Trump on täysin Putinin talutushihnassa

Venäläiset nauravat katketakseen kun Putin pitää Trumpia pilkkanaan ja taluttaa tätä kuin koiraa hihnassa. Trump on täysin Putinin sylikoira ja haukkuu vain kuten isäntä Putin käskee.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/a8c249c6-0467-43e0-bffd-c984864fa611
37234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Trup on tyylipuhdas putinisti. Kokonaan Putinin taskussa.

Äänestä

Hölynpölyä, USA haluaa ydinsodan eurooppaan ja tulee sen saamaan. Trumpilla ei ole mitään vaikutusta asiaan, vaan Nato hoitaa asian.

Äänestä

On siinä meillä muka "vapaan maailman johtaja". Oranssi idiootti ja taco-mies, joka nuoleskelee pelkurimaisesti barbaarisen hyökkäyssodan aloittanutta roistoa. Säälittävä pelle joka pitää kansainvälisesti etsintäkuulutettua sotarikollista ystävänään ja hienona luotettavana miehenä.

Äänestä
  • Mieluiten tappaa.

    Äänestä

  • Trump on arvaamaton vastapeluri. Saattaa ulospäin näyttää nuoleskelulta, putinillakin on neuvonantajansa. Ja ottaa neuvoa antavaa välillä. Lääkärin määräyksestä

    Äänestä

Trump on uskonut sokeasti kaikki Putinin valheet, tietenkin. Koska Trump on täysi idootti jolla ei ole edes alkeellista yleisivistystä. Narsisti joka ei tiedä mistään mitään ja jota voi siksi huijata loputtomasti.

Äänestä
  • Näin se on.

    Äänestä

Ei ihme että venäläisiä naurattaa. Trump torppasi puoluetoverinsa suunnittelemat uudet pakotteet Venäjälle, eli sylikoira Trump tekee kaiken mitä isäntänsä Putin käskee tekemään.

Taco-mies on putinisti joka nuolee Putlein ahteria.

Äänestä

Kertokaas te Trumpia lähes jumalana palvoneet persut, onko Trumpin käytös Venäjän suhteen teistä nyt sellaista mitää sopii odottaa USA:n presidentiltä? Oletteko edelleen ylpeitä sankaristanne taco-miehestä, jolle venäläiset nauravat ja vedättävät kuin sokeaa pikkulasta?

Koska mahtaa alkaa se vuorokausi jonka aika Trump lopettaa sodan, kuten tämä säälittävä pelle ennen vaaleja valehteli?

Äänestä
  • Trump on äijä ja runnaa rauhan, tai no siis ainakin on äijä.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Trump on äijä ja runnaa rauhan, tai no siis ainakin on äijä.

    Trump on lapsen tasolle jäänyt narstistinen psykopaatti, jota ei kiinnosta mikään muu kuin Trump.

    Äänestä

  • Ei niitä tyhmempiä persuja käännä mikään.

    Äänestä

Trump haluaa edistää Rauhaa vetää töpselin irti Ukraina

Äänestä
  • Joo, Trump tosiaan haluaa antaa koko Ukrainan Venäjälle, onhan se jo nähty.

    Äänestä

Rumputin olettaa pääsevänsä tulevaisuudessa tekemään hyviä diilejä Putlerin kanssa. Tätä Putler on hälle vihjaillut.
Rumputin siten oottelee niitä diilejä antaen putlerin russonatsiloida mielin määrin.

Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Joo, Putin on jo luvannut Trump Towerin Moskovaan ja sellainen jos mikä hivelee tyhmän narsistin itsetuntoa. Koska eihän Trump muusta piittaa kuin itsestään. Kaksi asiaa joissa Trump on oikeasti maailman paras - tyhmyys ja narsismi.

    https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/0dbceecd-80f0-425c-b7bc-3bea6ee090af

    Moskovassa tiedetään, mistä narusta kannattaa vetää, kun kyse on Trumpista.

    Äänestä

saksa sen sijaan on alkanut vetää omaa linjaansa. Itsenäistä politiikkaa. saksa satsaa triljoona kovaa euroa aseisiin, infraan ja sotilaisiin.. maahantulijoille tuli käyttöä sotilaina. Aseita tulee niin paljon, että saksalaiset kädet loppuu kesken. Kuin -30-luvulla. Oi niitä aikoja meneekö Saksa tällä kertaa päätyyn saakka. Moskova on uusi belgrad. Ei aikaakaan, kun trumpin ääni kellossa muuttuu. Anywhere the wind blows.

Äänestä

Trumpia on sodassa kiinnostanut vain kaksi asiaa. Mahdollisuus saada Nobelin palkinto ja mahdollisuus hyödyntää Ukrainan mineraalivaroja.

Se että siellä soditaan ja Venäjän barbaarit tappavat jatkuvasti ukrainalaisia, etenkin siviilejä, ei voisi vähempää kiinnostaa. Täysin merkityksetön asia narsistille, joka ajattelee ainoastaan miten voisi itse hyötyä asiasta.

Tuollainen täydellinen empatian puuute on tyypillistä narsistisille psykopaateille, jollainen Trump sataprosenttisesti on.

Äänestä

Venäläiset ovat iloisia siitä että saivat oman miehenstä istutettua jenkkilän pressaksi. Kremlin ennen vaaleja masinoima massiivinen lokakampanja Kamala Harrisia kohtaan auttoi, koska Trumpia kannattavat ovat niin pohjattoman tyhmää porukkaa, että uskovat aina kaikki nettiin syötetyt valheet.

Täällä Suomessa niitä samoja Kremlin trollien syöttämiä valheita Harrisista levittivät tietenkin persut, eli toinen joukko säälittäviä typeryksiä, jotka uskovat kaikki valheet netistä.

Äänestä
  • Surkuhupaisinta oli miten persut täällä öyhöttivät että Kamala Harris on muka kommunisti ja Putinin suosikki. Samaan aikaan kun Putinin käskyttämä trolliarmeija kävi valtavaa kampanjaa Harrisia vastaan. Syöttivät tauotta valheita mustamaalatakseen Harrisia ja saadakseen Putinin suosikin Trumpin pressaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Surkuhupaisinta oli miten persut täällä öyhöttivät että Kamala Harris on muka kommunisti ja Putinin suosikki. Samaan aikaan kun Putinin käskyttämä trolliarmeija kävi valtavaa kampanjaa Harrisia vastaan. Syöttivät tauotta valheita mustamaalatakseen Harrisia ja saadakseen Putinin suosikin Trumpin pressaksi.

    Putin itse pisti pisti sellaisen huhun liikkeelle, että Harris olisi hänen suosikkinsa. Taktiikkana oli kaiketi se, että häneen nyrpeästi suhtautuvat jenkit kääntyisivät Harrisin sijaan äänestämään Trumpia.

    Äänestä

  • Aivan. Saakelin tollot.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Surkuhupaisinta oli miten persut täällä öyhöttivät että Kamala Harris on muka kommunisti ja Putinin suosikki. Samaan aikaan kun Putinin käskyttämä trolliarmeija kävi valtavaa kampanjaa Harrisia vastaan. Syöttivät tauotta valheita mustamaalatakseen Harrisia ja saadakseen Putinin suosikin Trumpin pressaksi.

    Ja perdut uskoi tämänkin. Ja Putin on niin oikeistolainen kuin olla voi.

    Äänestä

Säälittävää osaamista EUn taholta. Venäjä kattokaas osaa saa yhdysvaltoihinkin kenet haluaa presidentiksi ja EU paskat ei osaa edes senvertaa asioita hoitaa.
Sitten pitäs ilmeisesti viellä luottaa näihin idiootti eu ja nato päättäjiin. Vittu todella surkeaa paska porukkaa kun vertaa osaavaan venäjän hallintoon.

Äänestä
  • Euroopassa on periaatteena, ettei toisen maan sisäisiin asioihin puututa.

    Äänestä

Vapaa maailman johtavin pressa suostui vihollisen sylikoiraksi. Putinilla ei tarvinnut ampua laukaustakaan,mitä.lie luvannut että.narsistinen kana tekee just niinkuin putin haluaa
Mikä hirmuhäpeä,tällaista petosta ei ole nähty sitten juudaksen.

Äänestä
  • Luvannut Trumpille että tämä saa pystyttää oman pilvenpiirtäjän eli Trump Towerin Moskovaan, mikä tietenkin hivelee maailman suurinta narsistia. Eihän maailman omahyväisintä ihmistä Trumpia mikään muu kiinnosta kuin Trump.

    Eikä tämä ole edes mikään vitsi vaan ihan totta.

    https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/0dbceecd-80f0-425c-b7bc-3bea6ee090af

    Äänestä

  • Trump on persujen suurin sankari, jota persut palvovat lähes jumalana. Kertoo kyllä kaiken persuista. Palvovat maailman omahyväisintä narsistia ja säälittävää pelleä, taco-miestä joka on Putlerin sylikoira ja tyylipuhdas putinisti.

    Äänestä

  • Putin on sanonut että olet maailman komein ja hienoin pressa niin Trump on nuollut Putin perseen. Onhan se Hallalastenkin mielestä paras ikinä!

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Trump on persujen suurin sankari, jota persut palvovat lähes jumalana. Kertoo kyllä kaiken persuista. Palvovat maailman omahyväisintä narsistia ja säälittävää pelleä, taco-miestä joka on Putlerin sylikoira ja tyylipuhdas putinisti.

    Se todella kertoo kaiken. Miten onkaan mahdollista että pahvipäät on äänestäneet persuja. Nyt sietää fiksummat jättä savuavat rauniot.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Putin on sanonut että olet maailman komein ja hienoin pressa niin Trump on nuollut Putin perseen. Onhan se Hallalastenkin mielestä paras ikinä!

    Nimenomaan. Kyllä Putinin kaltainen ketku osaa käsitellä narsistia. Ei tarvitse kuin kehua ja ylistää Trumpia ja tämä nylkyttää heti sylikoirana Putinin jalkaa ja nuolee tämän takapuolta.

    Äänestä

Jenkit loppuunasti kyllästyneitä homoihin ja wokettajiin. Trump ainut joka lupasi että pistää homowokettajat kuriin joten pääsi pressaksi.

Vitun vaarallisia siis nuo paskat homowokettajat. Ilman niitä ei Trumpin kaltainen olisi päättäjäksi päässyt. Pitäs siis ampua kaikki homowokettajat.

Äänestä
  • Sama juttu oli Saksassa. Porukka kyllästyi juutalaisiin ja niiden perseenuolijoihin. Säälittävintä tuo ettei juutalaiset ja niiden perseenuolijat edes tiedostaneet vaaraa mikä lähestyi. Luulivat raukat että ne jopa hyväksyttiin ja niistä pidettiin. Todellisuudessa niitä inhottiin ja halveksuttiin mutta suuri enemmistö vain koitti sietää niitä kunnes ylittivät rajan.
    Hitlerin tarvi luvata vain että pistää homottajawokettajat polttouuniin ja oli heti Liittokansleri.

    Äänestä

Kaikki fiksut sen tietää.

Äänestä

Todella valitettavaa että avaus on täysin totta.

Äänestä

Trump kieltäytyy asettamasta Venäjälle mitään pakotteita, eikä muutenkaan vaadi Venäjältä yhtään mitään, vaan hyväksyy kaiken mitä Putin tekee.

Kun jotkut muut yrittävät toimia oikein, Trumpin omat puoluetoverit jotka laativat tiukan pakotepaketin, niin Trump torpedoi sen ja kieltäytyy hyväksymästä sitä.

Trump todellakin toimii aivan kuin olisi Venäjän palveluksessa ja Putinin agentti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäläiset nauravat katketakseen kun Putin pitää Trumpia pilkkanaan ja taluttaa tätä kuin koiraa hihnassa. Trump on täysin Putinin sylikoira ja haukkuu vain kuten isäntä Putin käskee.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/a8c249c6-0467-43e0-bffd-c984864fa611

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu