https://www.is.fi/viihde/art-2000011302654.html
Lotalla on kolme vakituista sugar daddya. Heidän kanssaan järjestelyt ovat keskenään hyvin erilaiset.
Nainen, alentuisitko sugar daddy deittailuun ?
22
139
Vastaukset
- Anonyymi
Kauniimpi nimitys huoraamiselle.
- Anonyymi
Huoria ei olisi jolleivät miehet maksaisi.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Huoria ei olisi jolleivät miehet maksaisi.
Tai jos naiset eivät myisi.
- Anonyymi
Onko miehillä sitten sugar granny suhteita?
- Anonyymi
Vanhan mummelin tuoksu voi järkyttää
- Anonyymi
Joskus 30 vuotta sitten tällaisesta elämäntavasta olisi kirjoitettu mediassa pikemmin paheksuvaan sävyyn, mutta nykyään siihen tyyliin että se on ihan okei jos ei itseä häiritse. Kun nykyään on suorastaan muotia julkaista mediassa juttuja hyväksyvään sävyyn sokerideittailuista ja homosuhteista ja polyamoriasta ja erittäin ison ikäeron suhteista, niin herää kysymys, että mihin tällä kaikella oikein pyritään? Huomattavasti harvemmin julkaistaan tarinoita tavallisesta heterosta ydinperheestä, joka elää tavallista elämää.
Olen ihmetellyt juuri sitä samaa: esille nostetaan koko ajan enemmän ja enemmän sekaisin olevia ihmisiä. Heistä tulee sitten jonkinlaisia esikuvia.
Toki ohjelmiin halutaan draamaa ja erikoisia tyyppejä, mutta maailmassa enin osa ihmisistä elää varsin tavallista ja tylsää elämää.- AnonyymiUUSI
Xw46 kirjoitti:
Olen ihmetellyt juuri sitä samaa: esille nostetaan koko ajan enemmän ja enemmän sekaisin olevia ihmisiä. Heistä tulee sitten jonkinlaisia esikuvia.
Toki ohjelmiin halutaan draamaa ja erikoisia tyyppejä, mutta maailmassa enin osa ihmisistä elää varsin tavallista ja tylsää elämää.Aiemmin friikkejä mentiin katsomaan sirkukseen. Nyt ne friikit on joka TV ohjelmassa ja politiikassa ja normaaleita syyllistetään, koska ovat normaaleja.
Säälittävää touhuahan tuo nyt oikeasti on.
- Anonyymi
Rahamiehillä on rahaa.
- Anonyymi
Seksikeskeinen vinksahtanut maailmankuva, jota media tuputtaa.
Noita sugar-, onlyfans- ja polyamorisia, yms. lienee kuitenkin vähemmistö?
Sitten ihmetellään kun avioliitot ei kestä ja velkakulissit kaatuu niskaan.- Anonyymi
Miehethän noista maksavat.
- Anonyymi
Raha ratkaisee, pimu saa rahaa ja setä toosaa.
On sillä se oikeakin nimitys, mutta se on maailman vanhin ammatti päivitettynä tähän aikaan. - AnonyymiUUSI
Vaimokin plus 60 sanoi, ryhdy jollekin sugar daddyksi niin pääset hurjastelee.
Voisi kuulema osallistua välillä sessioihin itsekin.
Täällä siis komistus jolla rahaa riittää - AnonyymiUUSI
Naikkoset kuvittelee että eivät olisi huoria kun on vain muutama sugar daddy
- AnonyymiUUSI
Tämä on nyt uusi nimi perus prostituutiolle. Sitten sitä verhotaan ikään kuin tässä nyt vaan oltais ystäviä, deittailtais ja juteltais mukavia. Höpö höpö.
- AnonyymiUUSI
Maailman vanhimmalla ammatilla on ollut läpi vuosisatojen lukemattomia erilaisia tehtävänimikkeitä ja myös tarjotun palvelun sisältö on vaihdellut laidasta laitaan.
Siinä mielessä onlyfanittamisessa ja sokerideittailussa ei ole mitään uutta auringon alla, yksi vivahde lisää ikiaikaisen prostituution ilmenemismuodossa vain. Ainoa asia joka on uutta on se, että mediat hehkuttaa ilmiötä jotenkin hienona ja tavoiteltavana asiana naisille. - AnonyymiUUSI
Tyypillinen nainen, huoraamasa aina.
- AnonyymiUUSI
Synonyymeja:
-avionrikkoja
-haureuden harjoittaja,
-naikkonen,
-kevytkenkäinen nainen
-hutsu,
-portto
-narttu
-prostituoitu
-kokotti
-säädytön nainen
-rakastajatar
-nautinnonantaja
-katunainen
-ilotyttö
-lunttu
-lumppu
-homssu
-sottainen nainen
-katutyttö
-horatsu
-lortto
-lutku
-tuksu
-seksihurjastelija
-huorintekijä,
-huorimus,
-kurtisaani,
-huorata
-itseään
-apple pie
-nutte
-koca
-kuona
-sau
-pelacur
-horo
-jakorasia
Ja uusina:
-Onlyfans
-Sokerideittailu - AnonyymiUUSI
Nämä eivät varmaan kykene oikeisiin töihin, helpompi maata selällään.
- AnonyymiUUSI
Tämän typykän miestä sanotaan aisan kannattajaksi.
Eikö yhtään iljetä tuollainen vaimo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.327167- 434363
- 243845
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1883479- 122527
- 302485
- 442142
- 262054
- 1641993
- 1051412