Tuo ei ehkä tule julki koskaan, kuten ei Nord Stream kaasuputken tuhokaan, mutta kaikki tietää, kuka oli teon takana.
Ukrainan drone isku oli mahtava operaatio, kuka Venäjän sisällä oli myyrä?
30
148
Vastaukset
- Anonyymi
Jälkivaikutus
Ivanovon, Rjazanin ja Amurin alueilla hyökkäykset torjuttiin, eivätkä ne aiheuttaneet vahinkoja tai uhreja, Venäjän puolustusministeriön mukaan. Murmanskin ja Irkutskin alueilla iskut johtivat joidenkin lentokoneiden syttymiseen tuleen, se lisäsi.
Venäjän armeijan mukaan tulipalot sammutettiin nopeasti. Yhdessäkään välikohtauksessa ei raportoitu uhreja, eikä puolustusministeriö raportoinut yhdenkään lentokoneen menetyksestä hyökkäysten seurauksena.
Ukrainan tiedotusvälineet väittivät, että operaatiossa vaurioitui noin 40 lentokonetta, mukaan lukien useita strategisia pommikoneita. Venäjän viranomaiset eivät ole kommentoineet väitteitä.
Aika näyttää mikä on totta ja mikä tarinaa, mutta Ukraina onnistui saamaan valtavasti näkyvyyttä mediassa. Auttaako tuo näkyvyys voittamaan Venäjä, ei ole varmuutta?- Anonyymi
DROONI-isku .
- Anonyymi
Venäläiset alkavat saada tarpeeksi putlerin diktatuurista ja sotahulluudesta
- Anonyymi
Oletko ukrainalaisia haastatellut?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko ukrainalaisia haastatellut?
Kiovassa jo kuohuu uutisoi Times.
- Anonyymi
Hajoita ja hallitse.
Ovatko Nato trollit, bidenistit, putinistit ja trumpetistit huomanneet, että Zionisti EEF/YGL Putinin vetämä EEF Eastern Economic Forum on Zionisti Klaus Schwabin WEF World Economic Forumin Itäinen haaraliike?
Toiminta, logo ja fonttikin ihan samanlaisia.
WEF/EEF/YGL Putin kuuluu samaan Zionistimafiaan, joka hallitsee sekä Länttä, että Itää.
https://m.youtube.com/watch?v=SjxJ1wPnkk4&pp=ygUhc2Nod2FiIHBlbmV0cmFkZSB3ZXN0ZXJzIGNhcGluZXRz
WEF - Klaus Schwab (founder of The World Economic Forum): "We penetrate the cabinets"
Klaus Schwab: Merkel ja Putin on WEF/YGL, ja olemme erittäin ylpeitä uudesta nuoresta sukupolvesta johtajiamme, kuten Kanadan PM Trudeau ja Argentiinan presidentti Javier Milei (Jewish of matrilineal descent. His maternal grandfather had been a rabbi) jne.
Me tunkeudumme (penetrate) kansanedustuslaitoksiin, jopa yli puolet Kanadan capinetista on meidän nuoria globaaleja johtajiamme.
Schwab myös lupaa uusille myyrilleen 50 vuoden työuraa.
Tämä ei ole mikään ihme, onhan heillä lähes rajaton budjetti, ja valtamedia hallussaan.
Penetrate on väkivaltainen termi, tunkeutua, eikä tällaisilla kansanedustuslaitoksilla, joihin joku ulkopuolinen taho on tunkeutunut, ole enää mitään tekemistä demokratian kanssa.
Kaikki on vaan sikarikkaan Zionistin guzetusta.
Mitä jos Zionistien hallitsema Länsi ja Itä ei nyt oikeasti tappelekaan Ukrainassa keskenään, vaan käynnissä on maailman uusjako, rahan lypsäminen, ja tyhmää gentilettä viedään taas kuin litran mittaa.
Samalla saadaan taas valkoihoisia kristittyjä vähennettyä.
Putin tyhjentelee vankiloista turhia ruokailijoita taisteluun, ja juutiloinen Zelenskyy pakottaa rintamalle ties keitä, mutta ei omaa heimoaan (Ukrainassa on 400.000 "khazari/ashkenatsi juutalaista").
Putin sanoi: Zelenskyy on huono juutalainen.
Putin pitää itseään todennäköisesti hyvänä juutalaisena.
Usko "Jumalan valittuun kansaan" on vahva, kristitty siunaa kuolemaansa asti teloittajaansa.
Palestiinan vallanneet "juutalaiset" (khazars/ashke-Nazi) eivät usko Jumalaan, mutta he uskovat olevansa Jumalan valittu kansa.
Ja ainakin kristityille tämän asian uskottelu on välttämätöntä, koska se tietää pääsyä maailman rikkauksien ja vallan ääreen.
Ja kaikkihan voivat hyvin todeta, että näin on jo tapahtunut.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18394761/presidentti-niinisto-kehitti-suomelle-kohtalokkaan-lahjan
Tietyt fanaattiset suomalaiset sotakiihkoilijat haluavat taas Suomen sotaan.
-1919 Aunuksen retkikunta oli suomalaisten sotakiihkoilijoiden yritys liittää Suomeen osia Itä--Karjalasta.
- Suur-Suomi jota ajoi AKS = Akateeminen Karjalaisten Seura, johti Suomen sotaan Venäjää vastaa.
-Vihan Veljet niminen AKS salaseura levitti Venäjävihaa
-Nyt osa suomalaisista on jo neljä vuotta uhonnut ja Ukrainan kautta haastanut riitaa Venäjää vastaan
En yhtään ihmettelisi, jos nämä "suomalaiset" sotamangujat onnistuisivat kaivamaan verta omasta nenustaan.
Heidän suunnitelmissa on myös Mainilan laukaukset 2.0
https://aijaa.com/uvSyJn
https://aijaa.com/vbEDfl
TRUMP and HIS KABBALAH TEACHER
Ote Donald Trumpin
omasta kirjasta:
Yhtenä päivänä, kun minun KABBALA opettajani, Elitan Yardeni, kysyi minulta kuinka minulla menee, kerroin hänelle että tarvitsen tauon.
Minä olin läpeensä uupunut, musertunut ja ylityöllistynyt.
Jolloin Eitan sanoi: Tiedätkö mitä sinun tulisi nyt tehdä?
Minä ajattelin, että hän rohkaisee minua nyt pitämään tauon.
Mutta sen sijaan hän sanoi: Ei, nyt sinun täytyy opiskella kovemmin!
Natsit ja bolsevikkikommarit olivat/ovat s.ionisteja, nämä antihumanistit haluavat orjuuttaa kaikki muut kansat ja uskontokunnat.- Anonyymi
putinistille tuli hätä 😂🤣😅
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
putinistille tuli hätä 😂🤣😅
Esiin on noussut video, jossa väitetään näkyvän kuorma-autonkuljettajan ruumis, joka laukaisi droonit hyökkäämään sotilasyksiköitä ja lentokenttiä vastaan.
Materiaalin julkaisi Belorusskiy Silovik Telegram -kanava.
Videon kuvatekstissä kerrotaan, että kuorma-auton kuljettaja, josta droonit laukaistiin, löydettiin kuolleena.
Materiaalin mukaan hänet näyttää olevan kuristettu muovisella vetoketjulla. Videon uskotaan kuvatun Irkutskin alueella.
Paikalliset asukkaat ilmoittivat drone-hyökkäyksestä sotilaslentokentälle Murmanskin alueella 1. kesäkuuta. Toistaiseksi kaupungin viranomaiset eivät ole saaneet virallista vahvistusta tapauksesta. - Anonyymi
Unohdit ottaa lääkkeesi maanisdepressiivisyytesi ja ties minkä harhojesi hillintään.
- Anonyymi
Kaukana on ne ajat, jolloin mieleltään ja ruumiiltaan terveet, riuskat, omatoimiset, neuvokkaat ja raskaissa ruumiillisissa töissä karaistuneet Suomen miehet lähtivät maatamme pelastamaan rintamalle.
https://yle.fi/a/3-10218507
Yhä useampi nuori mies ei kelpaa armeijaan mielenterveysongelman vuoksi
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/30644552-7f03-4b42-9faa-5c8609033853
IL paljastaa: Armeijan suorittavien miesten määrä on romahtanut
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/37719099-5e0a-4a94-a4ef-0df4242b4dec
Lähes 1600 varusmiestä keskeytti asepalveluksen heti alkuunsa kovana pakkastalvena - ”Sää voi toki vaikuttaa”
Suomeen saatava välittömästi pakollinen naisten asepalvelus, koskien kaikkia 18-28 vuotiaita naisia.
Suomen naisten alistamat miehet eivät ole enää mielenterveydeltään, eivätkä fysiikaltaan kykeneviä ja motivoituneita puolustamaan Suomea ja suomalaisia.
Monessa maassa on jo naisten asevelvollisuus pakollista mm. Israelissa.- Anonyymi
Voi putinistin tuskaa 😅🤣😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi putinistin tuskaa 😅🤣😂
Kadettikoulu joutuu hylkäämään osan erinomaisilla pisteillä sisään päässeet mielenterveydellisistä syistä.
- Anonyymi
Yksinkertaiset suomilaisetkaan eivät vieläkään ymmärrä, että Zionistit ovat hallinneet suvereenisti sekä Länttä, että Itää jo yli 100 vuotta.
Myös Saksan Nazit (Ashke-Nazit) olivat Zionisteja, kuten myös Venäjällä vallankumouksen tehneet Bolsevikkikommarit.
Ukrainassa on 400.000 päinen Zionistieliitti, jota Zelensky johtaa.
Bill Gates and Anthony Faucis C-19 mRNA population and mindcontrol shots are working.- Anonyymi
Putlerinnpropaganda 😂🤣😅
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putlerinnpropaganda 😂🤣😅
Tuo lienee taas sitä NATOtrollien propagandaa?
- Anonyymi
Kaikki nuo mukaan luettuna "räjähtävät kännykät" ovat tyylipuhtaasti LÄNNEN juonittelun tulosta, siitä ei ole mitään epäselvyyttä eikä ukrainalla olisi niihin kyvykkyyttä.
Sitä mukaa kun näitä temppuja paljastuu, venäjä voi niihn jatkossa varautua paremmin.
Tarkempaa tullivalvontaa (rekan läpivalaisut kuten on suomen suljetuilla rajoilla), tarkempaa tukikohtien suojausta ja valvontaa ja ylipäätään tavaravirtojen huolellisempi seuranta.
Räjähtävät kännykät rättipäille oli sekin miljoonien dollareiden operaatio, jossa ensin piti harhauttaa ostajaa (rättipäät) ja sen lisäksi valmistaa räjähtävät kännykät. Vastaanottajat eivät edes vaivautuneet tarkistamaan, mitä ostivat.
Näitä aukkoja lännen tiedustelu käyttää hyväkseen. Suomessa vastaava ei onnistu, sillä meillä on äärettömän tiukka (ja siis myös KALLIS) tullivalvonta. Sinä maksat kiltisti.
t.haans.sea - Anonyymi
Ammuttiinko dronet Suomesta Muurmanskiin, onko Suomi sodassa kuten Pekka Toveri julisti?
- Anonyymi
putinistit veivät vodkakasseissaan Venäjälle. Saivat tilalle vodkaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
putinistit veivät vodkakasseissaan Venäjälle. Saivat tilalle vodkaa
Juoppoja on myös Suomessa ja CIA vakoojia Suomen johdossa.
- Anonyymi
Ei dronet vaan DROONIT.....koeta nyt tönkkö-Einari jo opetella tuo!
- Anonyymi
Suomen maavoimat suoritti uhkauksensa, ja tekivät Mainilan laukaukset 2.0
- Anonyymi
Ryzzälandian surkea ilmapuolustus
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ryzzälandian surkea ilmapuolustus
Olet aivan oikeassa, Venäjän täytyy tehostaa ilmapuolustustaan.
- Anonyymi
Ei ole syytä leikkiä tulella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet aivan oikeassa, Venäjän täytyy tehostaa ilmapuolustustaan.
Millä sitä tehostaa, kun kalustoa on myyty omien sotajoukkojen koko miehistön ja päällystön toimesta omaan laskuun vuosikymmeniä ja tavara luettelot ovat peukaloitu näyttämään asevarastojen olevan täynä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ryzzälandian surkea ilmapuolustus
Medvedev on vuotanut Kadyrovin ja Zaharovan kanssa tietoja Ukrainalle....nämä nimet ainakin pitää tiputtaa ikkunoista.
- Anonyymi
Kostoksi jokaisesta tuhotusta lentokoneesta tuhotaa kymmenen ukrainalaista nakkikioskia.
- Anonyymi
Venäjällä on taatusti jo monta yläkerroksen ikkunaa auki.
- Anonyymi
Tuon mittaluokan operaatiota ei ole voitu suorittaa ilman venäläisiä lännen rahoittamia sabotöörejä. Jos operaatiota on valmisteltu 1,5 vuotta se tarkoittaa että paikalliset ovat osallisia tuohon tekoon, Siis tyhmät venäläiset tulee tuosta eniten kärsimään , ei Putin.
Joitain paikallisia on jo pidätetty ja joku lienee jo kuollutkin, mutta kansalaisuuksia ei ole ilmoitettu. - Anonyymi
Venäjän sisäistä turvallisuutta, ei enää pystytä valvomaan, kun kaikki ukot on lähetetty rintamalle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753617
- 622704
- 812657
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582428Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922363Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2682230- 461953
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151501EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491428