Ylikoski kertoi vaparien Facebook-ryhmässä, että jokin vuosi sitten Valtiovarainvaliokunnan sivistys- ja tiedejaostossa on keskusteltu vaparien pornotempauksesta.
Herää kysymys, miten Ylikoski voi tietää luottamuksellisesta keskustelusta. Kuka on juorunnut keskusteluista? On Ylikosken velvollisuus kertoa totuus.
Esa, kuka juorusi sinulle Valtiovarainvaliokunnan luottamuksellista keskusteluista?
23
320
Vastaukset
- Anonyymi
Ylikosken juorukavereita voisivat olla
Jaakke Jakuttaja eli Laakso (neuvostoliiton naapuriseura ja vasliitto eduskunta)
Seko-Juhani Tennilä läheisempi lapinkom
Seko Seppänen oppilaineen Konna Antula (liian nuori?) ...
Vaihtoehtoja ei ole monta vanhasta kaartista eduskuntaa elossa tms
Lisäksi Vasliitossa on meneillään jonkinasteinen puhdistus joka osuu
tähän porukkaan mutta voi myös hyödyttää vapareita, joihin voi
valikoidusta vuolaasti virrata kom
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18965514/PorukkaPuhdistus#comment-135895767 - Anonyymi
Esan mukaan juoruttu keskustelu käytiin ”jokin vuosi sitten”. Veikkaan, että tietovuotaja on toveri Saramo Vantaan Vasemmistoliitosta, jossa toveri Ylikoskikin on huseerannut.
Nyt Esa voi itse kertoa, pitääkö veikkaus paikkansa vai onko juoru kulkenut jonkun muun kautta. En kyllä pidätä hengitystä odotellessani rehellisyyttä vaparilta.- Anonyymi
Rehellisyys ja avoimuus eivät ole vapareille ominaisia. Esim. UUT:n sivuilta pääsee lukemaan tilinpäätöksen yms. Jos vapareilta kysyy samaa on antivapari. Ehkä UUT:n sivu on anti-UUT:n kasppaama!
- Anonyymi
En usko että se oli lipponen tai senmuija
Lipponen pyöritti PUTINISTIRAHOJEN miljoonabisnestään konsulttiyhtiö Cosmopolis kautta, mutta myös muita SDP:n toimijoita on saanut palkkaa suureksi osaksi Venäjän valtion omistaman Nord Streamin kautta. Heitä ovat Tapio Pekkola, Sebastian Sass ja Antton Rönnholm. Myös Lipposen avustajina toimineet Pekkola ja Sass palkattiin jopa suoraan Nord Stream -yhtiön johtajiksi
LAHJONTA oli laajaa pitkäkestoista - Anonyymi
Ei kukaan usko Lontoossa että Charles on jmalasta vaan hänellä on ihmisen tauditkin eturauhassyöpä jne Englanti on parlamentaarisen demokratian syntymämaa
Sen sijaan Venäjän kulttuurissa ei ole demokratiaa vaan valtio ja johtaja jota kansa palvelee eikä valtio hoida kansaa
Eli kommunistinen-Nliitto on vain sivuaskel ja Venäjä = Nliitto on se todellinen taustakulttuuri koko ajan
ja Venäjän johtaja on jumalankaltainen tsaari=Stalin=Putin ... (Lenin on tässä hoipertelevampi)
Yikoski on tukenut Venäjän opillisen jumaluusopin levittämistä Kiovaan
2021 ja Putin käyttää samaa terminologiaa
Siis vähän koomisissa rassukoiden Vapaa-ajattelijoissa voi pokkana toimia ja levittää venäjänisäjumala -oppia
ja vaatia sitä muihin maihin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17675027/kremlinkulttuuri#comment-133469528 - Anonyymi
Odotellaan, että Esa vastaa sanoistaan ja kertoo, mitä tietää. Turhaanko odotellaan? Onko taas jotain salattavaa, mikä ei kestä päivänvaloa? Tällaista kamaa näyttää olevan vapareilla aika paljon.
- Anonyymi
Esan puolue on aivan sekaisin
Li Andersson vaatii Suomelta toimia Greta Thunbergin eteen
Vasemmistoliiton mepit kritisoivat Suomea jahkailusta Palestiinan tunnustamisessa. Mepit ottivat kantaa myös Greta Thunbergin tilanteeseen.
- Anonyymi
Esa ei tietenkään vastaa. Eikä varsinkaan kerro totuutta. Odottelee vain hermostuneena, koska tämä kysymys katoaa etusivulta. Tilanne todistaa, että jälleen on esitetty oikea kysymys.
- Anonyymi
Taisi puhua sivu suunsa. 🤣
- Anonyymi
Vastausta ei kuulu. Onkohan Jori neuvonut Esaa olemaan hiljaa? Ei olisi eka kerta.
- Anonyymi
Yök
- Anonyymi
Joo, Tampereen pornorahoisrta puhuttaessa kävi niin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, Tampereen pornorahoisrta puhuttaessa kävi niin.
Se (kin) oli hassua.
- Anonyymi
Erotkaa vapareista!
- Anonyymi
Tärkeä muistutus.
- Anonyymi
Tämä asia odottaa edelleen vastausta. Mikä maksaa, Esa?
- Anonyymi
Esa, mikä estää vastaamasta?
- Anonyymi
Esaaaa!
- Anonyymi
Tämä on selvästikin pelottava kysymys. Esalle.
- Anonyymi
Totuus odottaa paljastumistaan.
- Anonyymi
Odotellaan, osaako Esa olla rehellinen.
- Anonyymi
Erotkaa vapareista.
- Anonyymi
Odotellaan vastausta.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2123916Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii632485Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3922326- 472243
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561257
- 721186
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136