112 IHMISTÄ, MONTAKO ELOKAPINALLISTA?

IS:
Poliisi ottanut kiinni 112 ihmistä – Elokapinan mielenosoittajat ohjattiin uuteen paikkaan
Kommentti:
112 ihmistä, entäs montako elokapinallista?
489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomessakin pitäisi olla
Amerikan kansalliskaartia vastaava organisaatio poliisin apuna,
vaikka suojeluskunnan nimellä, sisäministeriön alaisena organisaationa.

Äänestä
  • Tarkemmin ajatellen nimi voisi olla jokin muu,
    yleisesti ymmärrettävä ja hyväksytty,
    etteivät jotkut vetäisi hernettä nenäänsä...

    Äänestä

Vielä käy niin että , joku ajaa apinoiden yli.

Äänestä
  • Apinat ovat viattomia luontokappaleita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

IS:
Poliisi ottanut kiinni 112 ihmistä – Elokapinan mielenosoittajat ohjattiin uuteen paikkaan
Kommentti:
112 ihmistä, entäs montako elokapinallista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu