Uusi raportti sisältää järkyttävää tietoa Riikan ja Petterin armottoman leikkauspolitiikan seurauksista:
”Häätömäärät ovat olleet kasvussa vuodesta 2022. Viime vuonna häätöjä tuli ulosottoon vireille 35 prosenttia enemmän kuin vuonna 2021.
Tilanne on vaikea etenkin Suomen suurimmissa kaupungeissa. Häädöt keskittyvät voimakkaasti nuoriin miehiin, joiden korkein suoritettu tutkinto oli perusasteelta tai ammattikoulusta. Häädetyistä 82 prosenttia on syntynyt Suomessa.
Ympäristö- ja ilmastoministeri Sari Multala (kok) sanoo, että häätöjen lisääntyminen on huolestuttavaa.”
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011306136.html
Tulee mieleen, että nämä matalasti kouluttautuneet kantasuomalaiset nuoret duunarimiehet lienevät juuri niitä, jotka antoivat viime vaaleissa äänensä Perussuomalaiselle puolueelle. Kokoomusjohtoisen hallituksen kokoomusministeri Sari Multala sentään ihme kyllä vaivautui kommentoimaan raportin tietoja ja sanoi häätöjen lisääntymisen olevan huolestuttavaa. Mihinkään käytännön toimiin tämä huolestumisen tuskin johtaa.
Riikka ja Petteri häätävät kantasuomalaisia kodeistaan
11
102
Vastaukset
- Anonyymi
Persut suomalaisten asialla?
- Anonyymi
PerusPetturit taistelevat Kansaa Vastaan.. Petturipersut käänsivät selkänsä Oman maansa kansalle, Köyhät Suomalaiset petettiin täysin.
- Anonyymi
Nyt eliitti hallitus saa vielä lisää pahaa aikaan . Kela joutuu vaatimaan muuttamaan halvempaan asuntoon . Perinne kunniaan , huutolaiset tien päälle vaan .
- Anonyymi
Meidänkin krs talossa majailee tutuillaan tällä hetkellä ainakin kolme asunnonta . Häiriöö heistä on jnkv ja jotkut vanhukset pelkäävät heitä .
- Anonyymi
Eduskunnan virallisesta lipusta puuttuu yhä tuplasakset. Vaikea tunnustaa.
- Anonyymi
Köyhiltä ei voi eikä saa leikata, se ei meille käy.
Riikka Purra ennen vaaleja. Vaalien jälkeen irvisteli samainen Purra ryhmäkuvassa muiden kusipäiden kera sakset kädessään.
Typeryksiä höynäämällä Purra menestyi vaaleissa ja nyt Purran politiikasta kärsii nekin, jotka ei Purran vaalivaleita uskoneet.
Ja vaikka joku hyvin toimeentuleva persukannattaja vielä epätoivoisesti yrittäisikin kertoa Purran politiikan olevan hyvää ja oikeansuuntaista, muistakoon, että vaalipuheissa Purra puhui muunlaisesta politiikasta. Sitten loppui empatiat ja alettiin puhua fiskaalikonservatismista sun muusta.
Mää vaan kauhiast toivosi ny, ett ne kaik hiema heikompiosaset persuja äänestäneet ymmärttä, mitä nuo kauhia hienot sanat ees tarkotta?
Muuta kuin kylmää kyytiä köyhille.- Anonyymi
Köyhiltä ei voi leikata kuin tukkaa, kaikki muu on muilta saatua. Kylmää faktaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Köyhiltä ei voi leikata kuin tukkaa, kaikki muu on muilta saatua. Kylmää faktaa.
Mitä Purra sitten tarkoitti? Ettei köyhiltä voi eikä saa leikata tukkaa? Se ei persuille käy?
- Anonyymi
Häätöjen lisäksi: Kymmenet tuhannet vai liekö jo sataa tuhatta taloutta kun ovat saaneet kehoituksen Kelalta etsiä halvempaa ja pienempää kämppää, joita ei ole kuin jossain pahimmissa lähiöissä. Lapsiperheet joutuvat vaihtamaan tuttua ympäristöä, kaveripiiriä ja koulua. Kiitos järjettömien leikkausten.
- Anonyymi
Niinpä, vihervasurit kun ei tule toimeen omillaan.
- Anonyymi
Vassarit pummit lentää ulkoruokintaan kun eivät osaa elää ihmisiksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.941215Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata371195Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2811041- 71952
- 97928
- 18916
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva13898- 49856
Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju16791Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f162788