Esa suuttui kritiikistä ja kirjoitti vaparien fb-ryhmään:
”Eräs vapari oli harmistunut, että kirjoitan niin usein elämänkatsomustiedosta, vaikka listan jäsenet tietävät asian oikein hyvin. Hän sanoin minun kirjoittaneen asiasta 10 viestiä viikossa.”
Tulos oli odotettu. Esan kannattajat kiirehtivät julistamaan, että Esa on oikeassa ja kriitikko väärässä.
Vapari kyllästyi Ylikosken maaniseen et-jauhantaan
18
411
Vastaukset
- Anonyymi
Ylikoski oli ajankohtaisista syistä laittanut viisi avausta toukokuun aikana elämänkatsomustiedosta. Yksi 40-vuotispäivästä, yksi et-stipendeistä ja kaksi Töölön yhteiskoulun rehtorin omituisesta toiminnasta.
Avaaja luulee kykenevänsä diagnooseihin. Mistä oppinut sanoja.- Anonyymi
Ja sitten hän on nostellut ketjujaan niin, että koko palsta ummehtuu et-juttuihin. Nyt sitten jauhaa ja jauhattaa stipendikohua, vaikka opettaja otti vain katsomusneutraalin asenteen. Ei kelpaa katsomusneutraalius Esalle!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja sitten hän on nostellut ketjujaan niin, että koko palsta ummehtuu et-juttuihin. Nyt sitten jauhaa ja jauhattaa stipendikohua, vaikka opettaja otti vain katsomusneutraalin asenteen. Ei kelpaa katsomusneutraalius Esalle!
Ei se neutraalia ole kun kaikki ”ajattelu” ohjautuu vihasta kirkkoa kohtaan.
- Anonyymi
Esa vaati Ukrainaan venäläisten oikeuksia niin,
että Putin kopioi hänen ajatuksensa siltä istumalta vaikka seisoi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17675027/Putinkomppasi#comment-123523044- Anonyymi
Kiitos! Laitan tähän vielä näkyville:
Ylikosken kirjoitus 16.11.2021 Silakkaliikkeessä on otettu pohjaksi Putinin esitelmään Valdaissa 5.10. 2023
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17675027/esa-on-ankyravasemmistolainen#comment-118154115
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17675027/esa-on-ankyravasemmistolainen#comment-123223140
""Ukrainan osalta on kuitenkin tosiasia, että vaaleilla valittu presidentti ja olennainen osa parlamenttia syrjäytettiin "torivallankumouksella" eikä parlamentaarisilla rauhanomaisille keinoilla. Ulkomaistakin rahoitusta vallankumoushankkeelle oli""
"Sikäli ei ollut mitenkään ihmeellistä, että osa venäjänkielisestä väestöstä, monet varmaan Ukrainan armeijan käyneitä (ja sen aseitakin hankkineita) ryhtyi vastatoimiin.”
- Anonyymi
ET pitää likvidoida kouluopetuksesta.
Esa vaihtoon......nuorempien vaparien raikkaampia ajatuksia tilalle.
Mäntysalo valmistautuu vaihtoon ......... - Anonyymi
Ylikoski erotettava!
- Anonyymi
Antivaparin touhu ollut maanista yli 10 vuotta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antivaparin touhu ollut maanista yli 10 vuotta.
Kyllä se loppuisi, jos Ylikoski eroaisi.
- Anonyymi
Istanbulissa 2.6. 2025 Putin esitti Ylikosken vaatimukset jälleen
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17675027/SamaUusittiin#comment-135886391
eli samat kuin aikaisemmin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18967869/YlikoskenVaatimukset#comment-135875691 - Anonyymi
Kaikki itsenäisesti ajattelevat voivat häipyä vapareista. Ja häipyvätkin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611179- 42891
- 51651
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että325647Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116626- 51618
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 93600
- 75566
- 56564