Tätä jäin pohdiskelemaan.
Onko woke sairain aate, minkä ihmiskunta on kyennyt kehittämään?
Anonyymi-ap
74413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 74
Vanhimmat
On se. Mitään noin vinksahtanutta ei ole ennen ollut. Työhön voi palkata sen perusteella että huonon lapsuuden takia on koulut käymättä, olet tummahipiäinen, vammainen ja huipulla on tietenkin homot ja transut.
Aatteeseen kuuluva cancel kulttuuri myös aivan sairas. Yritys tai henkilö voidaan canceloida jos woke aate ei kelpaa
Tämä sananvapauden rajoittaminen on ihan klassista kommunismia ja vassarit suorastaan rakastaa sananvapausrajoituksia.
Miten sinun sanavapauttasi on rajoitettu? Tuonkin sait tänne kirjoittaa kenenkään estämättä.
Yhtä paska aate oli taistolaisuus, mistä tuli hyvin hallitseva liike yliopistoväen keskuudessa:
https://www.utupub.fi/bitstream/handle/10024/103575/Gradu_Lalu2014.pdf?sequence=2&isAllowed=y
Jos et ollut samaa mieltä, olit heitä vastaan.
Wokeltajat wokeltaa ja huutaa että dei, dei, dei, deideidei deiii!
Hassua. Woke on täysin tuntematon käsite islamilaisdiktatuureissa, Venäjällä, Pohjois-Koreassa yms. Silti noissa on nähtävästi sananvapaustilanne parempi kuin esim. Suomessa.
Olen toinen henkilö. Tällä hetkellä sananvapautta on vielä jonkin verran. Mutta pienikin sananvapauden heikentäminen on askel kohti totalitarismia eli tässä tapauksessa kommunismia.
Eli hame päälle raavaalle miehelle
Jos on työtön niin Johan työtä. Saa
On. Siitä ei epäilystäkään. Taas kerran uutisoitiin "lapset on yksin", kun lo akausi alkoi. Tätä woketetaan kokoajan. Milläs ne kakarat ennen pärjäsi yksin eikä ollut "kesälomareissuja". Näitä woketetaan kokoajan. "Ei rahaa" wokewokewoke ja mitä tästä seuraa? Kiusaamista ja kiusaamista.
Sairaaksi on tämä maa mennyt.
Päähänpinttymät ovat pahasta. Sinulle tuo woke näyttää olevan sellainen. Kannattaa hoidattaa pois.
Woketus on hanurista. Wokeen hairahtuneet on paras "hoitaa" pois.
Ai kuten Venäjällä?
Joo, on tosiaan sairasta ajatella että ihmisten pitäisi olla jotenkin tasa-arvoisia.
Tavoit voi olla hyvä mutta
onko se saavutettavissa?
Onko joskus ihmiset ollut
tasa-arvoisia ulkoisista
attribuuteista riippumatta?
Miksi wokettajat haluaa estää tasa-arvon canceloimalla muiden mielipiteet?
Koska eivät ole. Väkivaltainen maahanmuuttaja lähi-idästä ei ole samanarvoinen kuin kunnollinen Suomalainen
Kaikki tietävät teidän natsirasistien näkemykset tasa-arvosta.
Ranska yritti tehdä valtion
"vapauden,veljeyden ja
tasa-arvon perustuksille,
mutta alkasivat sitten
katkoon kauloja! Sano
yksikin maa,missä oltaisiin
onnistuttu. Vihje: se ei ollut
NL.
Niin, taistolaiset olivat vähän samanlaista porukkaa.
Umpikahjot sukupuolettomat tuon aatteen keksineet .
Woke-dei on laillistettua syrjintää, annetaan etuoikeuksia ja helpompi pääsy työhön ja opiskelemaan sen vuoksi, että on musta, trans, homo tms.
Mikä on sukupuoleton ?
Jos nuo Suomen Salatut Kansiot joskus avataan . Selviäisi ehkä mitä laitteita on asennettu ihmisten jalkojen väliin ? ??
Ei Dei tuota tarkoita. Taas ääliö raivoaa asiasta josta ei tiedä eikä ymmärrä yhtään mitään.
Tässä ääliöille vähän malliksi suomalaisia yrityksiä, jotka soveltavat toiminnassaan Dei-ohjelmaa. Eikä tuossa ole suinkaan kaikki, lisääkin löytyisi ja paljon:
Alko Oy
CSC-Tieteen tietotekniikan keskus Oy
Digia
Elenia Oy
Fazer Group
Fiskars
Fortum Oyj
Kesko Corporation
Kone Oyj
Kotipizza Group Oy
Kuusakoski Oy
Lahti Energia
Marimekko
Mehiläinen Oy
Metsä Group
Neste Oyj
Nokia
Nordea
Oilon Group
Olvi
Otava-konserni
Outokumpu
Posti Group Oyj
Sampo
Sievo
Skanska Oy
SOK Corporation
Stora Enso
Supercell
Valmet
Veikkaus Oy
Wärtsilä
Siitä vain ääliöt nyt raivona öyöttämään miten nuo firmat muka harjoittavat syrjintää ja kommunismia ja ties mitä muita kauheuksia te säälittävät typerykset pipipäissänne kuvittelette. Tollot.
Homo se on.
Otatko suihin mamuilta?
Tekeekö woke ja DEI ohjelmat noin aggressiiviseksi, että pitää nimitellä muita tolloiksi?
'Puoli' tarkoittaa yhtä kahdesta, 50%, puolet, jompi kumpi. Jos kuvittelee olevansa muuta kuin jonpi kumpi sukupuoli, luulee olevansa sukupuoleton. Tosin edelleen geenistö sen kertoo; naisilla on xx-kromosomit, miehillä xy.
Kirurkiksi voi palkata huono-osaisen mustan.
Alennetaan vain rimaa, ei se sen kummempaa ole.
Olipahan taas idioottimainen valhe, todellinen tyhmyyden pohjanoteeraus.
Ketään ei voi palkata kirurgiksi ilman vaadittavaa koulutusta ja ammattitaitoa. Jos ne löytyvät mustalta niin mikään ei estä palkkaamasta.
Sinä olet tyypillinen äärioikeiston natsirasisti, minkä näkee jo siitä että sinulle ihonväri on se tärkein asia mistä öyhötät, sekä siitä että sinä sivistymätön typerys et osaa edes kirjoittaa sanaa kirurgi.
Kaliforniassa wokettajat palkkasi palomiehiksi, sukupuolen, ihonvärin, uskonnon tms perusteella. Kukaan ei välittänyt pystyykö palomies kantamaan ihmisen palavasta talosta.
Olet täysin taas erehtynyt. Wokeltajat juuri katsovat ihonväriä ja uskontoa ja perversioita ja antavat niistä lisäpisteitä. Normaalille ihmiselle ihonväri on vain yksi ihmisen ominaisuus. Normaali ihminen ymmärtää, että maailmassa ihonvärien kirjoa on tuhansia sävyjä. Normaali ihminen on värisokea, wokeltaja katsoo kaikkea mustien lasien läpi, koska heidät on aivopesty tekemään niin.
Älä pohdi niin paljon asioita. Pääsi sekoaa. Ota rennosti.
Avaaja pohtii varmasti 100x vähemmän kuin wokedei hullut
Suomalaisethan rakastaa wokea. Se näkyy siinä, että he vihaavat Trumpia, joka taas pyrkii kitkemään woketuksen USA:sta.
Tai sitten suuri osa suomalaisista on vain yksipuolisesti aivopesty vihaamaan Trumpia ilman että ymmärtäisivät, mitä hän edustaa.
Ei Suomalaiset vihaa Trumpia, mutta valtamedia, kuten Iltalehti ja sen toimittajat vihaa.
Ai. Minä kylläkin lähinnä naureskelen Trumpille.
Uskovaiset ne vasta onkun vinksahtaneita, jeesus ja jumala voi hyvä saatana sentään 😭😭😭😭
toki woket on vesipäitä hekin
kaikki jotka vastustaa terveen järjen käyttöä, ovat päästään viallisia
jeesus halleluja
Kyllä, esim ilmasto- tai monikulttuuriuskontoon hurahtaneet.
Jeesus kuoli sinunkin mielettömän syntien vuoksi. Sinäkin voit pelastua. Jos et pysty uskomaan, rukoile Jumalaa antamaan sinulle uskoa. Kyse on siitä, kummassako paikassa vietät ikuisuutesi.
Top 3 listalle menee kommunismin ja kansallissosialismiin kanssa.
Pride vetelee sua turpaan ja peppaan
Ei suinkaan Trumpismi ja Putinismi ovat paljon paljon pahempia...
Trumpia voi ylistää woken tuhoamisesta. Bidenin kaudella tuo aate levisi kulovalkean tavoin.
Täytyisi tuhota juuria myöten.
Pahuus on tuhottava.
Vasemmistolaisuus on sairain aate koskaan. Woke on vasemmistolaisuudesta kakkosen kautta siitetty väline. Eli ideologinen pökäIe.
Sieltä sinäkin tulit kakkoseen sinunkin piti päätyä, mutta joku meni vikaan.
Aika lähelle. Mahdollisesti kiinan tai venäjän alkuunpanema juttu länsimaiden tuhoamiseksi.
Kiinalla ja Venäjällä kaikenlainen woke on ankarasti kiellettyä ja silti ääliöt väittävät että woke on kiinalaista ja venäläistä kommunismia? Miten säälittävää vähä-älyisyyttä.
Woke = kaikki asiat joista en pidä.
Woke Boeing.
https://www.youtube.com/watch?v=W1BBII0gMn8
Mikä on revolut videollasi?
Et kai taas vaan repinty uutta olutta ja lähettänyt väärää linkkiä?
Kyllä, viherkommunismi ja woke ovat hyvin lähellä sairainta aatetta
Tässä äärioikeiston natsirasistivöyhöttäjille malliksi vähän suomalaisia firmoja, jotka soveltavat toiminnassaan Dei-ohjelmaa:
Alko Oy
Digia
Elenia Oy
Fazer Group
Fiskars
Fortum Oyj
Kesko Corporation
Kone Oyj
Kotipizza Group Oy
Kuusakoski Oy
Lahti Energia
Marimekko
Mehiläinen Oy
Metsä Group
Neste Oyj
Nokia
Nordea
Oilon Group
Olvi
Otava-konserni
Outokumpu
Posti Group Oyj
Sampo
Sievo
Skanska Oy
SOK Corporation
Stora Enso
Supercell
Valmet
Veikkaus Oy
Wärtsilä
Muistakaapa nyt öyhöttäjät mennä noiden jokaisen pääkonttoriin huutamaan että lopettakaa se laiton syrjintä ja kommunismi!
Noista enää parissa, muissa luovuttu
Älä typerys valehtele, ei ole luovuttu. Tiedot löytyvät jokaisen firman omilta sivuilta.
ON SE.
Woke-aate sekä sosialismi olivat vahvasti edustettuina Rinteen/Marinin hallituksessa.
Ministeri Ohisalo, vihr, kehui ministerinä ollessaan kaikesta näkevän, että intersekventiaalinen feminismi oli läpilyönyt (Marinin) koko hallituksen.
Oliko se vähä-älyistä tai ei, se näkyy mm. valtion velkaantumisesta, sukupuolineutraaleista liikennemerkeistä ja hyvinvoinnin soten toiminnan parantumisesta ja saavutetuista sotesäästöistä.
Parasta Ohisalossa oli Vihreiden kannatuksen totaalinen romuttaminen wokeiluillaan
Mikäpä sitten mielestäsi oli Purran ominaisuuksista se joka eniten vaikutti persujen kannatuksen romahtamiseen?
woken kehittäjä napsii
nyt nappeja suljetussa
kopissa.
Vasemmistoaate on keksinyt sen. Vasemmistoaatteen vaikutuksesta sata miljoonaa ihmistä on menettänyt henkensä. Että se siitä rauhan aatteesta
Islam ja woke kummatkin omalla listalla ykkösenä
Woken teemat on yleensä ihan hyviä ja asiallisia. Rasismia pitää vastustaa jne.
Se mikä tekee wokesta paskan on se, että se itse lietsoo kaikkea, mitä se väittää torjuvansa ja rakentaa pommeja.
Miina kerrallaan se miinoittaa meidän perustaa tekee yhteiskunnasta räjähdysalttiin. Jokainen somepieru ja suvakkiaalto on uusi miina.
Sairain aate on sosialismi. Se on tappanut 120 miljoonaa ihmistä. Natsismi 20 miljoonaa ja vasemmistoaate 100 miljoonaa ihmistä.
Tämä aate on kehittänyt woketuksen joka on huuhaata.
Ei voi olla tervettä jos joku aate tappaa vaikka sata miljoonaa kuten punikit ovat tehneet.
Lentoala ja lakko.
Korona-aikaan itkettiin kun EI ollut töitä
nyt EI mennä töihin kun niitä on.
Iloisin tilanne: Lakot vie työt muualle ja sitten on hyvä olla?
Bellan venetehtalla lakot, tekivät juuri tämän..
Ei, kyllä se sairas aate on, mutta sairain aate maailmassa on kommunatsismi, kuten nähdään natsi-Venäjän järjettömässä murhaoperaatio Barbaariryssässä Ukrainaan.
Et ilmeisesti tiedä wokesta mitään, vaan sun kaveri kertoi.
Woke on sitä, että kun sä tapaat erilaisen ihmisen kadulla, niin sä et sylje sen päälle, sanallisesti tai fyysisesti.