Nyrkkeilyliiton uusi 2. sihteeri: Jälkipuinti

Anonyymi-ap

Nyrkkeilyliiton uusi 2. sihteeri on mies josta ei ole ainuttakaan valokuvaa:

Baltic Boxing Uncle Augustin.

Ikinä ei ole mistään julkisesta virasta äänestetty näin värikkäällä joukolla. Äänensä saivat kuuluviin pimeästä viinasta sokeutunut entisen show-nyrkkeilijän veli, käytettyjen autojen kauppias, 39-vuotias perheenisä joka on joskus paininut, kahdeksan konkurssia tehnyt nyrkkeily-yrittäjä sekä tukku muita ihmisiä.

Nyt kun apulaissihteerin paikan sai BBU Augustin niin on spekuloitu että Nyrkkeilyliiton uunituore tv-sopimus Iltasanomien kanssa heitetään roskiin. Apulaissihteeriä kun ei saa kuvata missään yhteydessä. Lisäksi on jo tihkunut tieto että iso osa leiritykseen varatuista rahoista käytetään Juuka-Natasenaukea välisen maantien kunnostukseen ja uuden laiturin rakentamiseen Emakon rannalle.

Lisäksi jo ennen äänestystä huomattavan moni toimija sekä entiseksi sellaiseksi luokiteltava on saanut baarijakkarasta munille. Täysin uusi pahoinpitelymuoto on siis yleistynyt. Ensimmäisenä tekniikkaa aikoi käyttää Roger Helenius Münchenissä 2009, tuolloin kuitenkin jakkara riistettiin käsistä. Kodin kuoli joidenkin huhujen mukaan kyseiseen tekniikkaan Berliinissä pyrkiessään värväytymään Ukrainan sotaan venäläisten puolelle. Lyöjästä ei ole mitään tietoa.

Mitä seuraavaksi? Ja mitä ajatuksia uudesta sihteeristä?

3

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Seuraavaksi täytynee hyväksyä se tosiasia, että Nyrkkeilyliitto ratifioi BBU-liiton osaksi toimintaansa, ja näitä sanktiomaksuja alkaa sadella vähän jokaisen postiluukusta. Valitettavasti. Kuitenkin sillä rajoituksella, että Lammi saa pysyä tapahtumista poissa. Jos yrittää liiton kokoukseen, niin heti baarijakkaraa munille.

      Noin muuten uusi sihteeri on ainakin strategisesti hyvä valinta, koska Selesmaata tarvitaan enemmän managerointipuolella tämän Angolan koltiaisen kanssa, ja ilman lukulasejaan hän ei pystyisi liiton kokouksessa lukemaan paperin paperia.

    • Anonyymi

      Pahimmillaan voi käydä niin että Liiton tilat siirtyy "vahingossa" BBU:n haltuun ja ukko alkaa periä järjettömiä tilavuokria Liitolta. Rahoja siirrellään taskusta toiseen ja Liitto velkaantuu, lopuksi Baltic Uncle Augustinilla on järjetön hirsipalatsi Pielisen rannalla ja Maunulan väestönsuojakin ulosmitataan.

      • Anonyymi

        Maunulaan tulee ensi vuonna parvekeremontti ehkä (tekijät EIVÄT ole BBU-liitosta), mutta ulosmittausta on turha odottaa.

        Turunen tuskin sulattaisi tuota, että entinen homoseksuaali tarkkailukarjakko ostaa ison pytingin ja luulee olevansa joku Karjalan Kingi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2055
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe