Viikontakaiset otsikot tiesivät kertoa, että papparainen, entinen kansanedustaja Eero Reijonen oli lähtenyt ovetpaukkuen Liperin uuden valtuuston kokouksesta, kun häntä ei lähes kahdeksankympisenä ollut valittu valtuuston puheenjohtajaksi. "Vana mees" oli uhonnut mennessään, kuinka hän eroaa valtuustosta, muuttaa pois Liperistä ja hautapaikan hän hankkii muualta.
Tässä vaiheessa ei voi muuta kuin sääliä ikämiestä suhteellisuustajun menetyksen johdosta.
Miehen "loppusijoituspaikasta puheenollen" tarjotkaamme hänelle valintansa perusteella viimeistä lepopaikkaa joko Kuusjärveltä tai Ruutulta.
Aurinkoista juhannuksen odotusta sinullekin Eero ja saatteeksi totean, että "rauhan saavat kaikki kerran, jotka tärkeäksi itsensä tunsivat"!
Saammeko Eero Reijosen Outokumpuun
Anonyymi-ap
2
219
Vastaukset
- Anonyymi
Meillä näitä hautaankaatuvia henkilöitä omiksi tarpeiksi, Reijosta ei tänne tarvita happanemaan...
On huono häviäjä suuttuessaan, korvaamaton ei meistä kukaan.. Naurunalaiseksi pääsee helpommallakin, omakohtainen kokemus tästäkin..
Okussa riittää että kulkee omia polkujaan eikä jaa elämäänsä salaisuuksia ulkopuolisille, pilkkaa ja keksittyjä juttuja naurun kera saat kokea... - Anonyymi
Hourupää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 646207
- 635609
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1284495- 573889
- 143805
- 323229
- 682999
- 592846
- 702599
- 471960