Silloin antikristus on jo tekemässä tekojaan ja kristityt ovat tähtäimessä.
Silloin kysytään Pyhiltä voimaa ja lujuutta sillä pedonmerkkiä emme ota ja joillekin se tarkoittaa kuolemaa, mutta palkinto on sitäkin suurempi, kuten kristityillä joita tapetaan koko ajan, mutta saatanan omistama media on hiljaa ja niin on Suomessakin.
Aika tulee olemaan vaikea, mutta Jumala on kanssamme.
Nyt kannattaa yhdistäytyä ja myös maaseudulla yhdistäytyä ja alkaa omavaraistalouteen.Kristityt toimikaa. Nyt vielä on aikaa.
Kun käteinen kielletään kaikkialla niin..
9
275
Vastaukset
- Anonyymi
Käteinen on tyhminä mitä ihminen on keksinyt. Että täytyy painaa jotain muka rahoja, joilla on joku arvo. Tehdä ne vaikeaksi väärentää, sitten säilyttää etteivät häviä ja rahoja täytyy kuljettaa turvallisesti sekä aina on vaara, että joku niitä varastaa.
Kyprovaluutat olisi pitänyt keksiä jo ajat sitten että raha on vain numeroita tietokoneessa kuten se lopulta oikeasti on. Ei käytännön rahan arvo ole siinä itse setelissä tai kolikossa, vaan siinä miten se määritelllään. Aivan kuten virtuaalivaluutan.
Ja jokaisella on jo nyt lompakko kännykässä. Käteinen on ajan ja rahan haaskausta. - Anonyymi
Paikalliset vapaamuurarit kuuntelevat nyt jo tietokonettasi.
- Anonyymi
Kaikki rahat pitää antaa lahkolle niin tempaistaan taivaaseen.
- Anonyymi
Kukaan ei ole kieltämässä käteistä, vaikka kaupat toki haluaisivat. Ai sitä kironmöryn määrää, kun keväällä EU antoi mahtikäskyn, että käteisrahan käyttömahdollisuus ON SÄILYTETTÄVÄ liittovaltiomme joka osavaltiossa! K-kauppiaita nurisutti, mutta käsky on käsky.
Tulemme näkemään ajan kun maksuväline on se mistä raamatussa kirjoitetaan.
Maailmanjärjestys kun on siinä tilassa ja uskonnot tai uskonnollisuudet.
Kaikki tapahtuu.Silloin vaaditaan älyä ja taitoa selviytymiseen.
- Anonyymi
Maksetaanko taivaassa rahalla vai luonnossa?
- Anonyymi
Antikristus ei tykkää käteisestä?? :D Krsitityt taas rakastavat euroja?
Antikristus haluaa olla hetken jumala ja maailman ihmiset pian kumartaa sitä, että saa leipää ja sirkushuveja.
Saatana vaatii palvomista, mutta kristityt ei kumarra eikä palvo vaikka henki menisi.
Monelta meneekin.
Me tiedämme tämän kuvion.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs511439- 1691234
- 611067
- 81002
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli207942- 12902
Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä54838Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää28809Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti91802- 347775