Kuka hullu päästi Halla-ahon televisioon?

Mein päivä pilalle kun näin tuon kalman kalpean persoonan puhumassa kalman kalpeita persuvalheitaan.
29245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Suomi taas nolas ittensä, toi kultamunakeskustelu on syvältä.

Äänestä
  • HAlla-aho on ainoa nolo tuolla.

    Äänestä

On sulla ankea elämä. 😢

Äänestä
  • Ainaiset ankeuttajat Halla-aho ja Purra ankeuttaa koko Suomea.

    Äänestä

Eikö hoitajat suostuneet vaihtamaan kanavaa? 😱

Äänestä

Toimittaja kysyi Jussilta, että mistä otetaan rahat puolustusmäärärahoihin ?
Jussi vastasi: Kukaan ei ole kyseenalaistanut kehitysapurahojen rahoitusta jotka ovat 1,3 miljardia!

1Äänestä
  • Eli Halla-aivo ei vastannut kysymykseen vaan vaihtoi "huomaamattomasti" aihetta kuten persut ja kok. aina.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Eli Halla-aivo ei vastannut kysymykseen vaan vaihtoi "huomaamattomasti" aihetta kuten persut ja kok. aina.

    Tyypillistä persuille! Kun ei haluta vastata tai kertoa totuutta niin otetaan taktiikaksi ” katso orava!

    Äänestä

  • Hyvinhän Halla-aho vastasi. Totuudenmukaisesti. Sitten kun Suomessa rytisee, ainakaan Halla-ahoa ei voida syyttää.

    Äänestä

Aloittaja ei tainnut ymmärtää, mistä puhuttiin. Neuvoisin painumaan peiton alle turjottamaan.

Mielestäni oli hyvä keskustelu, presidentin ja puheenjohtajan kesken. Kaikesta näki, että molemmat olivat hyvin valmistautuneet ja filosofiansa lukeneet. Täydensivät hyvin toisiaan ja molemmilla oli laaja näkökulma maailman tilanteesta ja ulkopolitiikasta. Erittäin valaiseva haastattelu/esiintyminen.

Äänestä

Halla-aho ei ole tervetullut kenenkään olohuoneen ruutuun.

Äänestä
  • Halla-aho on sivistynyt ja hyväkäytöksinen. Häntä olisi hyvä kuunnella.

    Äänestä

Jee

Äänestä

Onkohan Halla-aho syntynyt pihtisynnytyksellä kun on autistisen oloinen, puhuu kuin robotti eikä mitään ilmeitä kasvoilla. Outo luikku maahinen olemukseltaan.

Äänestä
  • Hyviä kyssäreitä sulla.

    Äänestä

Tosiaan, tuo natsi-Saksan propagandaministeri Göbbelsin suomalaisvastine on olemukseltaan kammottava. Kalpea, outo jähmeä eleetön naamataulu, monotoninen mumiseva hiljainen puhe, aikaansaa samalla sulkeutuneen asperger-piirteisyyden.

Äänestä
  • Hyvin analysoit Halla-ahon olemusta. Tuo pitäisi lisätä tietosanakirjaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Hyvin analysoit Halla-ahon olemusta. Tuo pitäisi lisätä tietosanakirjaan.

    Ällistyttävän tyhmää tekstiä.

    Äänestä

  • No ei ehkä ole yhtä nätti kuin sinä mutta ei kyseessä missikisat olekaan.

    Äänestä

Räksyti, räksyti! Kun ei muuta osata eikä ymmärretä!

Äänestä

Vain fyysinen kipu takapuolessa voi lieventää Halla-ahon tuottamaa henkistä tuskaa vihervasemmistolaisille. Nyt äkkiä jostakin kesäkurpitsa takapuoleen niin helpottaa. Oli S-Marketissa jo kaikki loppu!

Äänestä

Mitäs totuuksia Jussi on taas kertonut kun sinua noin pännii.

Äänestä
  • Persuilla on tapana kertoa aina vain muunneltua totuutta.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Persuilla on tapana kertoa aina vain muunneltua totuutta.

    Totta on huomattu.

    Äänestä

YLE on tasapuolinen.

Äänestä

Jussi Halla-Aho tietää, ettei hyvinvointivaltiolle elintärkeitä nettoverovaroja synny ilman ulkomaan vientiä harjoittavia yrityksiä ja niiden yritysten osaavia työntekijöitä.

Äänestä
  • ja maahanmuuttajia.

    Äänestä

  • Halla-aho on maamme älykkäimpiä poliitikkoja. Näin se vaan on!

    Äänestä

Mestari sanoo asiat niinkuin ne on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mein päivä pilalle kun näin tuon kalman kalpean persoonan puhumassa kalman kalpeita persuvalheitaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu