Esa suuttui kritiikistä ja kirjoitti vaparien fb-ryhmään:
”Eräs vapari oli harmistunut, että kirjoitan niin usein elämänkatsomustiedosta, vaikka listan jäsenet tietävät asian oikein hyvin. Hän sanoin minun kirjoittaneen asiasta 10 viestiä viikossa.”
Tulos oli odotettu. Esan kannattajat kiirehtivät julistamaan, että Esa on oikeassa ja kriitikko väärässä.
Vapari kyllästyi Ylikosken maaniseen et-jauhantaan
18
411
Vastaukset 18
- Anonyymi
Ylikoski oli ajankohtaisista syistä laittanut viisi avausta toukokuun aikana elämänkatsomustiedosta. Yksi 40-vuotispäivästä, yksi et-stipendeistä ja kaksi Töölön yhteiskoulun rehtorin omituisesta toiminnasta.
Avaaja luulee kykenevänsä diagnooseihin. Mistä oppinut sanoja.- Anonyymi
Ja sitten hän on nostellut ketjujaan niin, että koko palsta ummehtuu et-juttuihin. Nyt sitten jauhaa ja jauhattaa stipendikohua, vaikka opettaja otti vain katsomusneutraalin asenteen. Ei kelpaa katsomusneutraalius Esalle!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja sitten hän on nostellut ketjujaan niin, että koko palsta ummehtuu et-juttuihin. Nyt sitten jauhaa ja jauhattaa stipendikohua, vaikka opettaja otti vain katsomusneutraalin asenteen. Ei kelpaa katsomusneutraalius Esalle!
Ei se neutraalia ole kun kaikki ”ajattelu” ohjautuu vihasta kirkkoa kohtaan.
- Anonyymi
Esa vaati Ukrainaan venäläisten oikeuksia niin,
että Putin kopioi hänen ajatuksensa siltä istumalta vaikka seisoi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17675027/Putinkomppasi#comment-123523044- Anonyymi
Kiitos! Laitan tähän vielä näkyville:
Ylikosken kirjoitus 16.11.2021 Silakkaliikkeessä on otettu pohjaksi Putinin esitelmään Valdaissa 5.10. 2023
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17675027/esa-on-ankyravasemmistolainen#comment-118154115
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17675027/esa-on-ankyravasemmistolainen#comment-123223140
""Ukrainan osalta on kuitenkin tosiasia, että vaaleilla valittu presidentti ja olennainen osa parlamenttia syrjäytettiin "torivallankumouksella" eikä parlamentaarisilla rauhanomaisille keinoilla. Ulkomaistakin rahoitusta vallankumoushankkeelle oli""
"Sikäli ei ollut mitenkään ihmeellistä, että osa venäjänkielisestä väestöstä, monet varmaan Ukrainan armeijan käyneitä (ja sen aseitakin hankkineita) ryhtyi vastatoimiin.”
- Anonyymi
ET pitää likvidoida kouluopetuksesta.
Esa vaihtoon......nuorempien vaparien raikkaampia ajatuksia tilalle.
Mäntysalo valmistautuu vaihtoon ......... - Anonyymi
Ylikoski erotettava!
- Anonyymi
Antivaparin touhu ollut maanista yli 10 vuotta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antivaparin touhu ollut maanista yli 10 vuotta.
Kyllä se loppuisi, jos Ylikoski eroaisi.
- Anonyymi
Istanbulissa 2.6. 2025 Putin esitti Ylikosken vaatimukset jälleen
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17675027/SamaUusittiin#comment-135886391
eli samat kuin aikaisemmin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18967869/YlikoskenVaatimukset#comment-135875691 - Anonyymi
Kaikki itsenäisesti ajattelevat voivat häipyä vapareista. Ja häipyvätkin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711492
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.88698Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203578- 48536
- 126526
- 37516
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50498Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15490- 25483