Netan jahukin on niin ihana mies.
Säästetään vaikka työttömyys päivärahoista ja sairaan hoidosta ,kyllä meidän pitää säästää ja auttaa mysö Ukrainaan pitää lähettää enemmän saadaanhan me vielä velkaakin lisää. Ylestäkin voisi säästää.
prasta viihdettä on kuin veri roiskuu ja ihmisiä tapetaan ja taloja kaatuu...ei ylen ohjelmia kukaan viitsi katsoa.
Suomeenkin pitäisi saada sota ,onneksi meillä on kaikki viisaat päättäjät yksimielisiä tästä kultarannassa.
Suomen pitää auttaa Israelia rahallisesti,ihn kuin Ukrainan Zelenskyä
7
98
Vastaukset
- Anonyymi
"NIIN,VOITAIS SULKEA,VAIKKA PARI SYÖPÄSAIRAALAA"!!!
- Anonyymi
Vaikka pari syöpäsairaalaa suljettaisiin, sillä tuskin ehtisi olemaan enää vaikutusta teidän iranilaisten liittolaistenne kohtalon suhteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikka pari syöpäsairaalaa suljettaisiin, sillä tuskin ehtisi olemaan enää vaikutusta teidän iranilaisten liittolaistenne kohtalon suhteen.
Meidän pitäs perustaa Israelin ystävät avustus ja kannatus ja laulu kerho !
jotta saataisin rahaa lisää sotaan sinnekin ettei kaikki Ukrainaan mene vaikka onhan sielläkin Uskovainen Presitentti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meidän pitäs perustaa Israelin ystävät avustus ja kannatus ja laulu kerho !
jotta saataisin rahaa lisää sotaan sinnekin ettei kaikki Ukrainaan mene vaikka onhan sielläkin Uskovainen Presitentti.Perusta semmoinen, mutta se tuskin ehtii sotaan enää matkaan.
- Anonyymi
Enpä usko Israelin tässä paljoakaan tarvitsevan Suomen apua. Jo vallankumouskaartien paniikkipako Syyriasta viime joulukuussa vihjasi Iranin sotapamppujen olevan heikosti juurtuneita ja tämä näyttää etenevän nopeasti.
- Anonyymi
Ehdottomasti näin. Nyt äkkiä Ukrainan ja Israelin liput liehumaan Facebookin profiiliin. Kyllä tämä on nyt se mitä meidän pitää kannattaa ja jonne suomalaisten rahat pitää laittaa. Ja samalla tietenkin Zelenskille muutama miljoona.
- Anonyymi
Tuskinpa mikään palstalla huutaminen enää riittää pelastamaan mullaheita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset24517316Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17812323Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El556091Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään684930MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny194910Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.264032Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843615Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja133545Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1393076S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.3191737