Ajatteleeko kukaan enään Jumalaa?
Profeettoja, sanaa ja itseään kyllä ajatellaan.
Voiko Jumala tuntea itsensä yksinäiseksi ja hyljätyksi, kuin vanhempi joka on antanut lapselle kaikkensa ja silti joutuu unohdetuksi? Se on kauhea tunne, jota ei armollinen sydän toivoisi kenellekkään.
Minä Rakastan Jumalaa❤️🔥
Joks ilta puhun Hänelle rukouksessa. En siitä mitä toivoisin häneltä, vaan kuten rakkaalle lähimmälle; kysyen kuulumisia ja ajatuksia ja kerron omasta päivästäni, mitä olen tuntenut ja pohtinut.
Minä tarvitsen Häntä ja Hän tarvitsee meitä, omia lapsiaan. Älä unohda.
Ajatteleeko kukaan enään Jumalaa
6
506
Vastaukset
- Anonyymi
Sanotaan, että Jumala on kaikkivoipa. Eli ole, koska ei auta ihmisiä sodankeskellä, nälänhädässä ja sairauksissa ei auta. Maailma hurjenee hurjenemistaan.
- Anonyymi
Et oikein ymmärrä, koska ajattelet niin yksinkertaisesti.
Jumala on kaikkivoipa todellakin.
Myös sanotaan, että Jumala antaa valinnanvapauden. Se on suuri lahja Jumalalta ihmisille jotka Hän "teki omaksi kuvakseen". Tietoisuus..
Lopputulos on kuitenkin sama, vaikka valitsisitkin elää elämäsi nyrpeänä kitisten kuin tyytymätön vaippaikäinen. Vaikka toverisi murhaisivat rahasta pikkulapsia ja antavat veljiensä mieluummin kuolla nälkään.
Elämä on ikuista. Jumala näkee sen. Ihminen joka ei näe Jumalaa eikä tunne Häntä itsessään, on sokea murhaaja ja valehtelija ja siksi heidän tahtinsa kiihtyy. He lopulta tuhoavat itsensä, niin se menee. He palavat. Sitten Elämä taas jatkuu.
Tähän voit luottaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et oikein ymmärrä, koska ajattelet niin yksinkertaisesti.
Jumala on kaikkivoipa todellakin.
Myös sanotaan, että Jumala antaa valinnanvapauden. Se on suuri lahja Jumalalta ihmisille jotka Hän "teki omaksi kuvakseen". Tietoisuus..
Lopputulos on kuitenkin sama, vaikka valitsisitkin elää elämäsi nyrpeänä kitisten kuin tyytymätön vaippaikäinen. Vaikka toverisi murhaisivat rahasta pikkulapsia ja antavat veljiensä mieluummin kuolla nälkään.
Elämä on ikuista. Jumala näkee sen. Ihminen joka ei näe Jumalaa eikä tunne Häntä itsessään, on sokea murhaaja ja valehtelija ja siksi heidän tahtinsa kiihtyy. He lopulta tuhoavat itsensä, niin se menee. He palavat. Sitten Elämä taas jatkuu.
Tähän voit luottaa.Jos Raamatun jumala on olemassa, se on sadistinen psykopaatti ja narsisti, kuten Raamattu sen kuvaa. Odottaa, että saisi heitettyä mahdollisimman paljon väkeä helvettiin. Miten paljon enemmän "hukkuvia" onkaan nyt verrattuna siinen, että Jeesus olisi pallannut silloin kun oli luvannut? Ihmisten pelastuminen on sille muka tärkeä asia, mutta menee antamaan niin sekavat ohjeet, ettei niihin kukaan täysipäinen usko, eikä ne loputkaan pääse yksimielisyyteen niistä.
- Anonyymi
Ei. Purista sinä vaan maskottia jos siitä lohtua saat.
- Anonyymi
Mitä maskottia?
Kyllä saan lohtua Jumalalta. Kun tunnen rakkauttani Häneen, tunnen olevani eniten oma itseni ja turvassa pahalta.
Ihmiselle on annettu tietoisuus, vapaus valita. Eläinten elämä on paljon vaikeampaa ja ankarampaa.
Silti monet ihmiset valitsevat elävänsä kuin eläimet, toisiaan syöden ja tappaen, jatkuvassa pelossa. He eivät halua valita toisin, eivät halua kehittyä kohti Jumalaa.
Asiat voisivat maailmassa olla täysin toisin, jos ihmiset noudattaisivat Jumalan heitä kohtaan asettamaa tahtoa. Armoa ja rakkautta sovintoa ja välittämistä. Rauhaa🕊
Onko Jumala oikeasti olemassa?
Jos maailmankaikkeuden historiassa maapallolla on vieraillut muilta maailmankaikkeuden maailmoista olentoja (joita todennäköisesti on olemassa) , niin on todennäköistä, että heitä on pidetty jumalina. Nykyisin heitä pidettäisiin kuitenkiin maailmankaikkeudesta saapuneina vierailijoina, jotka vaikuttivat maapallolla joskus menneisyydessä, kenties jopa vaikuttaen ihmisen kehitykseen.
Maailmankaikkeuden mittasuhteissa on oletettavaa, että jos maapallolla on vieraillut aikoinaan vieraita avaruudesta, niin uusia vierailuja ei taida olla tulossa aivan lähiaikoina.
Voiko Jumalaakaan olla olemassa? Maailmankaikkeuden kehitys tapahtui kuitenkin nykyiseksi miljardien vuosin aikana luonnollisena kehityksenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,1473941Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv3592885Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,12239Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k502130Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll161844No onneks ei tartte sit olla
Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....111695Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1651363- 931253
Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel21226Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu921097