Petosjytkyhallitus ottaa Lisää Velkaa

Ja meinaan Isosti !! että se siitä velkalaiva lässytyksestä..
29628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

On se seuraavalla hallituksella kova homma korjata nyky hallituksen virheitä ja niitä paljastuu paljon kun ihmiset on ajettu ahtaalle ja oman onnen ojaan että saadaan itselle lisää mammonaa. No saadaan seuraavat vuodet päivitellä kun se kaikkien aikojen paskin persekokkare hallitus teki niin.

Jo palauttamalla tuet entiseen sisäkaupassa liikkuisi joka kuukausi 100 miljoonaa enempi rahaa mikä hyödyntäisi ihmisiä ja kauppaa. Verotuloina tulisi heti takaisin valtiolle toisin kun toivotaan toivotaan yhteisöveron alennuksella jossa yritykset vain jakavat isommat bonukset sijoittajille gayman saarille veroparatiisiin.

Äänestä

"Suomi on vaarallisesti velkaantuva maa", petteri orpo
Ei näytä siltä,että kokoomus on tätä korjaamassa

Äänestä
  • Niinpä. Petosjytkyhallitus OTTAA ENNÄTYS PALJON LISÄÄ VELKAA. Todellinen petosjytkyhallitus.

    Äänestä

Mutta tämä on sitä isämmmmaalisempaa velanottoa, isämmmaallinen ilme kasvoilla.

Äänestä
  • Korjaantuisiko se sillä, että lähetetään kymmeniä miljardeja etelään?🤭

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Korjaantuisiko se sillä, että lähetetään kymmeniä miljardeja etelään?🤭

    Rahaa lähetetään EDELLEEN ulkomaille.
    Mutta isämmmaaallinen ilme kasvoilla.
    Ja pilottitakki päällä.

    Äänestä

Mariini ei edes yrittänyt suitsia velkaa vaan kuorossa kepun kanssa huudettiin Rahaa on !

Äänestä
  • Sanna sitä ja Sanna tätä ja lässynlässynlää.

    Äänestä

  • No höpö höpö ja tiedät itsekkin että silloin kokkarreet ja persut huuti kuorossa että yritykset tarvii tukea kun oli korona ja energiakriisi.

    Äänestä

  • Taakale ei halua muistaa.

    Äänestä

Joko molopää lähtee ensiviikolla autolla Seinäjoelle laskemaan montako pride lippua saa pongattua viikon aikana jotta voi kirjoittaa faceen että näin monta lippua laskin ajelulla. Ei vittu jotta voi olla lapsellinen tyyppi. Siis apinaakin tyhmempi ja sen kannattajat vielä tyhmempiä kun palvovat molopäätä joka on pelkkä räyhääjä :D

Äänestä

Missä hannu siellä ongelma

Äänestä

Vasemmiston vaihtoehdolla otettaisiin 3 miljardia enemmän velkaa ja tulis 50000 uutta työtöntä, mutta työttömyyskorvaus olis parempi.

Äänestä

Pitääs leikata enemmän, sitäkö kommunistien perilliset haluaa?

Äänestä

Kommarivassari ei tajua että se 10 miljardia velkaa otetaan jotta se ja sen työttömät kaverit saa tukiaisia.
Asumistukea, työttömyyskorvausta ja sossurahaa.
Sen lisäksi vassarikommarit haluaa lähettää Gazaan miljadeja terroristeille.

Äänestä

Punikin paikka on Paukanevalla!

Äänestä
  • Kansa on kyllästynyt kapitalistien valheisiin ja oman edun tavoitteluun ja valta tulee vaihtumaan. Suomi ei ole vielä unkari vaikka hallitus sitä toivoo.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Kansa on kyllästynyt kapitalistien valheisiin ja oman edun tavoitteluun ja valta tulee vaihtumaan. Suomi ei ole vielä unkari vaikka hallitus sitä toivoo.

    Kansa on kyllästynyt punavihreään globalitarismiin ja sen takia Suomi ei vielä ole, sanoisko vaikka että "Euroopan Unionin provinssi numero 14", vaikka punaviherkepulit sitä toivoo.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Kansa on kyllästynyt kapitalistien valheisiin ja oman edun tavoitteluun ja valta tulee vaihtumaan. Suomi ei ole vielä unkari vaikka hallitus sitä toivoo.

    Lueppa peltokankaan taksiajeluista veronmaksajien piikkiin. Uskollisen ylimielinen. Joku vielä julkeaa kannattaa tätä aikaansaatamattomista aikaansaamattominta.

    Äänestä

Kapitalismin tilalle sosialismi?
Missäs se olisi toiminut? Ilmajoella punikkipenikkoja pitäis muiluttaa paukanevalle.

Äänestä
  • Totta👍🎯

    Äänestä

Trump - Oranssi pökäle, on petturipersujen Jumala.

Äänestä

Jytkytetään

Äänestä
  • Okei, oon mukana.

    Äänestä

Korotan. Uniper

Äänestä

Unkari tukee perheitä.
Suosittu etu on lapsiperheille suunnattu enintään 27 000 euron laina, jonka maksaminen kevenee lasten määrän myötä.

Kun ensimmäinen lapsi syntyy, koron maksaminen lakkaa. Toisesta lapsesta lainan pääoma vähenee liki kolmasosalla ja kolmannesta nollautuu kokonaan.

Neljäs lapsi vapauttaa äidin verosta.

Unkarin hyvin konservatiivinen hallitus ei halua väestön lisääntyvän maahanmuuton kautta. He haluavat, että syntyy lisää unkarilaisia.

https://aitoavioliitto.fi/artikkelit/unkarin-yllattava-perhepolitiikka-kantaa-hedelmaa/

Äänestä

Jos lapsia on kolme tai enemmän, saa seitsemän ylimääräistä lomapäivää. Lapsiperheet saavat asunnon ostoa varten tukea jopa 30 000 €. Viimeisen tukimuoto on 30 000 euron laina aviopareille; jos lapsia syntyy vähintään kolme, lainaa ei tarvitse maksaa takaisin. Tukea maksetaan myös isovanhemmille, jotka hoitavat lastenlapsiaan (jos isoäiti on ollut töissä 40 vuotta, hän voi jäädä eläkkeelle hoitamaan lapsenlapsia). Kuvioon kuuluu myös lukuisia ilmaispalveluita lapsille (julkiset kulkuvälineet, oppikirjat, ilmainen ajokortti ym.)

Joku vaikutus toimilla näyttää olevan. Unkarin ennätysmäisen alhainen syntyvyys on kääntynyt selvään nousuun (kuva). Vielä suurempi muutos on tapahtunut avioliittojen määrässä, joka on kymmenen vuoden aikana kasvanut 84 % (35530 -> 65300) ja vastaavasti avioerojen määrä on supistunut 29 %. Aborttien määrä on supistunut kolmanneksen jne.

Äänestä

Joten mitähän vttua se runkarilaispersu täällä Ilmajoella kituuttaa ja rypee menneissä ja katkeruudessa ex tyttöystävää kohtaan jo kymmenettäkö vuotta??!! Painukoon takaisin ryssiin rähmällään olevaan kotomaahansa jos maailman paras Suomi ei miellytä. Sais varmaan sieltä ikäistään naista ettei tarvitse pikkutyttöjä vokotella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja meinaan Isosti !! että se siitä velkalaiva lässytyksestä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu