Lapua kaupungin ja ulkomaalaisen toimijan Destia Oy:n väliseen maakauppaan ja muihin kytkyihin olisi tullut soveltaa hankintalakia.
Kokiinkallion maakauppa ei ole Lapuan kaupungin ja sen asukkaiden edun mukainen.
Lapuan kaupungin viranhaltioille ja luottamushenkilöille tulisi laatia korruption vastainen ohjelma.
Kookinkallion maakauppa
3
166
Vastaukset
- Anonyymi
Tämänkin näytelmä käsikirjoittaja on yksi meidän virkavastuulla toimiva virkamies. Hänen toimeksiannosta / sunnittelun tuloksena on ainakin vieljelysmaitten vuokraus toimet, ei voitu vuokrata kilpailutuksen kautta kun hukka kaura levesi viljelijöitten kautta. Ritavuoren maakaupat, Simpsiövuori Oy Kerkän rakennus kokonaisuus ilma virallisia sopimuksia, ja nyt tämä Kookinkalloin todella etevä sekoitus, ei kiinteistökauppan kuulumattomista asioista. Tämä kaikki on maksanut tai tulee maksamaan kuntalaiselle lyhyelläkin matikalla ainakin 10 000 000 milj. euroa.
Kyllä tälle rahalle olisi ollut parempaakin lakiin pertustuvia toimintoja ylläpitää.- Anonyymi
Lapuan kaupunki ei noudata hankintalakia. Kuka uskaltaa ja viitsii puuttua yleisen edun nimissä? Lapuan kaupungissa vallitsee pelon ilmapiiri, vaikka poliisivoimat istuvat nyt kaupunginhallituksessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lapuan kaupunki ei noudata hankintalakia. Kuka uskaltaa ja viitsii puuttua yleisen edun nimissä? Lapuan kaupungissa vallitsee pelon ilmapiiri, vaikka poliisivoimat istuvat nyt kaupunginhallituksessa.
Lapuan kaupungin hallinto "ui syvällä ja syvissä vesissä".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2725089- 514087
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii933599- 502709
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua461863- 191827
- 1001669
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘981481- 711085
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1461063