Israelin ja Iranin sota tulee eskaloitumaan mahtavaksi rytinäksi..!
Arabiöljyn hinta tulee nousemaan taivaisiin ja Venäjä sitä naureskelee.
Tämä kuitenkin pakottaa Yhdysvaltojen puuttumaan asiaan näkyvästi.
Irania tukevat Kiina sekä Venäjä.
Kiinalla onkin jo käynnissä ilmasilta jolla toimittavat kehittyneitä ohjuksia Iranille.
Tästä tulee pojat vielä isot jytinät ja meille sotanarkkareille ainutlaatuisen herkullista seurattavaa..!
Ihanaa, ihanaa, ihanaa...!!
11
214
Vastaukset
- Anonyymi
Tulitko monesti tuota kirjoittaessasi?
Iranin johtaja taisi jo paeta maasta. - Anonyymi
Venäjä kehotti kansalaisaan poistumaan välittömästi Israelista.
- Anonyymi
EUn toiveena on alentaa venäläisen öljyn hintaa 60:stä taalasta 40:een/tynnöri.
Kohta Venäjä ei myy sitä länsimaille enää mistään hinnasta.
Öljyn hinta saattaa nousta 200:aan dollariin ja sitten Venäjä takoo rahaa.
Se myy öljynsä Kiinaan, Intiaan ja muualle Aasiaan.- Anonyymi
EUn toiveena on alentaa venäläisen öljyn hintaa 60:stä taalasta 40:een/tynnöri.
Kohta Venäjä ei myy sitä länsimaille enää mistään hinnasta.
Öljyn hinta saattaa nousta 200:aan dollariin ja sitten Venäjä takoo rahaa.
Se myy öljynsä Kiinaan, Intiaan ja muualle Aasiaan.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Heikkolahjaisuus Ei mitään muuta sanottavaa- 🤣👌 - Anonyymi
Myykö ne Suomelle yhtään öljyä, pisaraakaan öljyä ..?
- Anonyymi
EU-komissio kieltää koko Venäjän öljynviennin. Putin myyköön vastedes vaikka perunoita.
"EU-komission mukaan eri lainsäädäntökeinoin kielletään vaiheittain Venäjän öljyn ja kaasun tuonti viimeistään 2027 loppuun mennessä."
https://www.villeniinisto.fi/fi/blog/eu-kieltaa-lopunkin-venalaisen-kaasun-ja-oljyn-tuonnin - Anonyymi
Jokaista Venäjän öljyä ostavaa maata tai firmaa tulee pitää Venäjän kanssarikollisena. Vihreä siirtymä onkin jo peruuttamattomasti tekemässä sen, että Putinistanin talouspohja on murenemassa.
- Anonyymi
Ikävää myös venäläisille itselleen, sillä tätä kehitystä ei katkaise edes se, että Putin ei ole ikuisesti maansa johtaja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ikävää myös venäläisille itselleen, sillä tätä kehitystä ei katkaise edes se, että Putin ei ole ikuisesti maansa johtaja.
Putin on Highlander-Kuolematon.!!!
The cant be only one..!!!!!!!!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putin on Highlander-Kuolematon.!!!
The cant be only one..!!!!!!!!!Ei ole, se vain korvataan aina uudella näköiskappaleella aina välillä.
- Anonyymi
Miksi Venäjä tosiaan välittäisi jostain Iranista?
Konfliktihan nostaa öljyn hintaa, ja vaikeuttaa tuon alueen öljyntoimituksia. Tarkoittaa sitä että Maailma tulee tilanteen pakottamana haluamaan enemmän Venäläistä öljyä, myös Euroopassa.
Kiina taas on kiinnostunut enemmän jostain Taiwanista.
Iran on siis omillaan tässä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant398320Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486072SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685670Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.674308Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm454049Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot243960"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293627
