Ja lehdenjakajana vielä!
Lea,kyllä sinä levitit kuulemaasi. Mutta kyllä sinustakin kaikenlaista kuului.
Törkeää käytöstä ihmisten asioita levitellä. Voit joutua vastuuseen kun liian pitkälle menet.
Lea,kyllä sinä levitit kuulemaasi. Mutta kyllä sinustakin kaikenlaista kuului.
Törkeää käytöstä ihmisten asioita levitellä. Voit joutua vastuuseen kun liian pitkälle menet.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Että kehtaa! Vielä oikein lehdenjakaja! Olen pyöristynyt ja asetun parijonoon! Tällaista voi tapahtua vain Vammalassa!
Oliko siis lehdenjakaja todella???
Liityn Tyrvääläiseen parijonoon ja olen äimänkäkenä lehdenjakajan jakeluista.
Ei oo totta! Tämä on vammalalainen katasrohvi. Parijonoon tullaan.
Kyllä minuakin kovasti ihmetyttää että mistä näitä oikein tulee tänne Vammalaan on varmasti ainoa paikka universuumissa jossa tapahtuu tällaista tällaisessa mittakaavassa ei hyvä mainos paikkakunnalle!!!
Näin ne juorut kulkevat, tuhmaa, hyii!
Onko Tyrvään parijonossa vielä tilaa yhdelle ihmettelijälle ihmettelemään levittelyä? Jos on liityn mukaanne ihmettelijäksi. Käsipäivää!
Jotain tällästä minäkin olen odottanut. Onko Vammalan hämmästelyparijonossa vielä yhdelle tilaa? Nostan käden pystyyn ja kättelen Kirvesmiehen ja liityn ihmettelijöiden joukkoon! Todellakin, vain Vammalassa voi näin käydä!
Vieläkin puistattaa postin jakajan laajennettu jakelu. Juoruilu on tosi tuhmaa, hyii. Myös Tyrväällä! Mielestäni asiaan voisi ottaa kantaa myös Tyrvään Lehti pääkirjoituksessaan ja kuvista voisi etsiä tuttuja! Näkyykö tuttuja? Katso kuvat!