Ja meinaan Isosti !! että se siitä velkalaiva lässytyksestä..
Petosjytkyhallitus ottaa Lisää Velkaa
31
608
Vastaukset
- Anonyymi
On se seuraavalla hallituksella kova homma korjata nyky hallituksen virheitä ja niitä paljastuu paljon kun ihmiset on ajettu ahtaalle ja oman onnen ojaan että saadaan itselle lisää mammonaa. No saadaan seuraavat vuodet päivitellä kun se kaikkien aikojen paskin persekokkare hallitus teki niin.
Jo palauttamalla tuet entiseen sisäkaupassa liikkuisi joka kuukausi 100 miljoonaa enempi rahaa mikä hyödyntäisi ihmisiä ja kauppaa. Verotuloina tulisi heti takaisin valtiolle toisin kun toivotaan toivotaan yhteisöveron alennuksella jossa yritykset vain jakavat isommat bonukset sijoittajille gayman saarille veroparatiisiin. - Anonyymi
"Suomi on vaarallisesti velkaantuva maa", petteri orpo
Ei näytä siltä,että kokoomus on tätä korjaamassa- Anonyymi
Niinpä. Petosjytkyhallitus OTTAA ENNÄTYS PALJON LISÄÄ VELKAA. Todellinen petosjytkyhallitus.
- Anonyymi
Mutta tämä on sitä isämmmmaalisempaa velanottoa, isämmmaallinen ilme kasvoilla.
- Anonyymi
Korjaantuisiko se sillä, että lähetetään kymmeniä miljardeja etelään?🤭
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korjaantuisiko se sillä, että lähetetään kymmeniä miljardeja etelään?🤭
Rahaa lähetetään EDELLEEN ulkomaille.
Mutta isämmmaaallinen ilme kasvoilla.
Ja pilottitakki päällä.
- Anonyymi
Mariini ei edes yrittänyt suitsia velkaa vaan kuorossa kepun kanssa huudettiin Rahaa on !
- Anonyymi
Sanna sitä ja Sanna tätä ja lässynlässynlää.
- Anonyymi
No höpö höpö ja tiedät itsekkin että silloin kokkarreet ja persut huuti kuorossa että yritykset tarvii tukea kun oli korona ja energiakriisi.
- Anonyymi
Taakale ei halua muistaa.
- Anonyymi
Joko molopää lähtee ensiviikolla autolla Seinäjoelle laskemaan montako pride lippua saa pongattua viikon aikana jotta voi kirjoittaa faceen että näin monta lippua laskin ajelulla. Ei vittu jotta voi olla lapsellinen tyyppi. Siis apinaakin tyhmempi ja sen kannattajat vielä tyhmempiä kun palvovat molopäätä joka on pelkkä räyhääjä :D
- Anonyymi
Missä hannu siellä ongelma
- Anonyymi
Vasemmiston vaihtoehdolla otettaisiin 3 miljardia enemmän velkaa ja tulis 50000 uutta työtöntä, mutta työttömyyskorvaus olis parempi.
- Anonyymi
Pitääs leikata enemmän, sitäkö kommunistien perilliset haluaa?
- Anonyymi
Kommarivassari ei tajua että se 10 miljardia velkaa otetaan jotta se ja sen työttömät kaverit saa tukiaisia.
Asumistukea, työttömyyskorvausta ja sossurahaa.
Sen lisäksi vassarikommarit haluaa lähettää Gazaan miljadeja terroristeille. - Anonyymi
Punikin paikka on Paukanevalla!
- Anonyymi
Kansa on kyllästynyt kapitalistien valheisiin ja oman edun tavoitteluun ja valta tulee vaihtumaan. Suomi ei ole vielä unkari vaikka hallitus sitä toivoo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kansa on kyllästynyt kapitalistien valheisiin ja oman edun tavoitteluun ja valta tulee vaihtumaan. Suomi ei ole vielä unkari vaikka hallitus sitä toivoo.
Kansa on kyllästynyt punavihreään globalitarismiin ja sen takia Suomi ei vielä ole, sanoisko vaikka että "Euroopan Unionin provinssi numero 14", vaikka punaviherkepulit sitä toivoo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kansa on kyllästynyt kapitalistien valheisiin ja oman edun tavoitteluun ja valta tulee vaihtumaan. Suomi ei ole vielä unkari vaikka hallitus sitä toivoo.
Lueppa peltokankaan taksiajeluista veronmaksajien piikkiin. Uskollisen ylimielinen. Joku vielä julkeaa kannattaa tätä aikaansaatamattomista aikaansaamattominta.
- Anonyymi
Kapitalismin tilalle sosialismi?
Missäs se olisi toiminut? Ilmajoella punikkipenikkoja pitäis muiluttaa paukanevalle.- Anonyymi
Totta👍🎯
- Anonyymi
USU-gallup: Lähes 70 prosenttia suomalaisista tyytymättömiä Orpon hallitukseen
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011269591.html - Anonyymi
Trump - Oranssi pökäle, on petturipersujen Jumala.
- Anonyymi
Jytkytetään
- Anonyymi
Okei, oon mukana.
- Anonyymi
Korotan. Uniper
- Anonyymi
Unkari tukee perheitä.
Suosittu etu on lapsiperheille suunnattu enintään 27 000 euron laina, jonka maksaminen kevenee lasten määrän myötä.
Kun ensimmäinen lapsi syntyy, koron maksaminen lakkaa. Toisesta lapsesta lainan pääoma vähenee liki kolmasosalla ja kolmannesta nollautuu kokonaan.
Neljäs lapsi vapauttaa äidin verosta.
Unkarin hyvin konservatiivinen hallitus ei halua väestön lisääntyvän maahanmuuton kautta. He haluavat, että syntyy lisää unkarilaisia.
https://aitoavioliitto.fi/artikkelit/unkarin-yllattava-perhepolitiikka-kantaa-hedelmaa/ - Anonyymi
Jos lapsia on kolme tai enemmän, saa seitsemän ylimääräistä lomapäivää. Lapsiperheet saavat asunnon ostoa varten tukea jopa 30 000 €. Viimeisen tukimuoto on 30 000 euron laina aviopareille; jos lapsia syntyy vähintään kolme, lainaa ei tarvitse maksaa takaisin. Tukea maksetaan myös isovanhemmille, jotka hoitavat lastenlapsiaan (jos isoäiti on ollut töissä 40 vuotta, hän voi jäädä eläkkeelle hoitamaan lapsenlapsia). Kuvioon kuuluu myös lukuisia ilmaispalveluita lapsille (julkiset kulkuvälineet, oppikirjat, ilmainen ajokortti ym.)
Joku vaikutus toimilla näyttää olevan. Unkarin ennätysmäisen alhainen syntyvyys on kääntynyt selvään nousuun (kuva). Vielä suurempi muutos on tapahtunut avioliittojen määrässä, joka on kymmenen vuoden aikana kasvanut 84 % (35530 -> 65300) ja vastaavasti avioerojen määrä on supistunut 29 %. Aborttien määrä on supistunut kolmanneksen jne. - Anonyymi
Joten mitähän vttua se runkarilaispersu täällä Ilmajoella kituuttaa ja rypee menneissä ja katkeruudessa ex tyttöystävää kohtaan jo kymmenettäkö vuotta??!! Painukoon takaisin ryssiin rähmällään olevaan kotomaahansa jos maailman paras Suomi ei miellytä. Sais varmaan sieltä ikäistään naista ettei tarvitse pikkutyttöjä vokotella.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.962191Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452142Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751380- 901326
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311130Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men621093- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285920