NATOn vaatimus lisärahasta

Kohdistetaan tuo lisäraha Ukrainalle ja murskataan venäjä totaalisesti nyt, niin lännen ei tarvitse suoraan osallistua taisteluihin venäjää vastaan muuten kuin Ukrainan kautta. venäjän hajottua länsi voi vallata ja ottaa haltuunsa koko venäjä. Näin saamme olla rauhassa tulevina vuosisatoina.
280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuotahan on yritetty jo vuodesta 2022.

Äänestä
  • Vuodesta 2022 asti ainoastaan venäjä on yrittänyt paraatimarssia kehnoin tuloksin.

    Ukrainaa on vastikään alettu tukea ja ehkä viimeiset pidäkkeet ovat poistumassa.

    Taidat olla putinisti? Hereillä näin aikaisin, oho.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kohdistetaan tuo lisäraha Ukrainalle ja murskataan venäjä totaalisesti nyt, niin lännen ei tarvitse suoraan osallistua taisteluihin venäjää vastaan muuten kuin Ukrainan kautta. venäjän hajottua länsi voi vallata ja ottaa haltuunsa koko venäjä. Näin saamme olla rauhassa tulevina vuosisatoina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu