Syntynyt Suomessa, tehnyt työurani 45 v Suomessa, en hyväksy nyjkyhallituksen toimia.
Inhoan diktatuuria ja fasismia.
Mihin haluatte minut karkoittaa?
Mihin minut karkoitetettaisiin?
26
220
Vastaukset
- Anonyymi
Tee töitäsi ja kunnioita demokraattisesti valittua hallitusta. Kukaan kun ei ole kysynyt sinun hyväksyntiäsi.
Niin että miksi sinut pitäisi karkoittaa?- Anonyymi
Hallitus saa tällä hetkellä alle 35% kannatuksen, eli demokratialla ei ole mitään tekemistä sen kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallitus saa tällä hetkellä alle 35% kannatuksen, eli demokratialla ei ole mitään tekemistä sen kanssa.
Mutta kun eduskunnan valtakausi on 4 vuotta. Jos kansa saisi päättää, hallitus vaihtuisi vuoden välein, eikä mitään muutosta saataisi aikaan. Koska seuraava kumoaisi edellisen päätökset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallitus saa tällä hetkellä alle 35% kannatuksen, eli demokratialla ei ole mitään tekemistä sen kanssa.
Ilman demokratiaa et voisi sanoa "35%". Olet vain liian typerä tajutakses edes näin simppeIiä asiaa. Olet ilmiselvästi vassari.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilman demokratiaa et voisi sanoa "35%". Olet vain liian typerä tajutakses edes näin simppeIiä asiaa. Olet ilmiselvästi vassari.
Olet väärässä. Valtiossa voi olla sananvapaus, vaikkei olisikaan demokratiaa.
Monien valistusfilosofien mukaan valistunut yksinvaltias oli paras tapa järjestää valtion olot. - Anonyymi
Miten demokraattisesti kansa on päättänyt ottaa pakkoruotsin käyttöön? Demokratiassahan kansa päättää.
- Anonyymi
Entisessä ns. vapaassa maailmassa se on arkipäivää.
Kohta myös Suomessa, josta oikeisto aatteensa kopioi!- Anonyymi
Toisaalta, en ole väärän värinen.
Ja sukuakin on täällä ollut jo 1500-luvulta.
Mutta en kuulu joukkoon enkä ole äänestänyt oikein!
- Anonyymi
On esiintynyt ajatuksia, että väärinajatteljat pitäisi karkoittaa.
Mihin? - Anonyymi
Suomessa on demokratia. Hallitusta ei vaihdella harvase kuukausi.
- Anonyymi
Demokratia joo. Miten oli pakkoruotsin laita? Kansa siis päätti...varmaan "gallupilla"))))
- Anonyymi
Kaks kuukautta ja olen eläkkeellä . Jää taakse tää äärioikeisto natsimaa . Etelä Ranska on osoite .
- Anonyymi
Lupaathan ettet ikinä tule takaisin!
- Anonyymi
Tervemenoa matumaa ranskaan. Olet matu siellä itsekin.
- Anonyymi
Olen ajatellut Walesia. Toisaalta East-Agliassa pärjäisi kielellä paremmin!
- Anonyymi
Älä sitten ole vassu. Tutkimus kertoo että vassujen tavoitteena on totalitarismi.
- Anonyymi
No, neukku siitä parhaana esimerkkinä.
- Anonyymi
Näkee tämän siinäkin että he ovat kiristämässä sananvapautta. Jo pienikin sananvapauden heikentäminen, on askel kohti totalitarismia.
- Anonyymi
Demarius on välivaihe lopulliseen utopiaan eli kommunismiin.
Sinun pitää vain elää sen asian kanssa että hallitus pysyy samana vielä vajaat kaksi vuotta. Sitten voit taas äänestää uudestaan.
- Anonyymi
Olisiko joku köyhä sotaisa Afrikan kolkka sopiva?
- Anonyymi
Jos Suomessa on mielestäsi diktatuuria ja fasismia, niin suosittelen sinulle karkoituskohteeksi Pohjois-Koreaa.
Vähän ihmetyttää, että aikuinen ihminen piipittää jostain fasismista… - Anonyymi
Konttiin ja työnnetään se vesille. Sattuma vie sut jonnekin pois.
Deus Vult!
- Anonyymi
Hallitus neuvottelee paraikaa Transnistrian kanssa vankileirin rakentamista suomalaisille kapinallisille ja muille murhamiehille ja paperittomille
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1134862Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293523No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452430- 501548
- 401413
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv231312- 141222
- 271108
- 1651089
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221027