Venäjällä taas ammukset loppu

Kremlin tiedotteen mukaan venäjä ei kosta heti vaan siiten kun haluaa.

Ynnä.

Shoigu pohjoiskoreassa shoppailemassa kissanpieruja ja paptteja.

On yhtä kuin.

Venäjällä kontit ja varastot tyhjät. Ei voi heti nyt kostaa.

🤣
274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huono se on kostaa kun ei ole paukkuja. On muuten mieletön määrä mitä pohjoiskorea on jo antanut eiku myynyt paukkuja. Ei luulisi pohjoiskoreankaan varastot olevan loputtomia.

Äänestä

Kutit on kalliita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kremlin tiedotteen mukaan venäjä ei kosta heti vaan siiten kun haluaa.

Ynnä.

Shoigu pohjoiskoreassa shoppailemassa kissanpieruja ja paptteja.

On yhtä kuin.

Venäjällä kontit ja varastot tyhjät. Ei voi heti nyt kostaa.

🤣

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu