On iloinen mieli kun Israel tuhoaa kaikki terroristit jotka eivät pysty elämään normaalisti ja käyttäytymään. Israel antaa palaa vaan.
Israel tuhoaa kaikki terroristit ympäriltään hyvä hyvä
24
143
Vastaukset
- Anonyymi
Niinpä - kun pahaa vastaan ei kannata hyvällä taistella.
- Anonyymi
Israel tuntee terrorismin. Englannilla oli mandaatti Palestiinassa ensimmäisestä maailmansodasta lähtien. Vuonna 1931 siellä aloitti toimintansa sionisistinen terroristijärjestö Irgun, jonka toiminnan tavoitteena oli juutalaisvaltio Palestiinaan. Huomatkaa, että Palestiina oli siis olemassa ennen Israelia. Irgun kävi terrorista sotaa alueen arabeja, mutta varsinkin brittiläistä mandaattihallintoa vastaan, järjestäen terrori-iskuja jopa Roomassa Englannin suurlähetystöön. Tavoitteena oli brittien häätäminen pois Palestiinasta, koska nämä ajoivat myös alueen alkuperäisasukkaisen. palestiinalaisten oikeuksia ja kahden valtion mallia. Irgun sai terrorilla tahtonsa läpi ja britit päättivät jättää uppoavan laivan. Juutalaisterrori jatkui ja sai asiansa ajettua, kun YK hyväksyi Israelin itsäisyyden. Kovin kiiitollien ei Israel ole muistanut YK:lle olla. Nyt soimataan palestiinalaisia terroristeiksi, mutta Israelin terroria jostakin syystä katsotaan sormien läpi. Se taitaa olla rasismia. Palestiinalaisethan ei Israelin vallanpitämien mielestä ansaitse tulla kohdelluksi ihmisinä.
- Anonyymi
Iran sulkee kohta Hormusin salmen ja iskee saudien öljyntuotantolaitoksiin
Sitten bensa nousee neljään euroon litralta. Jos sitä yleensä saadaan.- Anonyymi
Venäjältä Suomi saisi, vaan EU sen Suomelta estää, halvan bensan.
- Anonyymi
Näin on. Naapurivaltiot olisi pitänyt tosin laittaa kuriin ja nuhteeseen jo vuosikymmeniä sitten. No, ei vieläkään ole myöhäistä.
- Anonyymi
On iloinen mieli.
Voi lapsi parka kun et ymmärrä tämän sotimisen vaikutuksia mm. Öljyn hintaan. - Anonyymi
Kaikki tuon jahun ihailijat voisi mennä nuolemaan sen murhaajavarpaita ihan paikan päälle. Vihaavat kaappihomotheterot on ihan pahimpia.
- Anonyymi
Mitä hyvää tappamisessa on? Onko se hyvä, jos Venäjä hyökkää Suomeen samoin perustein? Sehän on nyt oikeutettua ennaltaehkäisevää toimintaa. Tämähän on nyt ihan Suomenkin virallinen kanta, jotta näin voidaan menetellä. Eli myös Venäjä toimii oikein Ukrainan kanssa? Myös Suomi voitaisiin pommittaa tuusan nuuskaksi ja se olisi oikein?
- Anonyymi
Suomen pitäisi hyökätä Venäjälle ja palauttaa 2. maailmansodassa miehitetyt alueet takaisin Viipuria myöten. Korkea aika palauttaa Suomi tuosta häpeärauhasta.
- Anonyymi
Onko Netanjahu tappanut itsensä?
- Anonyymi
Hyvä Israel!
Toivottavasti myös Orpo tajuaa, että Israel tekee likaisen työn koko maailman, ja erityisesti koko länsimaiden puolesta.
Israel joutuu kärsimään Iranin ohjus hyökkäykset.
V. 2024 Iran hyökkäsi kaksi kertaa Israelia vastaan. - Anonyymi
Juutalaiset johtavat maailmaa myös tulevaisuudessa.
- Anonyymi
RKP. on väärässä kaikessa kun vaatii palestinanvaltakuntaa .
Israel tietää että se on yks ja sama terroristipuolue!!!
HÄVETKÄÄ KANNATTAA TERRORISTEJA! - Anonyymi
"Toivottavasti myös Orpo tajuaa"
Orpo ei ehdi moisiin paneutua, Urpolla on tunnin juna. - Anonyymi
Muita terroristejä tuolla alueella ei ole kuin juutalaiset. Pitäisi kylmästi julistaa jakieltää juutalaisuus.
Mitään eroa tuolla juutalaisuudella ei ole natsismin kanssa. Natsitkin kuvitteli olevansa muita parempia yli ihmisiä. Uutisia seuranneena olen pannut merkille, että Israel on tehnyt itsestään terroristivaltion tuon etsintäkuulutetun poääministerinsä johdolla.
- Anonyymi
Että oikein olet käynyt merkille panemassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Että oikein olet käynyt merkille panemassa.
Punikkiaktivistit herättävät lähinnä kusista röhönaurua
- Anonyymi
Israelin on hävitettävä muiden aseet ,kun ne kaikki on tehty Israelin tuhoamiseksi.
- Anonyymi
Venäjän pitäisi tehdä sama.
- Anonyymi
Typerä orja-goy itkee ilosta, kun ottaa vastaan kaikki herrojensa lähettämät keharit.
- Anonyymi
Oikeasti, miten saatanan tyhmiä persut voi olla.
- Anonyymi
Israel on sotinut kaikkia naapurivaltioitaan vastaan niin kauan kuin se on ollut olemassa, jopa ennen sitä. Parast'aikaa siellä on sisällissota.
- Anonyymi
Ei aina ole oikein tai hyvä olla altavastaajan puolella ,kun se ei aina ole oikein.
palestiina akenda on tuhot Israel miten valtion päättäjät ovat samaa mieltä
saa vain ihmetellä he on puolensa valinneet .
kun tulee uudet vaalit sitten on muiden vuoro.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 202912
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos1912693Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa
Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢1441606Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista
Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah2501375- 1061190
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs401036Olet ollut aika törkeä minua kohtaan
Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta46987Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin
maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises32894- 135879
- 43784