Taksilla pääsee

15410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Pirkanmaan käräjäoikeus tuomitsi Goran Omer Khurshidin kahdeksi vuodeksi ja kahdeksi kuukaudeksi ehdottomaan vankeuteen raiskauksesta ja pahoinpitelystä. Goran Khurshid velvoitetaan korvaamaan uhrille kärsimyksestä 5 000 euroa ja kivusta, särystä sekä muusta tilapäisestä haitasta 1 000 euroa. Lisäksi tuomitulle tulee maksettavaksi uhrin noin 2 800 euron oikeudenkäyntikulut.

Tuomio ei ole lainvoimainen. Tuomittu on ilmoittanut tyytymättömyyttä koko tuomioon.

Äänestä
  • Suomalaiset, veronmaksajat ja Suomi hävisi. Lakimiehet saivat töitä +200 e/h palkkiolla ja tuntimäärää ei seyuraa kukaan. Pientä ovat kansanedustajien ryyppyreissut taksia käyttäen, kun verrataan kuluja maahanmuuttajien tulkkeihin, oikeusapuun, toimentulotukimenoihin, lapsilisiin ja kaiken maailman loisimistukiin.

    1Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Suomalaiset, veronmaksajat ja Suomi hävisi. Lakimiehet saivat töitä +200 e/h palkkiolla ja tuntimäärää ei seyuraa kukaan. Pientä ovat kansanedustajien ryyppyreissut taksia käyttäen, kun verrataan kuluja maahanmuuttajien tulkkeihin, oikeusapuun, toimentulotukimenoihin, lapsilisiin ja kaiken maailman loisimistukiin.

    Ne tulevat meille helvetillsen kalliiksi.

    1Äänestä



ei hätää
ratsuväki on tulossa

ulkomaalaisia taksikuskeja aletaan kouluttamaan olemaan raiskaamatta

uutisoitiin valtiollisen yleisradioyhtiön toimesta, että muutamat taksifirmat ovat alkaneet kouluttamaan tulevia taksikuskeja olemaan ahdistelematta kyyditettäviä naisia.
Viisipäiväisessä koulutuksessa käydään läpi taksinkuljettajan perusteita sekä sitä, että naisiin ei saa kajota, vaikka tämä sammuu minihameessa vänkärin penkille.

Kouluttaja Tanja Tervalahti sanoo Ylen artikkelissa, että kaikki ongelmat johtuvat siitä, että kehitysmaiden miehet eivät ymmärrä kulttuuria miten Suomessa toimitaan.
jne ihan päätöntä

Äänestä
  • Juu, on kyllä vajaamielisten toimintaa tämä hyysäys. Ihanko eivät tietäisi ilman opastusta mutta kun satukirjansa siihen oikeen kehoittaa niin mikä jottei.

    1Äänestä

Lääkitys kunnossa?
Ettei vaan pöpöjä

Äänestä

Misikanin Jukka on sitä mieltä että Suomi romahtaa ellei tänne muuta vuosittain riittävän monta kymmentä tuhatta puoliapinaa kehitysmaista.

Ei niitä ole tarvittu ennenkään eikä niille todellista tarvetta ole nytkään.

Äänestä

Ei ole enää uutinen. On valitettavasti arkipäivää tässä SOTElähtöisessä siirtolaisuudessa.

Äänestä

Pohjois-Korea omaa tiukan maahanmuuttolinjan.
Muuten se onkin persereikämäisimpiä maita.

Äänestä

Ainoa oikea ja turvallinen taksi : Musta mersu ja valkoinen kuski. Hätätapauksessa voidaan Mersun värissä joustaa, muusta ei.

1Äänestä

Kuskin peniksen voisi amputoida "yhteisen hyvän nimisdä".

1Äänestä
  • Moktarille se on jo tehty ja roippeista väännetty hulppea pojupimpsa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta millä hinnalla...
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011276198.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu