin paskasakkia ja pummipoliitikoita. Siinä demarien koostumus.
SDP osaa lisätä haittamaahanmuuttoa, kehitysapua ja woketusta
Saavat helsinkiin suumoskeijan.
Ja eripuraa kansan keskuudessa. Haukutaan ja syytellään. Kaikin keinoin yrittävät järkyttää yhteiskuntarauhaa. Rupeaa jo ahdistamaan ja pelottamaan näiden älämölö.
Mitenkäs se äärioikeisto hallitus pärjää suomen konkurssin välttämisen kanssa? Työttömiä on ennätysmäärä ja uutta velkaa otetaan ennätysmäärä samalla kun veroja on leikattu ennätysmäärä rikkailta?
Valita vaan paremmistasi urpo XD
Vinkiksi aloittajalle. Huonolla propagandalla on aina ihan päinvastainen vaikutus. kuin on tarkoitus.
Oppositio haukkuu, haukkuu, haukkuu... Syyttää, vääristelee, jopa valehtelee. Ahdistavaa porukkaa. Oksettaa katsella näiden naamoja. Ahdistaa kuunnella sitä samaa sontaa. Hyvää esimerkkiä näyttävät kansalle. En yhtään ihmettele että ihmiset voivat pahoin.
Sitä samaa arvosteluahan te persutkin teette koko ajan, joten pata kattilaa soimaa!
Suomessa Perussuomalaisten puolue, persut, eivät osaa eivätkä tee mitään muuta kuin haukkuvat toisia törkyturpaisesti ja valehtelevat kaikesta.
Sitten ihmettelevät miksi heistä ei pidetä ja miksi kannatus katoaa. Yllättyvät siitä että suomalaiset eivät pidä törkyturpaisista solvaajista ja valehtelijoista.
Suomalaiset. Kannattaa puhua ihan omasta puolestaan. Eikä vetää muita mukaan.
Suomalaiset. Ja taas valehdellaan.
Ei pidä sekottaa sosiaalidemokratiaa Sdp:hen. Sdp on sosialistinen puolue, jolle sosiaalinen toiminta ja demokratia ovat pelkkiä hyödykkeitä, joita käytetään manipuloimaan kansalaisia. Sdp hinkuu valtaa ja vallassa rikkovat kaiken mihin kajoavat.
Lindtmanista kertoo olennaisen että halusin puoluseihteeriksi kissankiduttaja tappajan
https://www.telegraph.co.uk/world-news/2023/09/04/finland-sdp-leader-antti-lindtman-nazi-salute-photo/
Entäs tämä Lindtmanin natsi kuva, ulkomaita myöten uutisoitu,niin noloa
Ei ainesta pääministeriksi tämän jälkeen
V. 1918 TAISTO ON VIETÄVÄ LOPPUUN SAAKKA. PUNIKIT ON HÄVITETTÄVÄ TÄSTÄ MAASTA. JOKA IKINEN.
USA:n johtajiakin on Suomessa, mutta heidänkin yläpuolella on jonkinlainen SDP joka heitäkin arvostelee. USA:n poliittinen johtaja ei ole kaikkien amerikkalaisten yläpuolella edes. Eevan exä alkoi Eevaa raiskaamaan jouluna, kun oli tarkoitus viettää perhejoulua ja exä saatiin pois Eevan kimpusta käsirysy-tekniikalla. USA:sta sanottiin siihen, että se miestyyppi sekoaa välillä täysin raiskaamaan ja yleisin kuolinsyy on Bostonin vaasi. Bostonissa on kodinsisustukseen kuuluva suurikokoinen Bostonin vaasi, jolla pystyy kolauttamaan hulluksi tulleita amerikkalaisia ja kuolinsyy on kallonmurtuma. Suomessa ei sitä tehty ja exä valitti jopa vankilaan joutumisesta. USA:ssa ei sellaisia jouluongelmia ole.
Exä olisi halunnut naimisiin Eevan kanssa uudestaan Eevan mersun näkemisen takia, koska hän olisi halunnut päästä ajamaan sillä. Minnan pankin mukaan meidän perheen mersut eivät sopineet enää köyhien suomalaisten imagoon ja exän piti päästä asumaan meille sen mersun näkymisen takia. Mersu oli erikoismersu suoraan omalta mersu-tehtaalta ja sellaisesta me maksamme, koska maksaminen kannattaa. Exä olisi halunnut sen ilmaiseksi. Exä olisi suostunut syömään Eevan ruokia ja panemaankin, mutta eihän sillä asenteella pääse naimisiin.
Minnan pankki olisi muuttanut maailmaa paljonkin, jos olisi päässyt johtamaan. Minä en suostunut edes ottamaan suklaata pois kaupoista, vaikka suklaasta oli löydetty terveydelle haitallisia aineita. Minnan pankki halusi päästä päättämään rahoista syöpähoitojen tason nostamiseksi ja Docrates on perustettu Minnan pankin tavoitteiden esittelemiseksi. Minnan pankki oli saavuttanut suurta suosiota, koska meidän perhe oli syrjäytynyt niin paljon muista. Ei meillä ollut syöpiä ja lapsiakin varoiteltiin ennemmin puukon kanssa kulkevista jengeistä kuin ientulehduksen alkamisesta ilman hammaslangan käytön aloittamista.
Eeva ja exä olivat päätyneet eroon niihin aikoihin, kun Internet oli tullut tai pelkkä sähköposti. Eeva oli ollut perjantaina työviikon jälkeen niin hyvännäköinen jakkupuvussa, että exä oli päättänyt että he lähtevät 2 viikoksi Kanarialle saman tien suoraan töistä perjantaina. Puvut päällä oli saatu äkkilähtö Kanarialle ja exä oli tarvinnut Suomesta mukaan vain hammaslankaa kaupasta ja sitten oli vain lähdetty. Espanjasta ei saa hammaslankaa. Lapset olivat jääneet yksin 2 viikoksi ja naapuri oli heidät passittanut ensikotiin. Kanarialla ei ollut edes vaatteita mukana ja Eevan ihokin paloi auringossa, koska hänen ihovoiteetkin olivat jääneet kotiin. Suomen Gestapo lähti katsomaan sitä tilannetta ja Eeva oli itkenyt siellä lasten takia, mutta exä oli todella onnellinen. Eeva todettiin liian kauniiksi vaimoksi exälle, koska hän haluaa tehdä Eevan kanssa kaikenlaisia aivan upeita juttuja niin upean naisen kanssa koko ajan. Ihan hullu se on aina ollut.
Mutta ero tuli vasta sen jälkeen, kun exä ei voinut käsittää syytä siihen miksi heidän perheen lapset oli viety ensikotiin. Sitä mesoamista ei kestänyt enää kukaan. Pienet lapset eivät pärjää yksin kotona, jos äiti on viety Kanarialle 2 viikoksi. Se hullu ei ole vieläkään sitä tajunnut. Ensikodin taso mm. ei ollut riittävä heidän perheen lapsille ja he olivat alkaneet vaatimaan korvauksia yhdessä ja Eeva halusi siitä pois siinä vaiheessa.