Vanhanen ajaisi suomalaisten ja Suomen asiaa.
Nykyinen "presidentti" ajaa lakupekkojen asioita ja halveksii suomalaisia.
Suomi tarvitsee keskustalaisen presidentin
15
509
Vastaukset
- antiteesi
Kepun puheenjohtajat ovat viime vuosina halunneet olla hesalaisia. Aho ja Jäätteenmäki olivat niin hesalaisia, niin hesalaisia. Matti Vanhanen ei vielä ole rekisteröitynyt hesalaiseksi ehdokkaaksi, mutta ehkä presidentinvaalien ja eduskuntavaalien välissä?
Mutta Matti ajaa jo hesalaisten asiaa, kuin aito hesalainen konsanaan. Tampereen nääs-sönköt saavat pitää periferiansa (vaikka demarit yrittivät vastustaa), sillä ilmeisesti vain hesassa voidaan järjestää arvokkaita kokouksia. Nähdäkseni Matti Vanhanen ajaa vain hesalaisten asioita, eikä välitä kehittää maata taspuolisesti.- sönkötä-sönk
Vai niin, et sitten enää edes yritä vittuilla veetuilemalla, kun sönkötyskin on jo noin anti-sönkköä.
Hyvä että huomasit, -oot väärässä ympäristössä. Sun lajis onkin uinti tai puinti tai seta-homppeleitten kanssa nainti. - Jorma Roikkuvainen
on sentään parempi kuin pelkästään lakupekkojen asioiden ajaminen.
- antiteesi
Jorma Roikkuvainen kirjoitti:
on sentään parempi kuin pelkästään lakupekkojen asioiden ajaminen.
Mutt´ei sentään paras vaihtoehto. Kepulaisittain kuitenkin johdonmukainen, vai?
- Jorma Roikkuvainen
antiteesi kirjoitti:
Mutt´ei sentään paras vaihtoehto. Kepulaisittain kuitenkin johdonmukainen, vai?
Nykyinen "presidentti" ajaa lakupekkojen asioita ja halveksii suomalaisia.
- antiteesi
Jorma Roikkuvainen kirjoitti:
Nykyinen "presidentti" ajaa lakupekkojen asioita ja halveksii suomalaisia.
Kun olis taas tässä se Ratamon tilasto kepulaisten käyttäytymisestä, Niinistön ollessa pres. vaalien toisella kierroksella Halosta vastaan. Valtaosa kepulaisista haluaa ajaa "lakupekkojen" asiaa (tai sitten Niinistö on Halostakin kovempi lakupekkojen asioiden ajaja? Tokkopa?)?
- Jorma ja pistooli
antiteesi kirjoitti:
Kun olis taas tässä se Ratamon tilasto kepulaisten käyttäytymisestä, Niinistön ollessa pres. vaalien toisella kierroksella Halosta vastaan. Valtaosa kepulaisista haluaa ajaa "lakupekkojen" asiaa (tai sitten Niinistö on Halostakin kovempi lakupekkojen asioiden ajaja? Tokkopa?)?
Älä juo enää kiljua tällaisilla helteillä.
- antiteesi
Jorma ja pistooli kirjoitti:
Älä juo enää kiljua tällaisilla helteillä.
En edes tiedä, mitä kilju on? Se on varmaankin jotain vielä vastenmielisempää, mitä sahti on?
Mutta mutta. Itse asiassa et vastannut siihen simppeliin kysymykseen, että ovatko kepulaiset sittenkin pääsääntöisesti laku-pekkojen ylimpiä ystäviä (sala-laku-pekkoja?)? Muuten on vaikeaa ymmärtää heidän ennustettavaa käyttäytymistään vaalien toisella kierroksella, jos kilpailevan "porvari-puolueen" ehdokas onkin päässyt jatkoon? - Jorma Roikkuvainen
antiteesi kirjoitti:
En edes tiedä, mitä kilju on? Se on varmaankin jotain vielä vastenmielisempää, mitä sahti on?
Mutta mutta. Itse asiassa et vastannut siihen simppeliin kysymykseen, että ovatko kepulaiset sittenkin pääsääntöisesti laku-pekkojen ylimpiä ystäviä (sala-laku-pekkoja?)? Muuten on vaikeaa ymmärtää heidän ennustettavaa käyttäytymistään vaalien toisella kierroksella, jos kilpailevan "porvari-puolueen" ehdokas onkin päässyt jatkoon?haluavan ajaa lakupekkojen asiaa, kuten tuo muutenkin epäilyttävä Setalehmä. Luultavasti kuitenkin katsovat, että kokoomuslainen on suomalaisille vieläkin pahempi vaihtoehto.
Vedäpä kiljupänikkäsi tyhjäksi ja mene nukkumaan, homo. - antiteesi
Jorma Roikkuvainen kirjoitti:
haluavan ajaa lakupekkojen asiaa, kuten tuo muutenkin epäilyttävä Setalehmä. Luultavasti kuitenkin katsovat, että kokoomuslainen on suomalaisille vieläkin pahempi vaihtoehto.
Vedäpä kiljupänikkäsi tyhjäksi ja mene nukkumaan, homo.Ilmeisesti pääosa kepulaisista ei ole "porvareita", saati suoraselkäisiä, joten Kansan hyväksymä "Setalehmä" saanee jatkoajan. Ja ne, joiden askarrus liikkuu kiljun ja setan liepeillä, saanevat ladata uuden pänikän.
Vielä ei nukuta, joten laitan tähän loppuun arvion Vanhasen ja muiden mahdollisuuksista Presidentinvaaleissa: Soini nousee hieman perinteisistä prosenteistaan. Hän on virkeä ja hyvä väittelijä. Perussuomalaisten kannatuskivi on kuitenkin umpisavessa, joten mikään voima ei pysty sitä sieltä nostamaan. Vihreiden Heidi Hautala haluaa olla "15 minuuttia" poliittisen keskustelun keskiössä. Kaikki kuitenkin ymmärtävät hänen olevan Halosen apuehdokkaana, kannatus jää alle puolueen kannatuksen. Ruotsalaisten Lax jäänee Soinin lisäksi äänestyksen flopiksi. Hurraaruotsalainen ei saa edes omiensa ääniä, ehkä joitain markkinaliberalistien ääniä. Bjarne Kallis voinee nousta puolueensa äänimääriin, mutta vaikka hän on kunnon guppe, hauska hemmo, homovastaisuus, aborttivastaisuus, eutanasiavastaisuus...jne., eivät siivitä elämänvastaisuutta-huokuvaa Kalliksen sisintä mihinkään "kristilliseen nousuun".
Jäljelle jääneet kolme suurta kilvoittelevat symbolin mandaatista seuraavaksi kuudeksi vuodeksi. Presidentinvaalien mielenkiintoisin vaihe on juuri ensimmäisen kierroksen ääntenjakautuma kolmen suuren kesken. Uskoisin kokoomuslaisten ja osan demareista pyrkivän tukemaan Niinistöä, nimenomaan Vanhasta vastaan. Jos tämä onnistuu (niin kuin uskon), Vanhanen ja kepu saadaan pudotettua pois näennäisvallan kahvasta.
Ihan lopuksi perikepulainen kehoite (Jorma Roikkuvainen) kaikille, porvareille, sosialisteille ja kaikille siinä välillä: "Vedäpä kiljupänikkäsi tyhjäksi ja mene nukkumaan homo".
- Urho Kaleva
Hienoa lukea rehellisen rasistikepun tekstiä. Jos Matti on saman linjan miehiä kuin sinä, kertokaa se rehellisesti kansalle!! Varmasti kaikki natsit äänestää teitä. Hail!
- Jorma Roikkuvainen
Lakupekkahan kuvaa oivallisesti kohdettaan. Ja totuus Halosen ja lakupekkojen välisestä lämpimästä suhteesta on tosi. Et kai kiistä tätä?
- antiteesi
Jorma Roikkuvainen kirjoitti:
Lakupekkahan kuvaa oivallisesti kohdettaan. Ja totuus Halosen ja lakupekkojen välisestä lämpimästä suhteesta on tosi. Et kai kiistä tätä?
Mitenkäs se selitys sen kanssa, että kepun kannattajien pääosa hyväksyy "laku-pekka-Halosen" toiminnan, ja on tarpeen tullen valmis tukemaan hänen valintaansa? juonko kiljua?
Tämänkään jälkeen ei luulisi kenenkään sellaisen, jolla on järki vielä pysynyt päässä, ihmettelevän, miksi Keskustan kritiikki on tällä palstalla toisinaan aika yleistä. Luulin, että keriksestä ei pysty paljon enää pahemmaksi panemaan, mutta aina näitä jostain navetan ylisiltä vaan tänne tupsahtaa värikkäinen ja "mietittyine" oivalluksineen.
- Perssuomalainen
Vanhanen ajaisi suomalaisten ja Suomen asiaa.
Nykyinen "presidentti" ajaa lakupekkojen asioita ja halveksii suomalaisia.
-Halosen toimintaa seuranneena voin sanoa, että Roikkuvainen on oikeassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892411Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1372157Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132028- 1681521
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381257Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193878- 85876
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala449786- 50635