Vantaa mamut

Anonyymi-ap

Mamut pyörii päivät pitkät Vantaalla EIKÖ PITÄIS OLLA TYÖSSÄ EIKÄ TUHLATA VALTION VERORAHOJA ?!!!!!!!!

12

369

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä noita on levinnyt kaikkiin maihin, mutta yhdestä puuttuvat lähes kokonaan, eli työmaa.

    • Anonyymi

      Sulla taitaa olla runsaasti aikaa seurata mamuja?

      Mitäpä, jos menisit töihin….

      • Anonyymi

        Joo olen työtön , ja myöskin työkyvytön .
        Mutta kun kelan lääkäri on todennut minut tapaamatta ja näkemättä minua olekin parantunut työkykyiseksi itsestään.

        Kela saajan on maailman parhaat lääkörit


      • Anonyymi

        Kokoomus han tuo maahan vaan työperäistä maahan muuttoa jos et satu tietämään


        Matutntulee kalliikkis Suomella


    • Anonyymi

      Miten Te kantasuomalaiset?

      Mitä varten Te pyöritte päivät pitkät Vantaalla?

      Eikö pitäisi mennä töihin?

      • Anonyymi

        Ei oo varaa mennä muualle, ei edes töihin.


      • Anonyymi

        Menen sitten, kun pääsen ratikalla


    • Anonyymi

      Parempi kaikille kun menisivät ennemmin takaisin lähtömaihinsa parantamaan niiden elintasoa , kuin yrittäsisivät täällä päästä mihinkään töihin. Kaikille heidän puolustelijoilleen kysymys: Mihin pääsee töihin, jos ei osaa suomen kieltä, tunne kulttuuria ja käytöstapoja, ei ole koulutusta kuin korkeintaan alakoulutasolta ja asenne kaikkeen on " ei kiinnosta / haluan vain vastikkeetonta rahaa ja palveluita " eli vain uhriutumista, vastuunvälttelyä ja rasistikortin heilutusta kaikkien vuosienkin jälkeen , kun on jollain kepulikonstilla ( "Asylym-please" ) päässyt tänne luikertelemaan. Vastaus = ei ole sellaisille missään työtä tarjolla, koska kukaan täysjärkinen työnantaja ei sellaista palkkaa.

      • Anonyymi

        Avaapa silmät, jos joskus käyt komerosi ulkopuolella,niin näet ketkä tekevät töitä joissa ei tarvita maisterinkoulutusta tai kielitaitoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Avaapa silmät, jos joskus käyt komerosi ulkopuolella,niin näet ketkä tekevät töitä joissa ei tarvita maisterinkoulutusta tai kielitaitoa.

        Jakyllä maahanmuuttajia löytyy runsaasti myös koulutetuissa ammateissa. Lääkärit, sairaanhoitajat, eri alojen tutkijoita yliopistoissa, insinöörejä jne.
        Persut näkevät vain työttömiä ja syrjäytyneitä ja tästäkin ryhmästä vain maahanmuuttajia. Puiston penkkien pussikaljaporukat ja väkivaltaiset örisijät jää persuilla näkemättä.


    • Anonyymi

      Eihän kukaan pakkaa ketään kuin ilmaiseksi niin että valtio maksaa palkan yrittäjät opetettu saaman kaikki ilmaiseksi verottomat autot ja kaikki vaan verotta ja ilmaiseksi

      Kulut yhteiskunnalle ja voitot on yksityisiä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      132
      5381
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      31
      3862
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2480
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      38
      2044
    5. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      24
      1753
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1704
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1640
    8. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1608
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      29
      1463
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      38
      1424
    Aihe