Vantaallepa tietenkin, lähelle kansainvälistä lentokenttää ! Sitten toi sakki saa vielä kuljeskella ja asua vapaasti ! Niitähän suorastaan kehotetaan painumaan maan alle lukottomista tiloistaan ! Sinänsä todistamme juuri eurooppalaista suuntausta haittamaahanmuuttoa vastaan. Mitä onkin odotettu kymmeniä vuosia.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/palautusta-odottavia-turvapaikanhakijoita-aletaan-sijoittaa-vantaalle/9168520
Vantaa joutuu vastaanottamaan palautuskeskuksen
6
322
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän niitä varmaan lähinnä taskurahalla kosiskellaan lähtemään maasta. Tämä maa majoittaa ja holhoaa jopa paperittomia eli rikollisia velkarahalla. Ja Vantaa kuuluu velkaisiin kaupunkeihin muutenkin. Bravo .
- Anonyymi
Missäpäin Vantaata tommonen?
- Anonyymi
Mun mielestä se on siinä Jumbon lähellä.
- Anonyymi
Ei tarvittaisi mitään palautuskeskuksia, kun otetaan käyttöön haittamaahanmuuttolista a la Trump.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/eb86476f-59dc-4290-b208-ed5c2290f387 - Anonyymi
Vantaa on muutenkin jo Uudenmaan kaatopaikka näissä asioissa eli naurettavaa, että tämä vielä lisäksi. No kai tässä testataan niitä palautettavia ei tänne kuuluvia mm. terroristiepäilyjä siitä, miten helpolla heittävät allahu akbarit lentokentällä tai sitten siinä lähikohteissa. Ilkivalta ja väkivalta noilta ei tuossa vaiheessa enää Suomen tilastoja siinä pahemmin muuta, Vantaa se edelleen näissä kiitettävästi johtaa, eli miksi antaakaan kunnia muille kaupungeille? Plus jo neljäsosa Vantaalla noita tulijoita, kai sekin jotain kertoo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell482308Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1451873Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.571851Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1071456- 281354
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,551161- 681075
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.801064Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103871Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54867