Kalliin 100 % jauhelihan voi korvata jauhomakkaralla. Munat käy vielä varastamassa harakanpesästä. Ei jää annokselle paljon hintaa.
Makkaroonilaatikko halpa korvike
Anonyymi-ap
3
148
Vastaukset
- Anonyymi
Teen kunnon ruokaa, en korvaa mitään. Ei se jauheliha maksa liikaa 2.75 maksaa 400 g ja siitä saa 2 päivän ruuan kun tekee makaroonilaatikkoa.
- Anonyymi
Meressä on kalaa jos vähän viitsii nähdä vaivaa niin kalaa kyllä saa. Ei virvelit paljon maksa ja kalastusvälineitä voi ostaa pikkuhiljaa niin minäkin olen tehnyt. Monet asuu kyllä vesistöjen lähellä niin kalastaa voi melkein missä vaan. Ei kukaan makaroonilla elä pitkään.
- Anonyymi
Aika harvalla suomalaisella on varaa asustella meren rannalla. Oman kylän sadevesikaivoista ei saa pilkkimällä kuin pahan mielen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045281Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17610821Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok02850Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321485
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261470