Juttu lienee kommentteineen kirjoitettu ruusunpunaisten silmälasien läpi. Se olennaisin jäi käsittelemättä eli ilmapiiri joka kokonaisuudessaan tunkkainen ja "ihmisvihamielinen."
Uteliaisuus ja selkäänpuukotus ja kateus jäivät myös mainitsematta, Ukraina mainittu väestön lisääjänä....
Saahan sitä "kirjuutella" jutun jolla myydään lehteä, journalistisessa mielessä yksipuolinen artikkeli...
Outokumpulaisena minulla saa olla eri mielipide asiaan...
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fdfa952b-b863-48a7-ac0b-a5da89748fd3
"Mätäkuun juttu"
5
474
Vastaukset
- Anonyymi
Mistähän erikoisasiasta outokumpulaisittain on kyse?
- Anonyymi
Jutun linkistä selviää..
Kannattaa lukea, kovin yksipuolinen pitkä juttu kyseessä ei kannata tänne jakaa...
- Anonyymi
Ruusunpunainen on hyvä värì ja silmälasitkin kovin tarpeelliset niitä tarvitseville, minä outokumpulaisena olen ylpeä synnyinkaupungistani, jos joku kokee mätänevänsä täällä niìn menköön muualle eikä tarvitse nillittää joutavista.
- Anonyymi
ylpeä ihmisistä jotka kadehtii, juoruaa ja puukottaa selkään ja yrittää selviytyä elämästä kieroilulla?
- Anonyymi00005
Haluutko flirttailla verkossa? Tule tänne 🔥 https://Rachel.hoty.lat/Rachel#/?/?/ps8h7ymoc
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1268241Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4457410SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2145634Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374570Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en844554Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044432Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104132Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03810Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p62916Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132680