Silloin antikristus on jo tekemässä tekojaan ja kristityt ovat tähtäimessä.
Silloin kysytään Pyhiltä voimaa ja lujuutta sillä pedonmerkkiä emme ota ja joillekin se tarkoittaa kuolemaa, mutta palkinto on sitäkin suurempi, kuten kristityillä joita tapetaan koko ajan, mutta saatanan omistama media on hiljaa ja niin on Suomessakin.
Aika tulee olemaan vaikea, mutta Jumala on kanssamme.
Nyt kannattaa yhdistäytyä ja myös maaseudulla yhdistäytyä ja alkaa omavaraistalouteen.Kristityt toimikaa. Nyt vielä on aikaa.
Kun käteinen kielletään kaikkialla niin..
9
279
Vastaukset
- Anonyymi
Käteinen on tyhminä mitä ihminen on keksinyt. Että täytyy painaa jotain muka rahoja, joilla on joku arvo. Tehdä ne vaikeaksi väärentää, sitten säilyttää etteivät häviä ja rahoja täytyy kuljettaa turvallisesti sekä aina on vaara, että joku niitä varastaa.
Kyprovaluutat olisi pitänyt keksiä jo ajat sitten että raha on vain numeroita tietokoneessa kuten se lopulta oikeasti on. Ei käytännön rahan arvo ole siinä itse setelissä tai kolikossa, vaan siinä miten se määritelllään. Aivan kuten virtuaalivaluutan.
Ja jokaisella on jo nyt lompakko kännykässä. Käteinen on ajan ja rahan haaskausta. - Anonyymi
Paikalliset vapaamuurarit kuuntelevat nyt jo tietokonettasi.
- Anonyymi
Kaikki rahat pitää antaa lahkolle niin tempaistaan taivaaseen.
- Anonyymi
Kukaan ei ole kieltämässä käteistä, vaikka kaupat toki haluaisivat. Ai sitä kironmöryn määrää, kun keväällä EU antoi mahtikäskyn, että käteisrahan käyttömahdollisuus ON SÄILYTETTÄVÄ liittovaltiomme joka osavaltiossa! K-kauppiaita nurisutti, mutta käsky on käsky.
Tulemme näkemään ajan kun maksuväline on se mistä raamatussa kirjoitetaan.
Maailmanjärjestys kun on siinä tilassa ja uskonnot tai uskonnollisuudet.
Kaikki tapahtuu.Silloin vaaditaan älyä ja taitoa selviytymiseen.
- Anonyymi
Maksetaanko taivaassa rahalla vai luonnossa?
- Anonyymi
Antikristus ei tykkää käteisestä?? :D Krsitityt taas rakastavat euroja?
Antikristus haluaa olla hetken jumala ja maailman ihmiset pian kumartaa sitä, että saa leipää ja sirkushuveja.
Saatana vaatii palvomista, mutta kristityt ei kumarra eikä palvo vaikka henki menisi.
Monelta meneekin.
Me tiedämme tämän kuvion.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3083158Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun181991Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151830Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141585Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3991451Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t341337Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2191230- 171094
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631046Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin20980