Kokoomusjohtoinen hallitus: Nyt on kiire, kiire, kiire. Ei ole aikaa demokraattiselle prosessille!

Anonyymi-ap

Käytetyn auton kaupassa ja muussakin toiminnassa mainittu KOVA KIIRE on aina varoitusmerkki siitä, että sen hokijalla on metkut mielessä.

Ei kuulosta lainkaan hyvältä tämä hallituksen toiminta :(

7

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokkarit sopisi tekkeen pankki huijauksia !

    • Anonyymi

      Nato-nimisen pyramidihuijauksen limaiset asiamiehet vauhdissa. 2020-luvun versio nigerialaiskirjeistä.

      • Anonyymi

        Aika outoja ovat Venäjän Tiltujen jutut? Meillä Suomessa päätöksenteko PERUSTUU EDUSTUKSELLISEEN DEMOKRATIAAN, JOISSA PÄÄTÖKSET TEKEE VAALEILLA VALITTU EDUSKUNTA! JA EDUSKUNTA PÄÄTTI NATOON LIITTYMISESTÄ ÄÄNESTYKSESSÄ, JOSSA LIITTYMISTÖÄ VASTUSTI VAIN 4 % KANSANEDUSTAJISTA!

        ELI PÄÄTÖS TEHTIIN TÄYSIN VIRALLISEN PROTOKOLLAN TAVALLA!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika outoja ovat Venäjän Tiltujen jutut? Meillä Suomessa päätöksenteko PERUSTUU EDUSTUKSELLISEEN DEMOKRATIAAN, JOISSA PÄÄTÖKSET TEKEE VAALEILLA VALITTU EDUSKUNTA! JA EDUSKUNTA PÄÄTTI NATOON LIITTYMISESTÄ ÄÄNESTYKSESSÄ, JOSSA LIITTYMISTÖÄ VASTUSTI VAIN 4 % KANSANEDUSTAJISTA!

        ELI PÄÄTÖS TEHTIIN TÄYSIN VIRALLISEN PROTOKOLLAN TAVALLA!

        TOKI Venäjän Tiltu saa itse kertoa, että mikä meni MUKA prosessissa väärin? Mahdatko osata?


    • Anonyymi

      Kokoomus haluaa kiirehtiä, jotta puolustusmenojen nostosta 5%:iin ei ehditä keskustella, eli mistä miljardien lisämenot revitään. Tämä siksi ettei vaan elinkeinoelämä, pääomapiirit, varakkaat ja suurituloiset joudu osallistumaan esim. varallisuusverolla=puolustusverolla. Kun asiaa ei ennakkoon sovita, kokoomus ja persut voivat kerätä sen purkamalla lopunkin perusturvan/sosiaaliturvan ja hyvinvointipalvelut suomalaisilta.

      Natojäsenyyden kerrottiin ennen jäsenyyttä maksaman Suomelle 40 miljoonaa euroa vuodessa. Nyt Trumpin USA:n takia Natojäsenyyden lisämenot vuodessa ovatkin miljardeja euroja.

    • Anonyymi

      Kukaan ei kiirehdi mitään, myös koko oppositio otetaan keskusteluun mukaan.

    • Anonyymi

      Kokoomuksella on aikaikkuna auki nyt Suomen omaisuuden ryöväämiselle.

      Se pitää sulkea sen kynsille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      88
      1894
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      166
      1375
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      71
      1172
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1027
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      83
      965
    6. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      879
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      846
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      837
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      820
    Aihe