vaikka ei aina uskoisi.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011086123.html
Venäjä ei halua Suomea miehittää ja taannuttaa koska korkeatasoinen Suomi tässä heidän vieressään on heille suuri etu. Puolueettoman Suomen luja armeija olisi paras suoja Pietarille sitomatta yhtään heidän omia joukkojaan.
Suomen sukuisilla menee lujaa Venäjällä
3
92
Vastaukset
- Anonyymi
Eikähän ne o enempi skua Temudzinille.
- Anonyymi
Lukuisat Suomeen asumaan pesiytyneet Tiltut sen sijaan näkisivät mielellään Suomen Venäjän miehittämänä osana ja kertovat auliisti toiveistaan ITSE:
”Suomen olisi erottava EU:sta ja luovuttava Nato-optiosta ja alettava kaikessa ajamaan vain Venäjän etuja, kuten Valko-Venäjä tekee.”
”Slava Venäjä ja heidän mahtava presidentti Putin. Onneksi mekin päästään heti osaksi suurta ja mahtavaa Venäjää. Kiitos Putin hyvyydestäsi kun otat tämän köyhistä köyhimmän Suomenkin osaksi Venäjää.”
”Ei natosuomessakaan tulla mitään säästää..”
”Tärkeintä kuitenkin on että Suomi hävitetään, ei väliä millä pommeilla se tapahtuu. Ydinaseilla tosin jäisi siistimmät vainajat.”
”Suomelle on varattu etuoikeus olla vuorossa pian koittavaan uuteen onnen aikaan heti Ukrainan jälkeen.”
”Suomi kaipaa ydinaseiskua, kunpa se tapahtuisi heti. Se olisi riemun ja onnenpäivä.”
”Suomen väestö tulisi vähentää nollaan. Miksi niitä pitäisi jättää jäljelle? Se olisi aivan väärin.”- Anonyymi
Kerro miksi lainailet omia tekstejäsi !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643235Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433087- 422447
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1002197- 311903
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271800- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851405- 391290
- 811132