65 vuotiaan aika jo tehdä testamentti jotta

sukulaiset pääsevät nauttimaan omaisuudestaan ja perinnöstään nopeasti.
12439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Miten se testamentti perinnönjakoa nopeuttaa, perunkirjoitus on pidettävä ensin.

Äänestä

Kaikki sukulaiset tekevät testamenttia vanhuksesta välittämättä. Olen ihan itse sen nähnyt. Eivätkä hoitajat tee muuta kuin istuvat toimistossa juomassa kahvia eikä niistäkään kukaan puhu suomea.

Äänestä
  • olisit pysynyt pois, oli vähän aikaa ihan asiallista keskustelua

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    olisit pysynyt pois, oli vähän aikaa ihan asiallista keskustelua

    Hoitsut nukkuu yleensä päivällä....eipä ihme että sote on kaatunut krapuloiden takia.

    Äänestä

  • Miten hoitsut nyt taas kuuluu testamenttiin? Elleivät sitten tietenkin ole antaneet käsihoitoa hoivassa, sehän muuttaa asian täysin.

    Äänestä

  • Bo Eikös niiden ulkolaisten hoitajien pitänyt olla niiiin hyviä ja avuliaita::))Aina hymy huulilla auttamassa...Mites ne nyt kansliassa kahvilla istuvatkin ..

    Äänestä

Sairaushan tuo pakkomielteinen itsensä toistaminenkin on.

Äänestä
  • sinähän sen tiedät ja todistat toistuvasti

    Äänestä

  • Olen ihan itse vierestä nähnyt kuinka sairasta itsensä toistaminen on. Eivätkä hoitajat ole tehneet yhtään mitään vaan ovat istuneet toimistossa juoruillen ja kahvia juoden.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Olen ihan itse vierestä nähnyt kuinka sairasta itsensä toistaminen on. Eivätkä hoitajat ole tehneet yhtään mitään vaan ovat istuneet toimistossa juoruillen ja kahvia juoden.

    ...ja rahaa on koska kahvi oli Presidenttiä...

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    ...ja rahaa on koska kahvi oli Presidenttiä...

    Presidentti on ihan itse istunut toimistossa hoitajien kanssa kahvia juomassa ja testamenttia tehden, eivätkä omaiset ole tehneet yhtään mitään. On kyllä mennyt hävyttömäksi touhuksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Presidentti on ihan itse istunut toimistossa hoitajien kanssa kahvia juomassa ja testamenttia tehden, eivätkä omaiset ole tehneet yhtään mitään. On kyllä mennyt hävyttömäksi touhuksi.

    Ei hätää, kyllä UPI-instituutti hoitaa pressakahvit...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

sukulaiset pääsevät nauttimaan omaisuudestaan ja perinnöstään nopeasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu