Ja Suomen kansa saa nauttia nyt Jauho-Riikan saksisekoilusta ja koko valtiontalouden ja sopimusyhteiskunnan tuhoutumisesta.
Saatanan tunarit.
Saatanan tunarit.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 65
Vanhimmat
Taitaisi tuo lase mennä oikeasti vihervasemm7stoon ja kokoomukseen. Ei persuille. UKK oli aito suomalainen ja suomalaisuuden puolustaja, ei islamin kannattaja.
Ai onko Suomen työläiset muslimeita ?. Persukokkkareet ajaa Venäjän mallia Suomeen . Ei ikinä lakkoja ja valtio ja EK olikarkit yksin määrää ja päättää työläisen asiat ja oikeudet .
Juuri näin, heikkotasoisten työnantajien määrää ei pitäisi lisätä yhteiskunnassa vain sen varjolla, että he työllistävät. Heikkotasoiset työnantajat luovat yhteiskunnasta sairaan ja laittomuus pääsee soluttautumaan kaikkiin rakenteisiin yhteiskunnassa ja seurauksena on Venäjän mallinen sairas yhteiskuntarakenne oligarkkeineen.
Valehtelet punikki kokoomuksen tavoitteet perrussuomalaisten tavoitteiksi.
Persut duunaripuolue, hah my ass.
Ahkera vihervassari se siellä piipittää. Sinun "työsi" lienee kerran kuussa juosta kelan luukulle rahaa kerjäämään. Ota joskus aikaa, yritä nääs parantaa juoksuenkkaas
Kummatkas ne pitivätkään duunareiden puolia, persut vai vasemmistolaiset?
Kummat?
Persut olisivat hallituksessa voineet torpata kaikki ne tyhmät EK:n ja Kokoomuksen keturoinnit jos olisivat halunneet, mutta hillotolppa ja kansan kurjistaminen taitaa olla kuitenkin omakin agenda.
"UKK oli aito suomalainen ja suomalaisuuden puolustaja"
Älä valehtele! Eihän UKK ollut persu.
Kokoomuksella on tavoitteet, joiden puolesta persut taistelevat viimeiseen äänestäjään saakka.
Kyllä Riikka ajaa hyvin puolueen ja Halla-ahon äärioikeisto agendaa .
Yksi puolue ei voi yksin torpata yhtään mitään, hallituksessa neljä puoluetta jotka sopivat yhdessä, eduskunta äänestää kaikista päätöksustä. Yhdellä puolueella ei ole valtaa torpata yksin mitään päätöksiä. Oppositio puolueet olisivat voineet yhdessä torpata huonot päätökset, sen sijaan syyttelevät muita.
Kokoomukseideat tulee Ek lta, joita kokoomus toteuttaa.
Mistä poliittisen eliitin rahat tulee?
Persut on tehnyt erittäin arvokasta työtä isänmaan eteen.Kuinkahan monta sataa tuhatta pyöräilevää venäläistä "pakolaista" oliskaan nyt maassamme jos ei persuja. Ainut keino menestykseen on saada kasvua yrityksille ,näin työllisyys saadaan nousuun ja kaikki siis lusmutkin töihin. Moni on sortunut sdp:n valheisiin ja luulee että valtiolla on varaa elättää sosiaaliavustuksilla kaikki maahanmuuttajat joka vaan viitsii lamsia rajan yli .Onneksi on persut.Historia kiittää aikanaan persuja ,
Juuri näin, raha ei synny tyhjästä elättämään kaikki maailman pummit.
Kummasti työeläkeloisille riittää palkansaajilta varastettua pummirahaa.
Monet eläkeläiset ovat olleet töissä reilusti yli 40 vuotta ja maksaneet eläkemaksuja kaikki nämä vuodet elättäen samalla veroillaan Suomessa asuvia heikompiosaisia.
Ei se silti oikeuta varastamista vaikka olisi tehnyt 100 vuotta töitä peräsuoIi pitkällä.
Työeläkeloiset ovat Suomen pahin ongelma. Duunari on palkkansa ansainnut itse. Ei palkkarahoja ole työeläkeloisille tarkoitettu.
Mites työeläkeloiset pummii palkansaajilta? Ihan mielenkiinnosta kyselen, kun mä olen ite eläkettäni maksanut 50vuotta? Mihinkähän se mun eläkeraha, joka on 50 v otettu suoraan palkasta, joka kuukausi, on mennyt ja menee edelleen, kun töitä teen edelleen eli vielä palkkaa saan, josta eläkemaksut lähtee ja tietty sen eläkkeen. Menee muuten ihan mukava verokin kaiken päälle.
Sinulle on kyllä moneen kertaan linkitetty kuinka pyramidihuijaus nimeltään työeläkehimmeli rahoitetaan.
Duunareiden palkkasummasta nussitaan 1/4 työeläkeloisille, noille perkeIeen pummeille, jotka eivät edes minkäänlaista kiitollisuutta elättäjilleen osoita, vaan äänestävät persuja ja muita työntekijävastaisia puolueita.
Oletko töissä? Tuskinpa, kun et tiedä, että kaikkien duunarien jokaisesta palkasta lähtee se TyEL. Se on sitä tulevaa eläkemaksua jokaiselle duunarille. Jokainen duunari voi tarkistaa oman työeläkeotteensa omasta Työeläkeyhtiöstään. Sinäkin, jos töitä teet.
Voivoi, ota kuule selvää, ennenkun alat vänkäämään asioista, joista et todellakaan tiedä mitään. Mene töihin siitä loisimasta saatanan vassaripaska!
Kyllä olen, palkansaaja, ja haluan palkkani itselleni. Kelan tehtävä on elättää eläkeläiset ja muut tukia tarvitsevat.
Siinähän haluat.
Olet nähtävästi persu, kun hyväksyt varastamisen.
Ja mitähän Persut ovat saaneet tuossa raja asiassa ja pakolaispolitiikassa aikaan, siis sellaista mitä ei olisi tehty ilman heitäkin.
Olet poika sekaisin .
Et ole siis lainkaan ymmärtänyt työeläkelakia ja sen toteutustapaa. Olet erehtynyt uskomaan jotain tarkoituksella vääristeltyä tarinaa. Valitettavan harva ymmärtää koko työeläke systeemiä.
Et siis halua itsellesi työeläkettä, vaan kelan 850,- lopun elämääsi?
Sinähän tuota jatkat valehtelua, ja oletkin nähtävästi minun palkkarahoilla loisiva työeläkeloinen, persukin vielä.
Fakta on, että käytännössä koko pyramidihuijaus rahoitetaan meiltä palkansaajilta varastetuillar rahoilla. Minä en ole lupaa tuolle rikokselle antanut.
Perustuslaki turvaa omaisuudensuojan, mutta eipä näköjään turvaakaan, kun palkkarahat nusastaan pummeille.
En minä tule koskaan mitään eläkettä edes saamaan, koska maalitolppia siirretään jatkuvasti. Haluan käyttää omat rahani ollessani elävien kirjoilla. Nyt rahani varastetaan pummien elättämiseen.
Meneppä punikki ittees. Te sitä rajalakia kaikin keinoin olette vastustaneen.
Hyvä aloitus. Tattista.
Sinulla se taitaa olla älyn vajausta ja hyvin hyvin yksinäköinen katsomus, kun et muuta keksi, kun tätä yhtä ja samaa aihetta, vähän eri sanamuodoin, olet jankannut pari vuotta. Hanki itsellesi ensin työtä, sen myötä myös näkökantasikin vähän laajenisi -toivon mukaan. Hanki itsellesi elämä, työtä, ystäviä. Säälittävää, ettei sinunkaan vanhempasi ole kyenneet sinua kasvattamaan.
Persuin ruskeapaita kasvatus on parasta .
Kiitos hyvästä aloituksesta 👍🏿
Nollaälyiset äänestävät vasemmistoa ja vihreitä.
Persu, mene heti opiskelemaan ja sivistymään. Jos jäät tuolle tasolle, niin edessäsi on surkea tulevaisuus.
Totta.
Kyllä se Kekkonen pyörittelisi jokaista puoluejohtoa tuossa Senaatintorilla. Antaisi semmoista kyytiä että lopun ikään muistaisivat ja kyllä ruodussa pysyisivät.
Saavatko kehitysvammaiset äänestää? Se on Jauho-Sanna muuten.
Mutta pääasiahan on että islamisaatio jatkuu SUOMESSA!
Sitä ei edes persut ole pystyneet pysäyttämään…
Sikiöt äänestävät kommareita ja vihreitä.
Mitenkäs viherpunikit kasvattaisivat nettoverotuottoja hyvinvointivaltion tueksi niin, ettei nettoverotuottoja tekevä yritystoiminta siirtyisi nykyisen globaalin talouden aikana ulkomaille? Toisaalta suuri velanotto merkitsee EU:n ja IMF:n välitöntä väliintuloa ja äärimmäisen kovia leikkauksia julkiselle sektorille ja sosiaaliturvaan.
Persujen sloganhan onkin nykyään "Ulkomaalaiset pääomasijoittajat ensin".
Kyllähän valtiontalouden saisi helposti tasapainoon, kun uskallettaisiin vaan verottaa löysä raha pois sieltä missä sitä on. Hyvinvointi nimittäin kuuluu Suomen kansalle, ei ulkomaiden helppoheikeille.
Matematiikka ei ole viherpunikin osaamisaluetta ja silti he neuvovat matematiikkaa osaavia talousosaajia.
Ulkomaiset osakkeenomistajat haluavat tuottoa sijoittamalleen pääomalle. Jos tuottoa ei tule, niin pääomat virtaavat muihin maihin näinä globalismin aikoina.
Olet ymmärtänyt väärin. Osinkovirta (=rahat) on Suomesta pois päin.
Esimerkiksi Carunan laskun maksaessasi osallistut eläkkeellä olevien kanadalaisten opettajien elättämiseen. Aikaisemmin samat osinkorahat jäivät Fortumille, josta valtio omistaa puolet, ja saa Fortumista myös samassa suhteessa osinkotuloja valtion budjettiin. Nekin rahat voitaisiin käyttää nyt vaikka sote-palvelujen tuottamiseen Suomen kansalaisille.
Näitä vastaavia mokia on kapitalistiporvarit tehneet Suomessa lukuisia kertoja. Eikä meno tunnu muuttuvan. Jostain syystä lypsävät lehmät ovat heille kauhistus.
Nousukausi edellyttää aina SDP:n mukana oloa hallituksessa.
Nousukausi synnyttää jaettavaa eli nettoverovaroja hyvinvointiyhteiskunnan käyttöön. Demarit ovat silti kyvyttömiä luomaan edellytyksiä nousukausien syntymiseen.
Sax
Näinhän se näyttäisi olevan, kun katsotaan nyt persujen saavutuksia hallituksessa.
Mad
...Ja näin tapahtui
Purran tehtävistä vaikein on maksella marinin tuottamaa velkahelvettiä
Etkö päässut Riikan juttusille ja joit taas liikaa.
Ja sitten heräsit ja rupesit taas trollaamaan.
Perussuomalaisena kiinnostaisi tietää, mitä puoluetta aloittaja suosittelee vajaaälyisille? Onhna kuitenkin tieteellinen fakta, että puolet väestöstä on keskimääräistä tyhmempiä.
Ei heidän kannata äänestää ketään. Jo Ahtisaari-vainaa oli sitä mieltä, että vain 1/10 väestöstä on kykeneväinen äänestämään oikein.
Ps1
Sitkeässä ovat pirulaiset, kun ei ole suomalaiset vieläkään päässeet noista haitakkeista eroon.
Tarkkikselle joutuminen tiedettiin JO 2020!!!!!
Suuntaus oli se, korjausliikkeet ei auta!!!
Taas näitä vihavassareiden vihapuheita 24/7!
"Vihapuhe on viestintää (puhetta, kirjoitusta, kuvia, symboleja), joka lietsoo vihaa, syrjintää tai suvaitsemattomuutta tiettyä henkilöä tai ihmisryhmää kohtaan"
Voi sentään Riikka ei ole Suomen yksin valtias. KD, RKP, KOK ovat hallituksessa Orpo pääministeri hallitus päättää kaikesta yhdesså. Miksi muut ministerit saa ministerin palkkaa ja muita etuja, vajakit kuvittelee Suomi on yksin valta jota Riikka johtaa yksin. Hallituksessa on neljä puoluetta Riikka on heitetty bussin alle yksin. Vajakit vois tutustua Suomen hallitus muotoon. Koskaan ei ole ollut yhden puolueen hallitusta, eikä Riikka johda Suomea yksin.
Kaikkein vähä-älyisimmät elävät yhteiskunnan tuilla ja äänestävät vihervasemmistoa.
Edellisen hallituksen tuhoja tässä korjaillaan.
Demokratiassa (Suomi) idiootit saa äänestää, mutta USA:ssa se saa hallita.