On s@@t@n@ kun joutuu omasta kodistaan lähtemään pakoon mölyn takia! Koirakin on aivan paniikissa, joten pakko oli mennä Lapualle hotelliin pariksi päiväksi. Siis joko sieltä on kaikki lähteneet?
Joko möykkä loppui?
14
389
Vastaukset
- Anonyymi
ja muuten jatkossa tulen pitäämään huolta siitä ettei mölytapahtumille tipu enää lupaa...
- Anonyymi
Ookko niin köyhä jottet voi olla muualla koko viikonloppua ?
- Anonyymi
Kiimaa kesti kentällä 2 päivää hoh hoi elääkö sillä vuoden
- Anonyymi
Muuta sinne Lapualle.
- Anonyymi
...... ja ota pölyhuiskas mukahan.
- Anonyymi
Tais olla lapualla hotelli kiinni
- Anonyymi
Ei ole..
- Anonyymi
Meillä on monta hotellia
- Anonyymi
On se hienoa, kun tällaisia tapahtumia järjestetään edes joskus.
Seinäjoella näitä on löhes joka kesäviikonloppu. - Anonyymi
😂😂😂
- Anonyymi
Arvelen, että kenttä on ollut olemassa ennen kuin olet asuinpaikkasi valinnut.
- Anonyymi
Kyllä pitää olla yksinkertaista porukkaa kun hommaa kämpän lentokentän vierestä ja sit alkaa valittamaan melusta, ei jumliste miten ihminen voi olla tyhmä.
- Anonyymi
Ei ollut hävittäjiä kun ostin kämpän. Taidan oikeasti muuttaa sinne Lapualle, jos saan kämpästä edes jotain. Huonolta kyllä näyttää.
- Anonyymi
Osta seuraavaksi junaradan varresta, on siinä ihmettä kerrakseen kun talo täräjää ja voit taas valittaa, ei siinä silloin juna mennyt kun talon ostin ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3742675Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata632120Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1111732- 771452
- 1091435
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1861435- 271407
- 801287
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva191283Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois401166