RKP puheenjohtaja paasaa rasismista ja soittelee muita sormella.
Ei kelvannut suomenruottalaisille asuttaa evakkoja Karjalasta, kun piti vaalia omaa kulttuuria. Nyt halutaan halpaa työvoimaa tiloille, joita valtio puoliksi elättää suomalaisten verovaroin.
Toki siinä näiden PJ on oikeassa, meillä on liikaa rasisteja ja ne äänestää rkptä.
Muutoin han tutkimuksissa on todettu että Suomi on yksi vähiten rasistista maista. Siis valideissa tutkimuksissa.
RKP on kaksinaamainen puolue maahanmuutossa
20
432
Vastaukset
- Anonyymi
Täysin tarpeeton puolue hallituksessa.
- Anonyymi
Tää bättre folk on kuuluisa rodunjalostusopeistaan. Pieni aatu asuu aina näiden mielessä suomalaisiakin juntteja kohtaan.
- Anonyymi
Suomen ongelma on liika pakkoruotsi ja kielirasistinen puolue.
- Anonyymi
Sen takiahan siellä oli se rasisminvastainen koulutus ministereille,että muiden pitää hyväksyä rkp:n kielirasismi
- Anonyymi
Suomi ei voi vastaanottaa maailmaa kylään, sillä se maksaa julmetusti – Purra tulisessa puheessaan: ”Suomi ei ole koko maailman sosiaalitoimisto, sairaala eikä koulu”
PolitiikkaVideot
14.06.2025 |12:24
Perussuomalaiset on tehnyt hallituksessa jo runsaasti toimia, joilla maahantuloa rajoitetaan, taantumusta estetään sekä integraatiota edistetään ja edellytetään. Kuitenkin toimia tarvitaan paljon vielä lisää, sanoo valtiovarainministeri, perussuomalaisten puheenjohtaja Riikka Purra.
suomen uutiset ote - Anonyymi
rkp -folktinget on rasistinen apartheid järjestö.
Likainen politiikka ja ylimielisyys on niillä käyttövoimana...
tuhon tie... - Anonyymi
Puheenjohtajan mukaan puolue on edelleen liberaali, sen lähimuisti ei ole mikään kovin hyvä.
Pakko on vapautta puolue. - Anonyymi
Yhteiskunta
Maahanmuutto
Työn perässä on lähdettävä, sanoi hyötymaahanmuuttaja
Moktar.Gubta
2025-06-12 08:32:52
https://www.hs.fi/suomi/art-2000011251000.html
”Lieksaan syntyi 15 vuotta sitten ainutlaatuinen somaliyhteisö. Puolet muutti muualle, loput jäivät paikkakunnalle pysyvästi."
Olen useasti täällä kirjoittanut neuvoja ja opastusta lieksalaisille vähäpojille. Olenpa jopa hieman patistellut heitä työhön tai koulutukseen. Monet lukijani ovat kuitenkin toivoneet, että jättäisin vähäpoikien neuvomisen vähemmälle ja keskittyisin Lieksan somaliyhteisön kuulumisiin.
Tehdään sitten niin, kuin lukijani toivovat.
Lieksan somaleille kuuluu hyvää. Nuoret käyvät koulua tai opiskelevat, pyrkivät siis elämässä eteenpäin. Aikuiset käyvät työssä. Lieksassa somalit ovat osoittautuneet juuri niiksi hyötymaahanmuuttajia, joita perussuomalainen puolue haikailee. Kun tutustuu totuuteen, harhaluulot usein hälvenevät.
Nyt sitten se kriittinen lukija parkuu hätäänsä, että miksi niin moni somalimuuttaja lähti sitten Lieksasta. Annetaan asianomistajan itse vastata: ”Täällä (Lieksassa) olisi enemmän somaleita, jos olisivat löytäneet töitä.”
Näinhän se on. Työn perässä on lähdettävä vaikka toiselle puolelle maata. Tämä kuului aiemmin myös suomalaiseen sisukkuuteen ja haluun elättää itse itsensä. Ei kuulu enää.
Parhain terveisin, Moktar. ;)
PS. puhuu kuin RKP johtaja... - Anonyymi
Kas kun ei kelvanneet Karjalan evakot ruotsin kielisille alueille.
- Anonyymi
Olivat Suomalaisia niin siksi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olivat Suomalaisia niin siksi
ärkkopeeeläisiä oli maanpetoksellisessa Munsalan soutukerhossa v.1939-44 agitoimassa sotilaskarkureita lahden yli Ruotsin puolelle
- Anonyymi
Näiden kielipolitiikka ei ole muuttunut satoihin vuosiin miksikään.
- Anonyymi
ruotsalaisten pitäisi ottaa matuja omalla kustannuksella alueilleen asumaan !!!
- Anonyymi
Freudenthalin puolue on kova vouhkaamaan rasismista.
- Anonyymi
Evakot olivat Suomalaisia kansalaisia niin siksi eivät heitä halunneet
- Anonyymi
RKP lyhenne tulee rasistinen kansan puolue ja siitä on ihan näyttöä tähän päivään asti, että kuvottaa tämän puolueen leimakirves perussuomalaisia kohtaan.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18979230/tyon-perassa-on-lahdettava-sanoi-hyotymaahanmuuttaja
hyvä anders moktar gubta - Anonyymi
Suomeen ei tarvita yhtään sosiaalipummia eikä matalapalkkaisten töihin ulkomaalaisia. Täältä löytyy jo vino pino tulkkipalveluita ja sosiaaliturva nostavia "osaajia" siivous töihin. Osalta pitää vaan kaavut riisua ettei helmat kastu.
- Anonyymi
Minä olen rasisti ainoastaan suomenruotsinkielisiä kohtaan.
- Anonyymi
yuyu
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi2005743Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1055621Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1904623Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa514053Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät613950Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313576En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.201454Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1301370- 191045
Jotenkin tämä
tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭33970