Johanna Oras on kansainvälisesti tunnettu kuvataiteilija, joka on hankkinut oppinsa Pietarin taideakatemiassa ja Firenzessä. Hänen töitään on ollut esillä esimerkiksi Pariisin Louvressa.
Oras lähti ensimmäistä kertaa mukaan reality-ohjelmaan. Farmi Suomessa hän pääsikin finaaliin asti ja nappasi 2. sijan koko kisassa!
Lue Johannan haastattelu:
https://www.suomi24.fi/viihde/kuvataiteilija-johanna-oras-paljastaa-mita-farmilla-oikeasti-syotiin-sita-ma-pelkasin-etta?s24
Upea suoritus, Johanna Oras, 2. sija Farmi Suomessa! Hopee ei oo häpee!

4
494
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ollu voitto pedattu Johannalle,tehtävät sen todisti
- Anonyymi
Onneksi jäi toiseksi.
- Anonyymi
Näistä kahdesta toivoin voittoa Johannalle. Ylimielinen ja leuhka voitti, mutta kyllähän nuori sen rahan tarvitsee ennemmin kuin hyvävarainen rouvashenkilö.
En pitänyt Lloydin toiminnasta ja samaa näkyi myöskin Farmin omissa porukoissa, kun arvostivat Johannaa isolla äänisaaliilla. Jos voittaja olisi valittu kisaajien kesken niin Johanna olisi voittanut, tuon kertoo äänestystulos.
Johanna ja Sami mielestäni koko kisan miellyttävimmät, fiksuja aikuisia ihmisiä. - Anonyymi
Lloyd Libiso antaa lausuntoja ja uhriutuu. Eikö tuolla soita kelloja vähääkään se tosiseikka, että porukat äänesti Johannaa voittajaksi? Jos joutuikin kaksintaisteluihin niin ihan omasta syystään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999879Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.547748Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936247Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515243HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1244890Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592