Kokoomuksen Tere Sammallahti yllättää?

Anonyymi-ap

On ottanut itse selkoa mitä Israelissa ja vasinkin Gazassa tapahtuu oikeasti ja ottaa kantaa Naisjärjestön asenteesta palestiinalaisiin ja yleensä Hamasin toimintaan Gazassa.
Kohdasta 15,17 min alkaa.
https://www.youtube.com/watch?v=UyQCcZZigjI
Sammallahti ei ole tiettävästi edes kristitty tai muuten uskonnollinen Israelin voimakas kannattaja mutta totuutta hän puhuu.

5

69

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on heti kun katsoo muutakin uutislähdettä kuin IL, IS tai yleä niin asiat muuttuu aivan toiseksi. Sammallahti ei ole mikään uskonnollinen tosiaan ja silti puhuu tuolla asenteella Israelista, Sanoipahan Päivi Räsäsellekin heidän keskutellessaan Ukkolan ohjelmassa että tulee vaivautunut olo kun Ukkola alkoi utelemaan Räsäeltä kristillisiä asioita. Puopolo taas kysyy oikeita kysymyksiä tuossa.

    • Anonyymi

      Erittäin hyvä kaappinatsi on .

    • Anonyymi

      No, tere tere vaan sinne päin! 👀🤣

      • Anonyymi

        Naisasialiitto kannattaa siis homoutta ja samalla suosii homoja vihaavia muslimeja ja heidän naisten halveksuntaa. Pieni ristiriita asiassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Naisasialiitto kannattaa siis homoutta ja samalla suosii homoja vihaavia muslimeja ja heidän naisten halveksuntaa. Pieni ristiriita asiassa.

        Kuka ymmärtää vihervasemmiston ajattelutapaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4910
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      190
      2288
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      39
      2050
    4. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1889
    5. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      79
      1826
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      23
      1688
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1530
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1431
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      345
      1210
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1136
    Aihe