Makeisten voimalla

Makeiskauppa myi 1.99€ hintaan 250g makeisia. Se on jo aika halpa päivän ruoka-annoksen hinta. Ja monet varmaan ovat siirtyneetkin täysin makeisiin.
12405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kyllä vaan, Suklaalevyjä sai äskettäin 10 eurolla 5 kpl. Siitä riittää ruoka monesi päiväksi jopa viikoiksi. Karkki vie nälän tunteen niin ei tarvi ostaa ruokaa. Ei kellään ole enää varaa ostaa ruokaa. Karkkia kun syö menee näläntunne helposti pois.

Olemme jo pari vuotta syöneet pelkkää karkkia. Ihan oikeesti. Kun ei ole varaa ruokaan niin pitää poistaa nälän tunne.

Äänestä
  • Valehtelet taas. Orpo&Purra syövät muutakin kuin karkkia.

    Äänestä

Kauppaan vain nälkäisenä, ei makeisena tai juomaisena :)

Äänestä

Ei kyllä suositeltavaa että makeisia nälkäänsä alkaa syömään kun verensokerit nousee turhan usein korkeelle.Jos tuloina kelan peruspäiväraha+asumistuki+toimeentulotuki niin kummasti ruokia ostaa nää on taas näitä uusavuttomien vuodatuksia.

1Äänestä
  • Ei varmaan suositella, mutta ruokaan ei ole varaa. Karkkia kun syö ei ole nälän tunnetta. Näin meillä jo kummenen vuotta karikkia vaan ei ruokaa

    Äänestä

Osta xtra-pikakaurahiutaleita ni maksaa 500grm.....0.37eur.Pähkinöitä,rusinaa,keräkaalia.

1Äänestä
  • Ei ole varaa. Orpo vei viimeisetkin mun rahat. Ja se on totta. Nyt se himoaamun asuntoa, pitäs muuttaa pois omasta kodistani, varmaanmyy sen ja riemuitsee rahoista.

    Äänestä

  • Pähkinäseos on hyvä, varsinkin sellainen, jossa on sokeroituja aprikoosin paloja. Ja kaalikin on hyvää, siitä saa monenlaista ruokaa, vaikka ei oikein jaksa muistaa miten ne valmistetaan. Rusina on myös hyvää.

    Äänestä

  • Pähkinöitä ostettiin kun oli rahat tiukassa, vei hyvin nälän.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Pähkinöitä ostettiin kun oli rahat tiukassa, vei hyvin nälän.

    Energiapatukoita sai edullisesti urheiluravinteiden osastolta.
    Oikein maittavia pähkinä-mantelia ja siinä hunajaa päällä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei ole varaa. Orpo vei viimeisetkin mun rahat. Ja se on totta. Nyt se himoaamun asuntoa, pitäs muuttaa pois omasta kodistani, varmaanmyy sen ja riemuitsee rahoista.

    Ei asuntosi ole sinun vaan kaupungin.

    Äänestä

Eilen meni eilisenpäivän suklaatia, kolme patukkaa 1 eurolla, kyllä oli kovaa, piti oikein katsoa, että hampaat ei katkea. Mutta iltapala kuin iltapala. Oli oikein laatumerkkiä.
Nameista on yllättävän moneksi. Ja terveellisempiähän osa niistä on kuin kovasti höttöinen ruoka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Makeiskauppa myi 1.99€ hintaan 250g makeisia. Se on jo aika halpa päivän ruoka-annoksen hinta. Ja monet varmaan ovat siirtyneetkin täysin makeisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu