Stubbin pojalle

Tallattu urapolku valmiiksi. Haiskahtaa!
18270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Jokaisella työpaikalla udellaan heti jotta minkäläisessa koulussa lapsesi opiskelevat ja milloin valmistuvat. Saunailloissa löylyä heitellessä sitten jokainen kertoo omien lastensa kuulumiset aina ensimmäisestä päiväkotipäivästä ylioppilaaksituloon asti.

Jossakin vaiheessa sitten ehdotellan toisille jotta joo-o meillä olisi täällä meitän ministeriössä juuri sopiva vakanssi avautumassa jotta lapsesi voisi vaikka hakea siihen. En voi luvata yhtään mitään sillä valinta suoritetaan vastuullisesti. Tähän sitten toinen isukki vastaa jotta niin on täällä meilläkin Nokiassa haettavana kansainvälisen kaupan assistensiharjoittelijaa jotta eikös tuo sinun tyttäresi ollut sellaisesta kiinnostunut joten hän voisi hakea siihen vaan en voi luvata mitään sillä olemme vastuullinen yritys noudattaen korkeata moraalista tasoa näissä rekrytoinneissa vaan ehdotappa tytärtäsi hakemaan paikkaa niin jäämme katsomaan kuinka asia etenee.

Arvatkaapa kuinka asiat tulevat etenemään jatkossa.

Äänestä
  • Maailma romahtaa 2030- luvulla.

    Äänestä

  • Näin jälkeenpäin on alkanut kysymyksiä ilmaantumaan Stubbin pätevyydestä ilma isipapan olemassaolon osuutta asiaan: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011310163.html

    Marko Ahtisaarikin pääsi Nokialle juuri siksi kun oli Martti Ahtisaaren poika. Luuleko joku muka jotta joku Eemeli Rummukainen olisi Nokialle palkattu !

    Äänestä

Monta kertaa jo todettu tosiasia, PervoPersut valehtelevat ainaa kuten tässäkin asiassa!!!
https://yle.fi/a/74-20166232

Äänestä

Istuvan Presidentin pojan asemasta tuskin oli haittaakaan UP:n valintabyrokratiassa.

Äänestä
  • Tuskin haittaakan on kansainvälisestä IB-lukiosta valmistuminen ylioppilaaksi ja on Exeterin yliopiston politiikan, filosofian ja taloustieteen kandidaattina olemisena,,,

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Tuskin haittaakan on kansainvälisestä IB-lukiosta valmistuminen ylioppilaaksi ja on Exeterin yliopiston politiikan, filosofian ja taloustieteen kandidaattina olemisena,,,

    Kyse ei ole virasta vaan harjoittelupaikasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kyse ei ole virasta vaan harjoittelupaikasta.

    Tuskin kandina oleminen on haitta harjoittelupaikassa!!!
    Kannatta nyt tutustua mitä kandidaattina oleminen yleensäkin tarkoittaa,,,

    Äänestä

Olisit sinäkin tallannut urapolun pojallesi, mutta sinä taisit vaan juoda sen.

Äänestä

Kaikesta sitä tyhmät ovat kateellisia.

Äänestä

Marko Ahtisaarikin palkattiin Nokialle kehittämään sellaista apinakäyttöliittymää kännykkään. Tää on ihan hyvä kännykkä tää kun tätä voi peukalolla liippaista johonkin suuntaan niin tulee uusi näkymä kännykän näytölle.

Ei helvetti noita idiootteja !

Äänestä

Ei ihme, että Suomi on romahduspisteessä, koska oikeasti lahjakkaat mutta ” väärään sukuun” syntyneet nuoret jätetään huomioimatta. Tämä on niin väärin. Lahjakkaat lähtee ulkomaille ja korruptioeliitin kakarat jatkaa onnetonta tunarointiaan.

Äänestä
  • Kerro yksikin kuka on jäänyt ulkopuolelle syntyperänsä takia eikä valittu lahjakkuutensa takia?

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Kerro yksikin kuka on jäänyt ulkopuolelle syntyperänsä takia eikä valittu lahjakkuutensa takia?

    No minä itte.

    Koko maailma pohdiskelee kuumeisesti miten saada energiaa kun fossiiliset polttoaineet aikaansaavat kasvihuonekatastroofin. Eivät kapitalistipersut suostu edes katsomaan ilmaisesti mitä olen tehnyt. Mitä vaikeata siinä on jos viitsii katsella kolmenminuutin ajan toimivaa massa- / jousivoimakonetta.

    Elokapinoitsijoille kyllä vittuillaan vaikka ollaan ilmastokriisin alussa.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    No minä itte.

    Koko maailma pohdiskelee kuumeisesti miten saada energiaa kun fossiiliset polttoaineet aikaansaavat kasvihuonekatastroofin. Eivät kapitalistipersut suostu edes katsomaan ilmaisesti mitä olen tehnyt. Mitä vaikeata siinä on jos viitsii katsella kolmenminuutin ajan toimivaa massa- / jousivoimakonetta.

    Elokapinoitsijoille kyllä vittuillaan vaikka ollaan ilmastokriisin alussa.

    EIokapinoitsijoiIIe vittuillaan, koska se on Iauma idiootteja, jotka häiriköi ihmisiä ja sotkee paikkoja. Toiseksi, Suomi on ollut vuosikymmenet yksi vihreimmistä maista tällä planeetalla, joten me ei edes tarvita EIokapinaa. Yhtä tyhmää kuin perustaa Suomeen Antifa, vaikka Suomessa ei ole fasismia.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    EIokapinoitsijoiIIe vittuillaan, koska se on Iauma idiootteja, jotka häiriköi ihmisiä ja sotkee paikkoja. Toiseksi, Suomi on ollut vuosikymmenet yksi vihreimmistä maista tällä planeetalla, joten me ei edes tarvita EIokapinaa. Yhtä tyhmää kuin perustaa Suomeen Antifa, vaikka Suomessa ei ole fasismia.

    Jaahas ... , kuinka paljon maksaa se jos jätetään ilmastonmuutos estämättä ? Persut vittuilee Elokapinoitsijoille jostakin syystä mitä he eivät itsekkään tiedä kunhan vain vittuilevat sillä se on miehekästä se.

    Äänestä

On niin hyvä poika.

Äänestä

Nyt on selitysten aika eli plääpplääpplääp. Totuus on se ,että kyseessä on selvääkin selvemmin likainen korruptio tapaus jossa päätös oli tehty etukäteen ja muut pätevämmät hyvät hakijat petettiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tallattu urapolku valmiiksi. Haiskahtaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu