Molokki on valitellut olevansa yli-ikäinen sotahommiin, vaikka kovasti haluaisi päästä kurmottamaan russaa esi-isien malliin. Samaa on hokeneet monet keskikaljakuppiloiden 50-60 vuotiaat kantikset kotisohvillaan. "Kyl mä lähtisin, mut kun ei ne enää ota..".
Onneksi Hägä tuli hätiin ja nosti reservin ikärajaa! Nyt pääsee Molokin sitten niihin haluamiinsa sotahommiin 🙂🌻
Suomen reservin ikärajan nosto oli tosi kiva juttu. Nyt pääsee Molokin tosi hommiin :)
33
333
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kun Molo on kyllä rauhan mies ja sivari. Se ei ole epäselvää. Ristiriitaista on vain se, että hemmo kannattaa pahimpia sodan lietsojia !
Toki minä puolustaisin Suomea kykyjeni mukaan, mutta en tietenkään toivo sotaa, pösilö.
Reservin ikärajan nosto oli erittäin järkevä päätös. Saattaa osoittautua hyvinkin tarpeelliseksi kun nykyvenäjän touhuja katselee.
- Anonyymi
Hellan lettas sentään rusnoya aloittaja. Meidän maa ja teidän Puten lätti
- Anonyymi
Spämmipete havaittu.
- Anonyymi
Siinä sinun sateenkaari idoli kun näyt olevan "niitä miehiä".
https://fi.pinterest.com/pin/345088390195910720/ - Anonyymi
Kohrallas ei tarvita mitähä stnan valintaa ... muutoo ku tekotaval.
Tiltu valehtelee taas silmät päästään. Minä kannatan rauhaa ja siksi tietenkin myös Suomen NATO-jäsenyyttä.
- Anonyymi
Niin no tuohan riippuu täysin venäjästä, Ukraina ei tule luovuttamaan eikä antautumaan, sodan jatko riippuu 100% venäjästä.
Ei kukaan luovuta varkaille omaisuuttaan. Kestävä ja oikeudenmukainen rauha on mahdollinen vain siten, että Venäjä vetäytyy pois Ukrainasta omien kansainvälisesti tunnustettujen rajojensa taakse. Ja sitä minä kanatan.
Siitä seuraisi suursota, koska Venäjä ei pysähtyisi Ukrainaan. Venäjä on natsi-Saksan kaltainen rikollisvaltio, joka pysähtyy vasta kun se pysäytetään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin no tuohan riippuu täysin venäjästä, Ukraina ei tule luovuttamaan eikä antautumaan, sodan jatko riippuu 100% venäjästä.
Ei kukaan luovuta varkaille omaisuuttaan.Moni on luovuttanut omaisuuttaan ja vielä useampi luovuttaa jatkossa. Jos Ukraina ei
suostu rauhaan , on se kohta entinen valtio. Anonyymi kirjoitti:
Moni on luovuttanut omaisuuttaan ja vielä useampi luovuttaa jatkossa. Jos Ukraina ei
suostu rauhaan , on se kohta entinen valtio.Ei Venäjä enää pysty koko Ukrainaa valtaamaan.
NATO on rauhan takaaja. NATO-maissa on rauha, vaikka ne olisivat fasistisen ja imperialistisen terroristi -ja rikollisvaltio Venäjän naapurimaita.
- Anonyymi
Molokki on ollut Venäläisiä tappamassa alusta alkaen, niin totta kai hänen pitää päästä sinne etulinjaan oli armeija käyty tai ei. Kaikki muutkin sotahullut sinne vaan , kyl se siitä homma rauhoittuu.
Anonyymi kirjoitti:
Molokki on ollut Venäläisiä tappamassa alusta alkaen, niin totta kai hänen pitää päästä sinne etulinjaan oli armeija käyty tai ei. Kaikki muutkin sotahullut sinne vaan , kyl se siitä homma rauhoittuu.
Mitä sinä höpötät, tiltu?
- Anonyymi
moloch_horridus kirjoitti:
Kestävä ja oikeudenmukainen rauha on mahdollinen vain siten, että Venäjä vetäytyy pois Ukrainasta omien kansainvälisesti tunnustettujen rajojensa taakse. Ja sitä minä kanatan.
Olet sinä molo harvinaisen pöhkö äijä.
Anonyymi kirjoitti:
Olet sinä molo harvinaisen pöhkö äijä.
En sentään niin pöhkö, että minut olisi saatu tukemaan natsi-Saksan kaltaista fasistista ja imperialistista diktatuuria sen rikollisessa hyökkäyssodassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Molokki on ollut Venäläisiä tappamassa alusta alkaen, niin totta kai hänen pitää päästä sinne etulinjaan oli armeija käyty tai ei. Kaikki muutkin sotahullut sinne vaan , kyl se siitä homma rauhoittuu.
Eikä ole. Hän omien sanojensa mukaan haluaa rauhaa, mutta Venäjälle EI tuumaakaan maata. Koska Venäjä ei tule tähän suostumaan, käytännössä haluaa sodan jakavan ja ikuisesti.
Onneksi Häkkäsellä on suunnitelmat nostaa reserviläisten ikä ylöspäin ja halukkaiden koalitiossa ollaan. Pääsee tämäkin rauhaa haluava armeijan harmaisiin. Toivottavasti pää ja kunto kestää. muuten, jos et pääse vattalles nopeasti, saattaa drone nähdä sinut ja viedä jalat ja kädet. Pään seotessa, käy samalla tavalla. Onnea sotapolulle. Ehkäpä jonain päivänä luemme reitistäsi sotapolku sivustolta. Anonyymi kirjoitti:
Eikä ole. Hän omien sanojensa mukaan haluaa rauhaa, mutta Venäjälle EI tuumaakaan maata. Koska Venäjä ei tule tähän suostumaan, käytännössä haluaa sodan jakavan ja ikuisesti.
Onneksi Häkkäsellä on suunnitelmat nostaa reserviläisten ikä ylöspäin ja halukkaiden koalitiossa ollaan. Pääsee tämäkin rauhaa haluava armeijan harmaisiin. Toivottavasti pää ja kunto kestää. muuten, jos et pääse vattalles nopeasti, saattaa drone nähdä sinut ja viedä jalat ja kädet. Pään seotessa, käy samalla tavalla. Onnea sotapolulle. Ehkäpä jonain päivänä luemme reitistäsi sotapolku sivustolta."Eikä ole. Hän omien sanojensa mukaan haluaa rauhaa, mutta Venäjälle EI tuumaakaan maata. Koska Venäjä ei tule tähän suostumaan, käytännössä haluaa sodan jakavan ja ikuisesti."
Venäjähän se siis haluaa sodan jatkuvan. Venäjä itse on solminut lukuisia kansainvälisiä ja Ukrainan kanssa kahdenvälisiä sopimuksia, joissa se on lupautunut kunnioittamaan kansainvälisesti sovittuja rajoja.- Anonyymi
moloch_horridus kirjoitti:
"Eikä ole. Hän omien sanojensa mukaan haluaa rauhaa, mutta Venäjälle EI tuumaakaan maata. Koska Venäjä ei tule tähän suostumaan, käytännössä haluaa sodan jakavan ja ikuisesti."
Venäjähän se siis haluaa sodan jatkuvan. Venäjä itse on solminut lukuisia kansainvälisiä ja Ukrainan kanssa kahdenvälisiä sopimuksia, joissa se on lupautunut kunnioittamaan kansainvälisesti sovittuja rajoja.Ja tämän tavoitteen toteuttaminen lienee vaativan diplomatiaa vai sodankäyntiä? Niinpä. Tässä sinulle kypärämalli, kun lähdet sinne armeijan harmaisiin: https://aboutww2militaria.com/fi/m-2116-ensimmaeinen-ruotsalainen-teraeskypaeraetyyppi.html
Sotaonnea ja laita viestiä kuinka sotaretkelläsi on käynyt. Anonyymi kirjoitti:
Ja tämän tavoitteen toteuttaminen lienee vaativan diplomatiaa vai sodankäyntiä? Niinpä. Tässä sinulle kypärämalli, kun lähdet sinne armeijan harmaisiin: https://aboutww2militaria.com/fi/m-2116-ensimmaeinen-ruotsalainen-teraeskypaeraetyyppi.html
Sotaonnea ja laita viestiä kuinka sotaretkelläsi on käynyt.Tarvitaan vielä muutama tmänpäiväisen iskunltainen onnistuminen, niin Venäjälläkin herätään siihen, että kannattaa pysyä omien rajojensa sisällä eikä yrittää varastaa naapurimailta alueita.
- Anonyymi
Miinanpolkijoita aina tarvitaan.
- Anonyymi
Kansalaismielipide:
Stubbin pitäisi värväytyä Ukrainaan eturintamalle palkkasotilaaksi ukro univormussa. Ja tottakai pitkin hampain. Syöksyhampaat pelottavat vihollista.
Ja saattais Alexiltakin suurin sotainto kadota?- Anonyymi
Profiili muistuttaa paremminkin kojootilta.
- Anonyymi
Minä en ainakaan sodi tämän maan takia
- Anonyymi
Nostetaan ikäraja suoraan 100 vuotiaisiin saakka, niin ei tarvitse keskustella Eutanasiastakaan enää. :D Kyllä naapuri hoitaa senkin.
- Anonyymi
Jos venäläiset alkavat tulla tänne rajan yli, on kaikilla täysi vapaus päästää heitä hengiltä.
- Anonyymi
Niin mutta samoin myös venäläisillä on sama oikeus tehdä se meille, jos me hyökkäisimme sinne
Anonyymi kirjoitti:
Niin mutta samoin myös venäläisillä on sama oikeus tehdä se meille, jos me hyökkäisimme sinne
Vain Venäjä hyökkäilee Euroopassa naapurimaihinsa, ei muut, varsinkaan ei Suomi.
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1543325Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582637Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492574- 1202399
- 241903
- 241711
- 301636
- 1721579
- 371285