Loka kampanja menossa

2255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kilpailu- ja kuluttajaviraston tutkimusohjaaja Jan Jääskeläinen ei ole tehtäviensä tasalla tai on vain tyhmä. Potkut tuollaiselle pitäisi antaa, joka selittelee mitä sattuu. Viranomaisen velvollisuudet eivät toteudu.

Äänestä

Onhan se aika huvittavaa että nää pellet maksaa välittäjälle 25 %ja kohta jopa 35% ajotuloistaan, mutta kertaostona hankittava taksamittari muka kaataa kamelin selän.
Oliskohan kuitenkin niin, että sinetöity taksamittari hankaloittaisi tulojen salaamista siinä määrin, että toiminnan kannattavuus kärsisi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taas yksi asiantuntija: https://www.talouselama.fi/uutiset/taksimarkkinoille-uusi-saanto-nain-se-voi-vaikuttaa-asiakkaisiin/a1b82d78-fb9d-41ae-aa2b-4370232e0e19

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu