Hallituksen tavoitteet eivät toteudu

Pieleen menee mutta Persut paasaavat vain maahanmuutosta


https://www.hs.fi/talous/art-2000011303396.html
6106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hallituksessa on muitakin ku persut.

Äänestä
  • Mutta persut on ainoa puolue, jolle ei käy köyhiltä leikkaaminen. Niin on Riikka empatian puuskassaan sanonut. Tosin se oli ennen vaaleja, kun hölmöiltä kalasteltiin ääniä..

    :D

    Äänestä

  • Hallituksessa ei ole muita, jotka olisivat pettäneet vaalilupauksensa 100%:sesti.

    Äänestä

Eliitti ihmisenä olen ainakin tyytyväinen veroale jytkyihin . Syksyllä Luxus lomalle lähden Keniaan ja Tansaniaan .

Äänestä

Minä meen Lapuan hovin terassille.

Äänestä

ku purasta tullee pläämimister kaiki muutuu ja tulos kasva kohhisten ja raha virtaa meile kun mammut on viety taksin ahrikaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pieleen menee mutta Persut paasaavat vain maahanmuutosta


https://www.hs.fi/talous/art-2000011303396.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu