On iloinen mieli kun Israel tuhoaa kaikki terroristit jotka eivät pysty elämään normaalisti ja käyttäytymään. Israel antaa palaa vaan.
Vastaukset 25
- Anonyymi
Niinpä - kun pahaa vastaan ei kannata hyvällä taistella.
- Anonyymi
Israel tuntee terrorismin. Englannilla oli mandaatti Palestiinassa ensimmäisestä maailmansodasta lähtien. Vuonna 1931 siellä aloitti toimintansa sionisistinen terroristijärjestö Irgun, jonka toiminnan tavoitteena oli juutalaisvaltio Palestiinaan. Huomatkaa, että Palestiina oli siis olemassa ennen Israelia. Irgun kävi terrorista sotaa alueen arabeja, mutta varsinkin brittiläistä mandaattihallintoa vastaan, järjestäen terrori-iskuja jopa Roomassa Englannin suurlähetystöön. Tavoitteena oli brittien häätäminen pois Palestiinasta, koska nämä ajoivat myös alueen alkuperäisasukkaisen. palestiinalaisten oikeuksia ja kahden valtion mallia. Irgun sai terrorilla tahtonsa läpi ja britit päättivät jättää uppoavan laivan. Juutalaisterrori jatkui ja sai asiansa ajettua, kun YK hyväksyi Israelin itsäisyyden. Kovin kiiitollien ei Israel ole muistanut YK:lle olla. Nyt soimataan palestiinalaisia terroristeiksi, mutta Israelin terroria jostakin syystä katsotaan sormien läpi. Se taitaa olla rasismia. Palestiinalaisethan ei Israelin vallanpitämien mielestä ansaitse tulla kohdelluksi ihmisinä.
- Anonyymi
Iran sulkee kohta Hormusin salmen ja iskee saudien öljyntuotantolaitoksiin
Sitten bensa nousee neljään euroon litralta. Jos sitä yleensä saadaan.- Anonyymi
Venäjältä Suomi saisi, vaan EU sen Suomelta estää, halvan bensan.
- Anonyymi
Näin on. Naapurivaltiot olisi pitänyt tosin laittaa kuriin ja nuhteeseen jo vuosikymmeniä sitten. No, ei vieläkään ole myöhäistä.
- Anonyymi
On iloinen mieli.
Voi lapsi parka kun et ymmärrä tämän sotimisen vaikutuksia mm. Öljyn hintaan. - Anonyymi
Kaikki tuon jahun ihailijat voisi mennä nuolemaan sen murhaajavarpaita ihan paikan päälle. Vihaavat kaappihomotheterot on ihan pahimpia.
- Anonyymi
Mitä hyvää tappamisessa on? Onko se hyvä, jos Venäjä hyökkää Suomeen samoin perustein? Sehän on nyt oikeutettua ennaltaehkäisevää toimintaa. Tämähän on nyt ihan Suomenkin virallinen kanta, jotta näin voidaan menetellä. Eli myös Venäjä toimii oikein Ukrainan kanssa? Myös Suomi voitaisiin pommittaa tuusan nuuskaksi ja se olisi oikein?
- Anonyymi
Suomen pitäisi hyökätä Venäjälle ja palauttaa 2. maailmansodassa miehitetyt alueet takaisin Viipuria myöten. Korkea aika palauttaa Suomi tuosta häpeärauhasta.
- Anonyymi
Onko Netanjahu tappanut itsensä?
- Anonyymi
Hyvä Israel!
Toivottavasti myös Orpo tajuaa, että Israel tekee likaisen työn koko maailman, ja erityisesti koko länsimaiden puolesta.
Israel joutuu kärsimään Iranin ohjus hyökkäykset.
V. 2024 Iran hyökkäsi kaksi kertaa Israelia vastaan. - Anonyymi
Juutalaiset johtavat maailmaa myös tulevaisuudessa.
- Anonyymi
RKP. on väärässä kaikessa kun vaatii palestinanvaltakuntaa .
Israel tietää että se on yks ja sama terroristipuolue!!!
HÄVETKÄÄ KANNATTAA TERRORISTEJA! - Anonyymi
"Toivottavasti myös Orpo tajuaa"
Orpo ei ehdi moisiin paneutua, Urpolla on tunnin juna. - Anonyymi
Muita terroristejä tuolla alueella ei ole kuin juutalaiset. Pitäisi kylmästi julistaa jakieltää juutalaisuus.
Mitään eroa tuolla juutalaisuudella ei ole natsismin kanssa. Natsitkin kuvitteli olevansa muita parempia yli ihmisiä. Uutisia seuranneena olen pannut merkille, että Israel on tehnyt itsestään terroristivaltion tuon etsintäkuulutetun poääministerinsä johdolla.
- Anonyymi
Että oikein olet käynyt merkille panemassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Että oikein olet käynyt merkille panemassa.
Punikkiaktivistit herättävät lähinnä kusista röhönaurua
- Anonyymi
Israelin on hävitettävä muiden aseet ,kun ne kaikki on tehty Israelin tuhoamiseksi.
- Anonyymi
Venäjän pitäisi tehdä sama.
- Anonyymi
Typerä orja-goy itkee ilosta, kun ottaa vastaan kaikki herrojensa lähettämät keharit.
- Anonyymi
Oikeasti, miten saatanan tyhmiä persut voi olla.
- Anonyymi
Israel on sotinut kaikkia naapurivaltioitaan vastaan niin kauan kuin se on ollut olemassa, jopa ennen sitä. Parast'aikaa siellä on sisällissota.
- Anonyymi
Ei aina ole oikein tai hyvä olla altavastaajan puolella ,kun se ei aina ole oikein.
palestiina akenda on tuhot Israel miten valtion päättäjät ovat samaa mieltä
saa vain ihmetellä he on puolensa valinneet .
kun tulee uudet vaalit sitten on muiden vuoro.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa731764- 251252
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as341142Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu135943Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189836- 64704
- 77662
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo199642On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79618- 49581
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32528- 55517
- 58507
- 36494
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457- 23453
Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 33423
- 40417
- 82398