Skinnytokin huima suosio

Anonyymi-ap

Skinnytok, taas uusi huima villitys joka sairastuttaa nuorisoa ja jota EU:n viholliset levittävät tik-tokissa ja muissa somekanavissa.
Miksi EU ei reagoi ja kiellä tik-tokia tai muita somekanavia.

3

337

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole uusi juttu. Trendien ja varsinkin kauneusihanteiden kierto kulkee. Kuten olet varmaan huomannut, että 90- luvun ja 2000- luvun alun pukeutumistyyli on tullut taas suosioon nuorison keskuudessa. Sen myötä myös sen ajan kauneusihanteet kuten sairaanloinen alipaino. Jos katsotaan vain n. 5 vuotta takaperin, oli vielä muodissa kurvikkaat ihanteet. Tämä johtuu varmaan lähinnä regressiosta ja konservatismin noususta mitä tapahtuu miltein kaikkialla, kuten juuri yhdysvalloissa. Skinnytok hasthag on vissiin poistettu tik tok alustalta, mutta tällaista sisältöä tuppaa tulemaan silti vastaan. Nämä trendit aina muuttuu, mutta se ei toki poista pysyviä vahinkoja mitä tästä ilmiöstä seuraa. Kyllä tämä varmaan loppuu jossakin vaiheessa, jos ekonomia ja vaatetrendit vaihtuu taas. Myös silloin kun 90- luvun ja 2000- luvun mallien ihannointi loppuu.

      • Anonyymi

        Myös nuorten naisten tympääntyminen näyttää lihaksikkaalta ja salikulttuurin väheneminen johtuu konservatismista. Nuoret naiset haluaa näyttää "feminiinisemmiltä". Tämän myötä esimerkiksi pilateksen valitseminen harrastukseksi salin sijaan on yleistynyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1550
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      100
      758
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe